Kun perussuomalaiset vaativat muslimi raiskaajat pitää karkoikoittaa

Isopersemerjajaaggg

Maasta heitä syytettiin vihapuheesta ja rasismista, nyt nämä samat hallituksen edustajat ovat samaa mieltä että näin on tehtävä, äkkiä se mieli muuttuu, on varmasti vaikeaa tunnustaa kuinka oikeassa perussuomalaiset ovat olleet kokoajan.

15

61

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lipsuttaa

      Olisi enemmän kuin oikeudenmukaista saada jotkut poliitikkomme/valtionjohtomme vastuuseen aiheuttamistaan vahingoista. Tämä ei kuitenkaan taida olla mahdollista? Tässä olisi joillekin pykäläviilareille tilaisuus selvittää, olisiko "käräjöinti" esim. hallituksen vastuuministereitä vastaan mahdollinen. Itse veikkaan, ettei tule onnistumaan. Ovat järjestäneet lain niin, että heillä on vain oikeuksia, mutta vastuu on aina kansalla ja veronmaksajien lompakoilla.

    • Kommarimari

      Koko Euroopan kehitys on ollut että kansallismielisset nostaa päätänsä ja nii se tapahtuu meilläkin täällä tullaan aina viiveellä joka asiassa mutta parempi myöhään kuin milloinkaan persujen kannatus nousee kokoajan ja siitä ollaan huolissaan kuinkahan suureksi puolueen kannatus lopulta nousee.

      • Sitä pitäisi kiinnittä huomiota niihin syihin miksi se kannatus nousee ja yrittää poistaa niitä syitä eikä päivitellä sitä nousun määrää.


    • perusaukko

      Persuthan niitä mamuja kahmi tänne. Nytkö on takki taas kääntynyt.

      • Huomattu

        Persujen ajamaa maahanmuuttovastaista politiikkaa eivät muut hallituspuolueet hyväksyneet ja ottivat vastaan avosylin nämä kunniavieraat. Kun persut hajosi niin potkaistiin hallituksesta persut, koska Halla-ahon maahanmuutto vastaisuus oli hallitukselle edelleen liikaa. Näin on totuus ja nyt suvakit eivät halua tätä myöntää.


      • trollinmetsästäjä

        perusaukko tarkoitat varmaan sinisiä? Vai onko Halla-Aho ollut hallituksessa?


      • Ajattelesny

        Väitätkö ettei perussuomalaiset olleet hallituksessa ennen hajoamistaan osin sinisiin. Ota selvää miten asiat on menneeet.


      • Tynkkynen-erotettiin
        Ajattelesny kirjoitti:

        Väitätkö ettei perussuomalaiset olleet hallituksessa ennen hajoamistaan osin sinisiin. Ota selvää miten asiat on menneeet.

        Ainakin Tynkkynen erotettiin ja Hirvisaari myös väärämielisen Soinin toimesta. Nyt kaikki Soinin erottamat pitää rehabilitoida uuden poliittisen tilanteen vallitessa


    • persut.syyllistää

      persujen tapa on esittää asioiden korjaamiset vihapuheena.
      siksi on parempi että sen tekevät ne, jotka tekevät sen sivistyneesti ja fiksusti siten, ettei korjaamisiin tule hivutettua ääriajattelusta syntyviä virheitä.
      lakeja korjataan sitä mukaa jos niissä havaitaan puutteita, mutta ei kansanryhmää syyllistämällä.

      • Humppaaaaaa

        Kun persu lähtee ”korjaamaan” epäkohtia, niin siinä rytäkässä menee nurin mm.

        - perustuslaki
        - kansainväliset sopimukset
        - oikeusoppineiden neuvot
        - ja kaikkien muidenkin asiantuntijoiden neuvot
        - käytöstavat
        - ihmisoikeudet
        - ja kaikki muutkin oikeudet


      • Huomattu

        Vaalitenteissä on rauhallisin Halla-aho. Muut hermostuu ja huutavat toinen toistensa päälle.


      • reuhusakkia
        Humppaaaaaa kirjoitti:

        Kun persu lähtee ”korjaamaan” epäkohtia, niin siinä rytäkässä menee nurin mm.

        - perustuslaki
        - kansainväliset sopimukset
        - oikeusoppineiden neuvot
        - ja kaikkien muidenkin asiantuntijoiden neuvot
        - käytöstavat
        - ihmisoikeudet
        - ja kaikki muutkin oikeudet

        juurikin näin. siksi eivät olekaan kelvollisia pääsemään päättäviin elimiin.
        pitää kasvaa aikuiseksi, oppia elämän tosiasioita, ennenkuin kelpaa mihinkään.


      • EiJatkoonEnää
        Humppaaaaaa kirjoitti:

        Kun persu lähtee ”korjaamaan” epäkohtia, niin siinä rytäkässä menee nurin mm.

        - perustuslaki
        - kansainväliset sopimukset
        - oikeusoppineiden neuvot
        - ja kaikkien muidenkin asiantuntijoiden neuvot
        - käytöstavat
        - ihmisoikeudet
        - ja kaikki muutkin oikeudet

        Nyt toimitaan .Persut vain uhoaa! IL:
        Oikeusministeriö on ryhtynyt uudistamaan lainsäädäntöä raiskausten osalta. Oikeusministeri Antti Häkkänen (kok) asettaa työtyhmän uudistusta varten.

        Ministeriö kertoo tiedotteessa, että tavoitteena on muuttaa rikoslakia niin, että suostumuksella on tulevaisuudessa entistä vahvempi merkitys raiskauksen tunnusmerkistössä. Työryhmä arvioi myös uhrin avutonta tilaa koskevaa sääntelyä.

        Lisäksi sukupuoliyhteys nuoren lapsen kanssa on tarkoitus säätää rangaistavaksi raiskausrikoksena. Nykyään sukupuoliyhteys lapsen kanssa katsotaan törkeänä lapsen seksuaalisena hyväksikäyttönä.

        Häkkänen sanoo tiedotteessa, että rangaistusten kiristyksiä on jo viety eteenpäin. Eduskunnalla on käsittelyssä jo esitys lapsiin kohdistuvien seksuaalirikosten rangaistusten koventamisesta.
        – Käynnistin 2018 kesällä myös arvioinnin laajemman uudistuksen tarpeesta raiskaus- ja hyväksikäyttörikosten sääntelyssä. Uudistamisen tarvetta on löytynyt ja nyt valmistelu aloitetaan. Rikoslain muutokset on valmisteltava huolella, ilman kiihkoa, jotta vaikutukset ovat tavoitteiden mukaisia, Häkkänen toteaa tiedotteessa.
        Homma hoituu ilman Persuja ,Ei jatkoon.


    • Isopersemerjajaaggg

      HALLAAHO puhuu rauhallisesti ja joka sana on täyttä asiaa, vasemmiston Li Andersson joka on pahin mahdollinen päälle puhuja joka vielä huitoo käsillä on kuin lentoon lähdössä

    • raiskaajia

      Persut vaativat lisää matti putkosia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe