Jokuhan näistä täytyy olla vastuussa. Mitkä puolueet ja päättäjät on halunneet Ouluun tätä monikulttuurisuutta? Mitkä yhdistykset tienasivat mamubisneksellä? Ketkä on yrittäneet piilotella ongelmaa?
Syylliset kehiin!
Syylliset kehiin!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se on salaisuus:
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2012/05/25/lestadiolainen-liike-salasi-lasten-hyvaksikayton
Olisiko syy pukea keltainen liivi päälle ja vetää byrokraattia turpaan?
Kyllä !!!
Joo minuakin järkyttää se että eurooppalaiselle herrarodulle on löytyny maailmalta joku oikeauskosempi taluttaja.
Oulussa täytyy siirtyä suuren maailman tyyliin kuskaamaan alaikäiset kouluun, harrastuksiin ja kotiin, valvottuna kaiken aikaa.
Nyt on vihdoinkin kansainvälinen elämäntyyli rantautumassa Suomeen.
Takapajula on taakse jäänyttä elämää.
(sarkasmia)
Mitä enemmän raiskauksia, sitä "monikulttuurisempi" maa on. Nauttikaa suvakit. Tätähän te haluatte.
suvakki eikun pyllistääpi enempi
Päätäjiltä on otettava päätösvalta pois-
Nyt Laajalan Päivi aikoo panna asiat kuntoon. Sipilä on pannut Mykkäpojan hommiin ja Orpopoikakin osallistuu valssiin.
Ensitökseen Sipilä ja Laajala voisivat ottaa vastuun ja erota tehtävistään koska eivät ole muuta kuin selitelleet. Orpo joutaa pääsuvakkina myös laittaa vaihtoon.
Lisäksi Heikinharjun keskus tulee sulkea ja mamut siirtää kauas pois Oulusta.
Raiskauskeskus ei ole tuonut muuta kuin pahaa Ouluun.
Tämän kaiken tiesi tapahtuvan jo ennalta, mutta mitäpä siitä, se oli rasismia silloin.