Onnea Oululle miljoonapotista!

1) Kutsu Irakilaiset, Afganilaiset Suomeen ja majoita ne Ouluun.
2) Seuraa, kuinka ongelmat lisääntyvät räjähdysmäisesti.
3) Vastaanota valtion miljoona-avustus ongelmien korjaamiseksi.
4) PROFIT!
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hei, mistä oletkin, älä pilkkaa oululaisia. Tämä on heille tragedia ja järkytys. He tarvitsevat enemmän tukeamme ja ystävyyttämme kuin pilkkaa.

Olen itse ollut rankan seksuaalirkollisuuden uhri ja tiedän miltä se myös teon jälkeen kauan tuntuu. Olen maannut sängyllä sykkyrässä yksinäisyydessä, kerran noin vuoden ajan, nähden nonstoppina koko tapahtuman, alusta asti, yrittäen käsittää, selvittää itselleni mitä tapahtui, kokien näkyjä, harhoja, kulkien kuin yksin öisellä suolla yli pitkospuiden, vain kuunvalo taivaalla.

Tässä tragediassa ihmiselämä on saanut erilaisen suunnan, silti on yritystä elää. Kyllä itsari kävi monesti mielessä, silti yritin jaksaa.

Ja tässä olen. Voitin ne murhamiehet ja -naisetkin, heidän huutosakkinsa! Tuolloiset rikollisuuden suvakit.

Mutta viha elää.

Jos voin tukea joitain muita uhreja, teen sitä siten kuin nyt esim. tällä foorumilla voin tehdä. Minua ei juuri kukaan tukenut. Kävin Helvetin lähes yksin. Tukenani vain oma sisimpäni ja ymmärrykseni joka johti minuaq läpi pimeän.

Hei, teistä monista uhreista saattaa tunutua samanlaiselta. Taistele, vahvista itseäsi! Päätä nousta! Mutta se voi kestää jopa vuosia, vuosikymmeniä. Niin rankka oli meihin kohdistunut rikos. Rikos jota poliitikkomme, etenkin Rkp-vihervasemmisto, jopa Kirkon ylin johto on täysillä tukenut, he, joiden muka piti olla sorretun puolta. Pahimmat pilkkaajamme!
*

Äänestä
  • Kiitos nimimerkki: Juneksen kannattajalle - rohkenit tuoda omat kokemuksesi tänne. Toivottavasti se voi jotenkin auttaa näitä saman kokeneita tyttöparkoja, joista yksi on tehnyt itsemurhan viime syksynä.

    Olen samaa mieltä kanssasi siitä, miten kirkko on kaksinaamaisesti tukenut laittomasti maassa oleskelevia mamuja, mutta kääntänyt selkänsä juuri näiden raiskausten uhreille. Kirkko, jonka pitäisi tukea ja auttaa heikompia ja sorrettuja, piti tärkeämpänä olla myötätuntoinen muslimeille.

    Oulun seudun kirkkoherrat antoivat yhteislausuman uskonvapaudesta, kun muslimien moskeijan ikkuna särjettiin jouluna. Särjetty ikkuna oli tärkeämpi kuin raiskattujen lasten tukeminen. _Tämä aiheutti Oulun somessa suorasukaisia kommentteja ja syystä..

    Nyt viime perjantaina 11.1.2019 näiltä arvon kirkkoherroilta tule kommentti Oulun raiskauksiin. Rauhan Tervehdyksessä yksi näistä k-herroista kertoi yllättyneensä ihmisten reaktioista. Ihanko todella - oikein yllättyivät!

    Jos Suomen luterialinen kirkko on tässä tilassa, että omia ei suojella ja auteta, vaan ollaan polvillaan näiden elintasopakolaisten edessä heitä paapoen ja hyysäten, niin miksi me maksaisimme kirkollisveroa tällaiselle kirkolle?

    Äänestä

  • TekopyhäSuomenKirkko kirjoitti:

    Kiitos nimimerkki: Juneksen kannattajalle - rohkenit tuoda omat kokemuksesi tänne. Toivottavasti se voi jotenkin auttaa näitä saman kokeneita tyttöparkoja, joista yksi on tehnyt itsemurhan viime syksynä.

    Olen samaa mieltä kanssasi siitä, miten kirkko on kaksinaamaisesti tukenut laittomasti maassa oleskelevia mamuja, mutta kääntänyt selkänsä juuri näiden raiskausten uhreille. Kirkko, jonka pitäisi tukea ja auttaa heikompia ja sorrettuja, piti tärkeämpänä olla myötätuntoinen muslimeille.

    Oulun seudun kirkkoherrat antoivat yhteislausuman uskonvapaudesta, kun muslimien moskeijan ikkuna särjettiin jouluna. Särjetty ikkuna oli tärkeämpi kuin raiskattujen lasten tukeminen. _Tämä aiheutti Oulun somessa suorasukaisia kommentteja ja syystä..

    Nyt viime perjantaina 11.1.2019 näiltä arvon kirkkoherroilta tule kommentti Oulun raiskauksiin. Rauhan Tervehdyksessä yksi näistä k-herroista kertoi yllättyneensä ihmisten reaktioista. Ihanko todella - oikein yllättyivät!

    Jos Suomen luterialinen kirkko on tässä tilassa, että omia ei suojella ja auteta, vaan ollaan polvillaan näiden elintasopakolaisten edessä heitä paapoen ja hyysäten, niin miksi me maksaisimme kirkollisveroa tällaiselle kirkolle?

    Eroa kirkosta.fi. Kirkkohan saarnaa korvasyyhyä nykyään. Koettaa olla jokaiselle lapsenraiskaajille ja rikollisille mieliksi. Ei uskova tarvitse leipäpappeja ja koreita seiniä, jos uskoo Jumalaan.

    Äänestä

Suomessa pitkään asunut irakilaistaustainen nainen Seida Sohbari sanoo, Suomessa ollaan liian sinisilmaisiä ulkomaalaisten suhteen ja, että muslimimiehet pitävät lähinnä vitsinä rangaistuksia seksuaalirikoksista verrattuna omaan maahansa. Eli ei tarvi ihmetellä, jos nämä partapojat tekevät tuollaista lapsille. Hän myösero toteaa, että muslimimaissa on aivan tavallista, että tytöt naitetaan alaikäisinä vanhempiensa toimesta.

Äänestä
  • Onne saatanan sinisilmäisiä tämän maan poliitikot pois lukien Halla-aho annetaan muslimiraiskaajien riehua.SIPILÄ ja Orpo vastuuseen.

    Äänestä

  • Hänellä oli hyvää tekstiä ongelmasta missä vika. Sipilä ja kumppanit ei tätä halua ymmärtää. Selvästi kertoi että syynä uskonto ja sen tulkinta.

    Äänestä

  • Arvopoika kirjoitti:

    Onne saatanan sinisilmäisiä tämän maan poliitikot pois lukien Halla-aho annetaan muslimiraiskaajien riehua.SIPILÄ ja Orpo vastuuseen.

    Aikanaan joutuvat samoin kuin moni muu. Siinä nontun reunalla polvillaan varmaan muistuu. Historia toistaa itseään.

    Äänestä

  • Tätä mm. persut, Junes Lokka ja sittemmin myös Tiina Wiik, kaikki Jotain rajaa! ja Rajat kiinni! -joukko olemme sanoneet jo vuosia, mutta varoituksemme on tuomittu rasismiksi ja pyritty meitä vaientamaan. Viranomaiset ovat antaneet tukensa vasemmistoanarkistihäiriköille ja pidättänyt oikopäätä Junes Lokan kameransa kanssa, kun on vain rauhallisesti kuvannut faktoja tapahtumistamme.

    Juneksen ja nyk. Tiinan youtubeilla näkyy mitä todella tapahtuu.

    Nyt, Juneksen tuotua julki tuon kärsineen lapsen itsemurhan, tuli säpinää eduskuntaan. Tämäkin tarkoin varjeltu salaisuus vuoti julki!

    Onhan paljon muitakin asioita joita on pyritty salaamaan ja suorasraan vainottu heitä jotka kertovat totuuden.

    Olen jo vuosia ihaillut Junes Lokkaa ja kannatan hänen rohkeaa toimintaansa. Eilen kahdesti poistettiin tältä sivustolta kiitosviestini hänelle ruusujen kanssa!

    Sananvapauttamme sensuroidaan.

    Kiitos myös Tornion Rajat kiinni- joukoille! Te aloititte taistelun!🌹

    Äänestä

  • Spr valittaa veripulaa, myy kuitenkin veriplasmaa lääketehtaille ja spr vapaaehtoiset sekstailevat matujen kanssa. Mm. "tähtipölyä" Hanna. Tämä aukaisi minun ja monen monen muun silmät. Lisäksi johdolla kova palkka. Vähempikin riittäisi.

    Äänestä

Hallitus vaihtoon!

Äänestä

Miten muslimikulttuuri sopii arvopohjaanne, herrat SIPILÄ ja ORPO? VASTATKAA!!!

Äänestä
  • Rajat auki ja ovet seljälleen politiikka palvelee hyvin keskustan ja kokoomuksen tavoitteita Suomalaisen työmiehen ja eläkeläisen nujertamiseksi. Jos siinä muutaman pikkutytön sielu ja pimpero kärsii niin ei se saa haitata hallituksen kärkihankkeita.

    Äänestä

  • Miksi oululle mitään rahhaa miljoonia pukataan, eiköhän tämä ole oulun ihtesä aiheuttamaa leväperää, tähän piti päästä ja väenväkisten, hanat vain kiinni ja rötös-suvakin tuomarin eteen-

    kärsiköön oulu ite maksuineen, maksaahan tämä oululle muutenkin jo

    Äänestä

Lasten uhraamisella tienatut rahat ovat verirahoja.
Jo aikoinasn Juudas sai hopearahoja!!!

Mielenkiintoista, kuinka lasten neitsyt veren uhranneet suvaitsevaiset nyt verirahaa käyttää!?
Laitetaanko rahat matujen lisä viihteeseen, tms tärkeään monikulttuurin??

Äänestä

Juha-Lesta Sipilä osaa bisneksen, eipä häntä tavallisen äänestävän kansan keskuudessa turhaan vakuutuskuorilla veronmaksua vältteleväksi Lestakyrväksi kutsutakkaan...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


strdtytkyuluuiiojoköl kirjoitti:

1) Kutsu Irakilaiset, Afganilaiset Suomeen ja majoita ne Ouluun.
2) Seuraa, kuinka ongelmat lisääntyvät räjähdysmäisesti.
3) Vastaanota valtion miljoona-avustus ongelmien korjaamiseksi.
4) PROFIT!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu