Entä kun rasistit ovat oikeassa?

kysynkunentiedä

Ajatelkaapa tilannetta, jossa rasistit vuosikausia varoittavat vieraskulttuureista ja niihin liittyvistä terroristi- ja raiskausuhista. Tottakait varoittajat leimataan rasisteiksi, vaikkeivät kaikki itse itseään rasistiksi identifioikaan. Myös vihapuhetuomioita voi tulla.
Kun sitten tapahtumat menevät siten, että lähes kaikki rasistien varoittamat, siis ennustamat, vääryydet ovat tapahtuneet vieraskulttuurin edustajien toimesta, niin miten sitten antirasistinen työ saadaan uskottavaksi?

7

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meikä-manne

      meikä-manne on matkustellut ja tehnyt töitä vieraskulttuuri maissa joten tietoa on heitin suhtautumisessa täkäläisiin herranterttuihin .
      suomalaisten , etenkin suvakkihorojen mielestä ne ulkomaalaiset urhot ovat niiin söpöjä sekä kunnollisia kun niillä on niiin nätit ruskeet silmätkin,
      valitettavasti asia ei käytännössä mene niinkun kuuluisaassa römsöössä vaan nyt korjataan hölmöilyn katkeria hetelmiä .
      hatunnosto kaikille niille jotka ennakoivat tilanteen ja uskalsivat lausua mielipiteensä siitäkin huolimatta että meitit rasisteiksi luokiteltiinkin , ollaan vaan ylpeitä siitä että oikeessa oltiin ......jeeskö
      terkku sensuurille,jos meinaat poistaa olis kiva saada perustelut....jookos

    • ennustelija

      Suomessa politikot on surkeita, meillä on täysin hallitsematon maahanmuutto.
      Kielteisen päätöksen saaneita ei saada palautettua, paperittomia on satoja ja
      nämä idänihmeet on .paossa uskonsotia.eivät uskalla palata kun heidät tapetaan.
      Kysyisin miksi ,he ovat maanpettureita,heille niin pitää tehdäkin.
      Terveisin
      Rasisti

    • Jeesuksen.pieni.karitsa

      Natsit esittää hyviksiä vaikka natsit on oikeesti pahiksia. Susia lammasten vaatteissa.

      • joka-jätkä-on-natsi

        Natsit olivat parhaita mitä löytyy.


    • tämä.on.Suomi

      En ole rasisti vaikka en halua jakaa Suomea muualta tulleiden kanssa. Haluan pitää Suomen Suomalaisena ja Suomalaisille.

    • En jaksanut lukea, mutta se, että yksittäinen rasisti on jossain asiassa oikeassa ei kerro yhtään mitään rasismista. Et varmastikaan löydä yhtään ihmistä, joka olisi aina ja kategorisesti väärässä.

      Esimerkkisi oli vähän outo. En tiedä ketään, joka ei olisi olettanut ongelmien lisääntyvän, mikäli otamme maahan ihmisiä, jotka tulevat sodan runtelemilta alueilta. Rasistien syytä toki on ongelmien paisuminen, kun ovat tehokkaasti ehkäisseet kotoutusta ja pakolaisten inhimillistä koulutusta.

    • Suomessa on rasisti ,jos puhuu TOTTA!!!!

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2143
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1178
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      796
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      751
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      567
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      540
    Aihe