Nyt sai jo Iltalehtikin tarpeekseen::)

Siellä kirjoittaa toimittaja Mika Koskinen, että Suomi maksaa nyt kallista laskua sinisilmäisyydestään - turvapaikanhakijat ovat kansallinen turvallisuusuhka.

Myöntää myös että Halla-aho on ollut oikeassa.

Eipä tule ilmastovaaleja vaan maahanmuuttovaalit.

Ja ketkäs niitä sinisilmäisiä ovat eniten olleet, no viherpunaiset feministit jotka palvoo monikulttuurisuutta.
14102
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Todellakin, nyt on Iltalehti melkein uskannut avata silmänsä. Kummallista vain miten kauan se toisilla kestää, minä olen nähnyt tämän asian jo vuosikausia.

Äänestä

Hei Koskiselta oli todella hyvä ja asiallinen kirjoitus sekä todenperäinen

Äänestä

Kansainvälisen oikeuden ja ihmisoikeuksien professori Martin Scheinin:

"Älkää hyvät poliitikot antako ihmisvihaajien vedättää teitä traagisten #Oulu rikosten varjolla. He eivät piittaa tyttöjen tai rikosuhrien oikeuksista yhtään sen enempää kuin pakolaisten tai kidutettujen hädästä. He välineellistävät kenet hyvänsä muutaman kannatusprosentin tähden"

https://twitter.com/MartinScheininF/status/1084108853720072192

1Äänestä
  • Kyllä pahimmat ihmisvihaajat Oulussakin taisivat löytyä turvapaikanhakijamiesten joukosta. Törkeää käytöstä kun on kyseessä nuoret tytöt, lapset siis, sieltä raiskareitten joukosta minä löydän ihmisvihaajia.

    Äänestä

  • Luulen että ne suvaitsevaisuuspuheet on nyt jo loppuun pidetty ja kuultu suomessakin.
    Kansan mitta on niin täynnä että asiaan pitää saada korjaus ja suomen turvallisuustaso takaisin siedettävälle tasolle.
    Eduskuntavaalien pääteema ja ratkaiseva tekijä ei ole suinkaan ilmastonmuutos vaan maahanmuutto ja turvallisuus.
    Pääministerimme itse on tehnyt hyvän vaalityön valmiiksi maahanmuuttovastaisille tahoille järjestämällä hölmöilyllään tämän sietämättömän tilanteen.

    Äänestä

  • Ruotsista kannattaa ottaa mallia. Sinne on tulossa vihervasemmistolainen hallitus, jota keskusta ja liberaalit tukevat. Ja rasistit jäävät ulos kylmään.

    Äänestä

  • Kansalainen.fi on valemedia

    Äänestä

Luultavasti kirjoitus tuomitaan ja poistetaan. Yllättävää luettavaa.

Äänestä

Tästä on kaikki poistettu Pohjois-Korean malliin! Koskahan saadaan Kiinalainen netti valmiiksi Suomessa? Siellä on mielipiteiden esittäminen kielletty, ja Suomessa ollaan hyväälä alulla!

Äänestä
  • Uutinen maailmalla Suomen oma henkinen Berliinin muuri on kaatunut Der Mauer ist Gefallen

    Äänestä

Ongelma ei ole yksin Lieksan, Oulun, ei edes Suomen, vaan koko Euroopan. Nobelin rauhanpalkinnon saanut Tiibetin hengellinen johtaja Dalai-lama kommentoi Ruotsissa vieraillessaan turvapaikanhakijoiden ja pakolaisten tulvaa Eurooppaan. -Mielestäni Eurooppa kuuluu eurooppalaisille. Pakolaisten tulisi palata kotiinsa jälleenrakentamaan omia kotimaitaan. Dalai-lama huomautti jo kaksi vuotta sitten, että Saksa ottaa vastaan liikaa pakolaisia.– Euroopasta, esimerkiksi Saksasta, ei voi antaa tulla arabimaata.

Äänestä

Suomalaisia lapsia uhrataan monikulttuurisuuden alttarille.


ps. Hirveän paljon poistettuja kommentteja taas, tekoäly asialla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tolkku.voitti kirjoitti:

Siellä kirjoittaa toimittaja Mika Koskinen, että Suomi maksaa nyt kallista laskua sinisilmäisyydestään - turvapaikanhakijat ovat kansallinen turvallisuusuhka.

Myöntää myös että Halla-aho on ollut oikeassa.

Eipä tule ilmastovaaleja vaan maahanmuuttovaalit.

Ja ketkäs niitä sinisilmäisiä ovat eniten olleet, no viherpunaiset feministit jotka palvoo monikulttuurisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu