Suomi tarvitsee vahvan mepin EU-parlamenttiin pitämään Suomen puolia!

TÄRKEÄÄ

Vaikuttaako teistä siltä, että meppimme eivät ole saaneet paljoakaan aikaiseksi ja EU tuo vain ikäviä asioita tullessaan?

Syy voi olla mepissä, äänestäkää vaikka vahvaa ehdokasta mepiksi tulevissa vaaleissa. Itse äänestän ehdokasta , joka pärjää kansainvälisellä tasolla väittelyissä ja ajaa pyyteettömästi Suomen etua. Sinä voit äänestää ketä haluat ja niillä kriteereillä kuin vain haluat!

EU-vaaleissa äänestysaktiivisuus on ollut poikkeuksellisen matalaa ja tämä tukee vain niitä ehdokkaita, jotka eivät ole kyenneet saamaan positiivista muutosta aikaiseksi. Ne ketkä äänestävät kuitenkin, äänestävät kuitenkin niitä samoja ehdokkaita ja Suomen tilanne EU-jäsenvaltiona ei ainakaan tästä parane. Nukkuvana, et tee muuta kuin haittaa Suomelle.

Ainoa, mitä lupaatte on se, että te äänestätte - minäkin lupasin äänestää, mikset sinäkin? Äänestäkää ketä haluatte, tehdään Suomesta parempi paikka elää.

https://www.vapaidenvaltakunta.fi/tukijaksi?recruiter_id=3691

2

152

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennustelija

      Suomi on EU:n mallioppilas, tekee kaiken mitä käsketään.
      Pienenä maana,ei ole mitään vaikutusvaltaa.
      Voisivat laittaa huhun liikkeelle,että Suomi miettii
      eroa EU:sta.Ja olla äänekkäästi erimieltä kun asiat ovat
      esillä.
      Ajatellaanpa esim.Liisa Jaakonsaarta,ei mitään näyttöjä
      osaamisesta.

    • r3ttym

      Eihän niillä mitään sananvaltaa ole muutenkaan. Suomea kohteliaasti kuunnellaan koska olemme hölmöjä nettomaksajia ja kuitenkin teemme mitä sanotaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2311
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      59
      764
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      731
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      80
      569
    5. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      7
      529
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      522
    7. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      184
      519
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      16
      514
    9. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      510
    10. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      510
    Aihe