Fotosoppaus:)

Olipa taas yksi henkilö niin freesi facessa, mutta yllättävästi huomattavasti vanhentunut kun asteli vastaan. No, iän kaiken on kuvia retusoitu. Mitä noilla hetken nuorennusleikkauksilla haetaan. Parempaa itsetuntoa?? Hetken kehuja?? Kertokaa.
7313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niitä justiin eikä niillä pitkälle pötkitä.

Äänestä

Kaverit sitte tykkää kohteliasuuesta tai säälistä. Joku kehhuukin.Ja mielessään naureskelevat että joojoo.

Äänestä

Minä poistan pahimmat rypyt, silimäpussit ja sen sellaiset. Mukavampi muittenkin kuvaa kahtella.

Äänestä
  • Siloista naamaa on mukavempi katella. Itekin alkaa uskomaan että on kaunistunut.

    Äänestä

  • Härreminguud! Yhden tuttuni shopattu facebook profiilikuva on niin koomisen näkönen ettei siitä pysty tykkäämään. Myötähäpeää.

    Äänestä

  • Ns. peilikuvat on myös aika hölömöjä. Varsinkin jos niitä on suodateltu. Ei meinaa tuntia kuvassa olijaa

    Äänestä

  • Peilikuva kirjoitti:

    Ns. peilikuvat on myös aika hölömöjä. Varsinkin jos niitä on suodateltu. Ei meinaa tuntia kuvassa olijaa

    Huvittavaa teinimeininkiä. Tosiaan hupasan näkösiä kuvatuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nojopajotakin kirjoitti:

Olipa taas yksi henkilö niin freesi facessa, mutta yllättävästi huomattavasti vanhentunut kun asteli vastaan. No, iän kaiken on kuvia retusoitu. Mitä noilla hetken nuorennusleikkauksilla haetaan. Parempaa itsetuntoa?? Hetken kehuja?? Kertokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu