Puhumaan järkeä pakolaisille. Kohta on taas turvallista ja voitte antaa tyttärenne käydä treffeillä pakolaisten kanssa.
Mykkänen tulee ouluun
etelän-mies
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Mykkänen sanoo että tämä ei mahdu Suomeen ja lähtee seuraavalla lennolla takaisin kotiin saunan lämmitykseen.
Perussuomalaiset oli hallituksessa syksyllä 2015 kun nämä matut tuli turvallisesta Ruotsista Suomeen. Yksikään persu ei uskaltanut vastustaa maahanryntäystä kun pelkäsivät hallituspaikan menetystä. Hiljaa oli Huhtasaari ja Halla-ahokin. Nyt kun vaalit lähestyy, taas lupaillaan.
Ainoa joka uskalsi vaatia rajoja kiinni oli Paavo Väyrynen. Häntä tietenkin Sipilän juoksupojat mollasivat intensiivisesti. Ja rajat pysy auki. Traagisin seurauksin.
Kirkon edustaja päivystää, jos homma takkuaa jollakin lailla niin sieltä voi kysyä neuvoa.
Neuvoa mistä, kielteisen päätöksen saaneiden piilottamisesta?
Niin sataa PS laariin tällainen viher-punikki-kommari politiikka😊
Kyllä persuilla piisaa juhhulaa joo jooo, kun muut ei tajua mistään mitään, muutakuin oikein ovat rajoilamme noita tänne toivottamassa, heleskutti mitäs nuo todella ovattttt -
Olet sinä todella omituinen höpöttäjä.Vihervassari ehkä tai muutoin rajoittunut ajatusmaailma?
Älkää huutako niin kovaa,jos matut saa tietää mykkäsen tulevan ,
nehän jouksee mereen pakoon kaikki.
Mykkänen pahoittelee joka suuntaan ja sitten seisoo
kädet suorina ja ihmettelee....ehkä tämä on vaan hinta, joka
meidän suomalaisten pitää nöyrinä maksaa "rikastumisesta".
Ei saa valittaa tai olet rasisti. Suvaitse, suvaitse ja suvaitse.
Vihervassarit alkavat kohta vastahyökkäyksen, väittämällä esim. raiskaustutkinnat ovat Oululaisten persupoliisien salaliitto näin vaalien alla.
Onko Oulun demari Jaakonsaari pöyristynyt vieläkään! Koko demariklaani on kuin kusisukassa.
Arvopohja kestää aina vaan näitä yksittäistapauksia.
Pelolle ei saa antaa valtaa, eikö niin demarit!
Eihän liisalla ole mitään pelkoa, kuka hiivatti hänet haluaisi raiskailla.
Vieläkö on Oulussa oikeita kommunisteja? Mikä meininki? Maahanmuuttoa lisää rikastuttamaan katunvilskettä?
Mykkäsellä on Oulun poliisille viesti, jota ei voi lähettää...se on sanottava ilman...että kukaan...
"Pst...Muistakaa prrrkle että nyt on tulossa vaalit!!!!"
Jos vielä...niin...!!!!! Tulen uudestaan ....!!!!
Naurettavaa äänten kalastelua kokkareille tuo Mykkäsen säälittävä toiminta!
PS ja saadaan roti tähän!
Miksi Mykkänen tulee Ouluun ihan ite, eikö toimi puhelin, eikö sisäministeriön alaisella organisaatiolla ole digitaalista videoneuvottelutekniikkaa?
Tässä on "koirahaudattuna".
Hihihihi kohta ite Sale tunkee selittelemään, kun in jo housuissa !
PS ja saadaan tämä teatteri loppumaan!
https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/sisaministeri-mykkanen-oulun-epaillyt-seksuaalirikokset-ovat-raukkamaisia-ministeri-matkustaa-ouluun-tapaamaan-kaupungin-ja-poliisin-johtoa/813454/
Huh miten typerää!
Hallitus erotkoon, kun lapsia on kuollut sen takia! Kommarit ja vihreät myös syyllisiä pienten lasten kuolemaan!
Vaalipuhekierros vauhdissa! Ei voi riskeerata, nettiyhteys voi pätkiä ja muutenkin pärstän pitää vaalikarjalle näkyä.
Mykkäsen viesti Oulun polliisille on, että raiskauksia ei saa julkistastaa. Helsingin poliisihan ilmoittikin, etteivät he saa julkistaa raiskausrikoksia.
"Oulun poliisilla varmaan jokin erityissyy...", kertoi Helsingin poliisi.
Siinä syy, miksi muualta maasta ei tule julkisuuteen nämä kulttuurimme uudet modernit ja globaalit trendit.
Ja siinä syy miksi Mykkänen joutuu antamaan henkilökohtaista hallituksen palautetta Oulun poliisille.
Mykkänen pitää vakavan puhuttelun ja lähtee juosten hätäpissille.
On siinä kuha ihmeisssään kun pikkumykkä puhuu
Paskin hallitus ikinä!
Sipilän hallitus on ensimmäinen hallitus Suomessa, jonka aikana on tapahtunut terroristinen joukkopuukotus ja lapsienraiskausaalto. Molemmat hallituksen hyväksynnällä. Jos hallitusta ei vaihdeta seuraavien vaalien jälkeen, tilanne jää pysyväksi.
Mykkänen, etenkin Sipilä, kuten myös Orpo ja Soini yrittävät naamioida omat laiminlyöntinsä nyt "aidoksi välittämiseksi" tilanteessa, jonka ovat ihan itse luoneet. Niin läpeensä kieroa ja loppuunasti sairasta, epätoivoista omien jälkiensä peittelyä. Suomalaisilla poliitikoilla ei ole omaatuntoa/vastuunkantokykyä. Mikäli olisi, kaikki em. pyytäisivät välitöntä eroa valtioneuvostosta, sillä juuri he ovat tämän loppumattoman katastrofin luoneet.
Lasten omaa syytä saatte vielä nähdä että uutisoidaan lasten syyksi ettei vaan loukata leimata tuomita lisää näitä lettutieteen tohtoreita ja moni osaajia Suomeen saadaan Suomi nousuun ja abortit kiellettyä..HAHHAHHAA IDIOOTIT...