Ajatelkaapa tilannetta, jossa rasistit vuosikausia varoittavat vieraskulttuureista ja niihin liittyvistä terroristi- ja raiskausuhista. Tottakait varoittajat leimataan rasisteiksi, vaikkeivät kaikki itse itseään rasistiksi identifioikaan. Myös vihapuhetuomioita voi tulla.
Kun sitten tapahtumat menevät siten, että lähes kaikki rasistien varoittamat, siis ennustamat, vääryydet ovat tapahtuneet vieraskulttuurin edustajien toimesta, niin miten sitten antirasistinen työ saadaan uskottavaksi?
Entä kun rasistit ovat oikeassa?
7
64
Vastaukset
- meikä-manne
meikä-manne on matkustellut ja tehnyt töitä vieraskulttuuri maissa joten tietoa on heitin suhtautumisessa täkäläisiin herranterttuihin .
suomalaisten , etenkin suvakkihorojen mielestä ne ulkomaalaiset urhot ovat niiin söpöjä sekä kunnollisia kun niillä on niiin nätit ruskeet silmätkin,
valitettavasti asia ei käytännössä mene niinkun kuuluisaassa römsöössä vaan nyt korjataan hölmöilyn katkeria hetelmiä .
hatunnosto kaikille niille jotka ennakoivat tilanteen ja uskalsivat lausua mielipiteensä siitäkin huolimatta että meitit rasisteiksi luokiteltiinkin , ollaan vaan ylpeitä siitä että oikeessa oltiin ......jeeskö
terkku sensuurille,jos meinaat poistaa olis kiva saada perustelut....jookos - ennustelija
Suomessa politikot on surkeita, meillä on täysin hallitsematon maahanmuutto.
Kielteisen päätöksen saaneita ei saada palautettua, paperittomia on satoja ja
nämä idänihmeet on .paossa uskonsotia.eivät uskalla palata kun heidät tapetaan.
Kysyisin miksi ,he ovat maanpettureita,heille niin pitää tehdäkin.
Terveisin
Rasisti - Jeesuksen.pieni.karitsa
Natsit esittää hyviksiä vaikka natsit on oikeesti pahiksia. Susia lammasten vaatteissa.
- joka-jätkä-on-natsi
Natsit olivat parhaita mitä löytyy.
- tämä.on.Suomi
En ole rasisti vaikka en halua jakaa Suomea muualta tulleiden kanssa. Haluan pitää Suomen Suomalaisena ja Suomalaisille.
En jaksanut lukea, mutta se, että yksittäinen rasisti on jossain asiassa oikeassa ei kerro yhtään mitään rasismista. Et varmastikaan löydä yhtään ihmistä, joka olisi aina ja kategorisesti väärässä.
Esimerkkisi oli vähän outo. En tiedä ketään, joka ei olisi olettanut ongelmien lisääntyvän, mikäli otamme maahan ihmisiä, jotka tulevat sodan runtelemilta alueilta. Rasistien syytä toki on ongelmien paisuminen, kun ovat tehokkaasti ehkäisseet kotoutusta ja pakolaisten inhimillistä koulutusta.Suomessa on rasisti ,jos puhuu TOTTA!!!!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626755- 666558
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1435390Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504403En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204059Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53600- 373078
- 282993
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris692720Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta352213