Mediapeli Keskustaa vastaan

Mediakin.tolittaa

Miksi nyt vaalien alla juuri paljastui rikoksia ja kaiken maailman asian tuntijat kertoo että tienneensä asian jo kauan?

17

60

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pankkolängvitsiä

      "asian tuntijat"

      Avaaja tunnistettu

      • Tolittaa

        Johtaako jäljet Espanjaan saakka?


    • LestakepulisminAjaO

      Nyt lestakepulipuolueen kannatus tojii varmasti kovastikin kun kaikki "omilla aivoillaan ajattelevat" äänestäjät tajuavat, että tässä kohta kaikkia paikkakuntia koskevassa kansallisessa turvallisuusuhassa olikin kyseessä vain pelkkää mediapeliä lestalahkon yliherruutta vastaan...?

      • LestakepulisminAjaO

        Lestakarvanaaman perimmäinen tarkoitus lienee kuitenkin ollut se, että perussuomalaisten ollessa demareiden pahin kilpailija niin Suomea kutsuvieraillaan raiskuuttamalla lestakepulipuolue toivoo pienentävänsä demareiden kannatusta seuraavissa vaaleissa..?

        Viime vaaleissa perussuomalaisia äänestäneenä tulen kyseisestä syystä tarkoituksenmukaisesti tahallaan äänestämään juuri demareita sillä viime vaaleissa tapahtunut perussuomalaisia äänestäneiden äänten lestatyylisesti sinipiikahallituksella varastaminen täytyy ehdottomasti kostaa Partakarvalestalle ja lakeijoilleen.


    • että-taas----

      No, kun katsoo "Meillä on Unelma" eli avoin ja monikultturinen Suomi - mielenosoitusta 7/2015, niin kyllä siellä on demareiden, vasemmiston ja vihreiden kansanedustajat ajamassa pakolaisten asiaa Suomen kansan edelle. Lähetti sinne oman tukensa myös Presidentit Halonen ja Niinistö.
      Ja edell. hallituksen; jossa oli kaikki muut paitsi keskusta ja perussuomalaiset, toimia mm. SM 2/2015 julkaisua, niin "turha on kenenkään enää pyllistellä kun pas*at on jo housuis". Tai selitellä en mä mutta muut.
      On ylimielistä kansanedustajilta/poliitikoilta/toimittajilta/asiantuntijoilta kuvitella, ettei kansa muista kuinka yritettiin aivopestä median kautta lapsiin ja surkeisiin pakolaisleiriin vedoten antaa rajojen pysyä auki. Saapujat olivatkin kuin suoraan taistelukentältä palaavia sotasankareita, joita paijattiin ja tarjottiin kaikki kuin manulle illallinen,
      Aloitettiin kansaa vaientamaan rasisti ja vihapuhesyytöksillä, joista tehtiin oikein rikos. Turvapaikanhakijoista,( kun jokainen järkevä ihminen näki että nämä olivat kaikkea muuta kuin pakolaisleirilta tulevia tai turvaa hakevia) aloitettiin vääntämään siirtolaisiksi, maahanmuuttajiksi...härskisti jopa evakoiksi.

      No, tästä avoimen Suomen monikulttuurisuudesta on kovan hinnan maksaneet meidän lapset ja nuoret. Ja tulevat vielä jatkossa maksamaan. Huumeiden ja nuuskan jakaminen lapsille on jo myös ...normaaliako?

    • minkätakia

      Avaaja vaati edelleen mamurikosten salaamista?

    • pankkohöpinöitä
    • Nyt taisi pankkomajuri taas kerran vetäistä aloituksensa karille oikein pahasti, täydellisesti :)

    • sesiitä

      Onpas täällä muitakin kuin Majuri ,Halla Aholaisia persuja oikeita törkypersuja. Eihän ne mitään oikeita asioita ymmärräkkään. Haukkuma automaatteja kaikki persut. yäk.

      • Pokspoks

        Halla-aholla useampi tohtorintutkinto.

        Taitaa ymmärtää asiat vähän paremmin kuin moni muu. Ja monesta voi miestä syyttää, muta ei siitä, että olisi ollut väärässä. Oikeassahan hän on ollut ja tulokset näkyy nyt kun vähänkin katsoo mediaa.

        Osa porukasta ei halua tosiasioita vieläkään ymmärtää. Ei ymmärrä, vaikka se tavattaisiin ranskalaisilla viivoilla ja erikseen selitettäisiin mitä asiat tarkoittavat. Viherkupla on puhjennut.


      • Nyrkkisääntö
        Pokspoks kirjoitti:

        Halla-aholla useampi tohtorintutkinto.

        Taitaa ymmärtää asiat vähän paremmin kuin moni muu. Ja monesta voi miestä syyttää, muta ei siitä, että olisi ollut väärässä. Oikeassahan hän on ollut ja tulokset näkyy nyt kun vähänkin katsoo mediaa.

        Osa porukasta ei halua tosiasioita vieläkään ymmärtää. Ei ymmärrä, vaikka se tavattaisiin ranskalaisilla viivoilla ja erikseen selitettäisiin mitä asiat tarkoittavat. Viherkupla on puhjennut.

        Ääni vaikka persuille, kunhan ei lestapuoluekepulle.


    • Freudilainenlipsahdusko

      Aika typerä kysymys! Rikoksia paljastuu ja tutkitaan sitä mukaa kuin on paljastuakseen. Vaikka poliisienkin resursseja on leikattu.
      Ja jos avaaja viittaa rikoksilla paljastuneisiin alaikäisten sex-hyväksikäyttöihin, hän kertoo jo otsikossaan itsekin liittävänsä kyseiset rikokset kepuun.

    • vanhus

      Kyllä nämä raiskaukset on päasiassa pikkutyttöjen lekejä olla aikuisia ja hakea seksikokemuksia

      • sipilänkutsuvieraat

        Vastuu (juridinenkin) on joka tapauksessa aikuisella!!!


    • tapahtunut

      Lähipäivinä ja kuukausina??

    • Anonyymi

      Ylen haastattelija käytti koko Ykkösaamun alun tämän jauhamiseen, ja sen jälkeen se oli radiouutisten kärkiaiheena. Millainen yleisö, sellainen Yle, ikävä kyllä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe