Hyväksikäyttötapaukset

Poliisien määrää pitäisi nostaa. Kokoomus empii, koska haluaa ne varat rikkaiden veroalennuksiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tarvitse jos huomioidaan tulijoiden sijoituksessa .Sijoitetaan tulijat Rikkaimille asuinalueilla .Saa tulijatkin sitten paremman kuvan Suomesta ja Kokoomuslaiset haluamansa maahanmuuton.

Äänestä

Eiköhän aleta poistaan näitä turvapaikanhakijoita.Nämähän ne on syyllisiä,eikai lapsia pidä alkaan piilotteleen näiden pakolaisten pelon vuoksi.Vapaa maa häiriötekijät vittuun täältä.

Äänestä

Kai Mykkänen kertoi uusista poliisiviroista, 50:n lisäys ilmeisesti jo vuonna 2019.

Äänestä

Ruoskiiko kehitysministeri omine rahoineen ryhtymään johonkin omantunnon vastaiseen toimintaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


prosenttipeliä kirjoitti:

Poliisien määrää pitäisi nostaa. Kokoomus empii, koska haluaa ne varat rikkaiden veroalennuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu