asuntomessualueelle

rakennetaan vuokra rivitalo. naantali on lupautunut ottamaan raisiosta loputkin huumehörhöt, ja alustavasti on suunniteltu asuttamaan tulijat kyseiselle alueelle.
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Meneppäs nyt kiltisti ottamaan lääkkeesi.

Äänestä

paikkaansahan se pitää. vuokratalo rakennetaan messualueelle. timo tirri kertoi asiasta turun sanomien haastattelussa. kuka hullu ostaa tontin jostain vuokratalon vierestä. huumehörhöjä naapuriksi tuskin kovin moni haluaa.

Äänestä
  • "timo tirri kertoi asiasta turun sanomien haastattelussa"

    -olisi tavattoman helppoa todistaa väitteensä linkittämällä kyseiseen "haastatteluun".

    Eipä näy, se siitä humpuukiväitteestä.

    Äänestä

Höpöhöpö!!

Rannikkoseuutu 22.11.2018:

"Vuokratalot toivoo pääsevänsä rakennuttamaan pienkerros- tai luhtitalon asuntomessualueelle sekä kerrostalon lähemmäs keskustaa."

-Kuten tunnettua, kaupungin vuokrataloihin on nykyisellään himppasen vaikea päästä edes tavallisen toimeentulevan, luottohäiriömerkinnättömän ja työssä käyvän pariskunnan.

Pitää todeta kuten eräs Lhfs "Meneppäs nyt kiltisti ottamaan lääkkeesi"

Äänestä

vuokratalo sinne rakennetaan, kuten projektipäällikö tirri kertoi. voin tässä julkisesti kertoa, että naantalin vuokrataloissa asuu tälläkin hetkellä kymmenittäin huumehörhöjä, sekä luottotietonsa menettäneitä.kaikille on majoitus järjestettävä, ja sosiaalihuolto maksaa takuuvuokran. faktat ei jänkkäämällä muuksi muutu.

Äänestä
  • Juuri avauksessa puhuit rivitalosta. Äkkiäpä se takkisi kääntyy.

    Voin lisäksi tässä julkisesti kertoa, että naantalin omistusasunnoissa asuu tälläkin hetkellä kymmenittäin huumehörhöjä, ainakin alkoholiongelmaisia, sekä luottotietonsa menettäneitä.

    Lisäksi voin tässä ehdottoman luottamuksellisesti kertoa, että Suomen joka ikisessä kaupungissa asuu huumehörhöjä, alkoholisteja sekä luottotietonsa menettäneitä.

    Se vaan on sellainen fakta että se ei jankuttamalla muuksi muutu.

    Äänestä

talo se on rivitalokin, kuten on luhtitalokin. julkisesti tässä totean, että omistusasunnoissa asuu juoppoja, kuten myös huumehörhöjä. fakta tieto on kuitenkin se , että he rahoittavat päihteensä pääsääntöisesti itse, jos on rahaa omaan taloon voi olettaa, että rahaa löytyy myös päihteisiin. kaupungin vuokrataloissa asuvat huumehörhöt elelevät työssäkäyvien verorahoilla.jorinasi ei tosiasioita muuksi muuta. juopot, ja huumehörhöt ovat pohjasakkaa, joita ei normaali työssäkäyvä halua elättää, eikä halua myöskään naapurikseen.

Äänestä

Se sinun pohjasakkasi ei pääse asumaan korkean vuokran asuntoihin. Tuettavassa vuokra-asumisessa on ehdottomat pykälät /henkilö/neliö/vuokra, eli pitää olla edellytykset saadakseen tukea.
Nimimerkin naantaliout huoli on täysin turha ja perusteeton.
Toki varakkaat juopot ja huumehörhöt voivat vuokrata tai ostaa vapaasti.

Äänestä

edellytykset ovat minimi tulot, eikä varallisuutta. esim yksin asuvan takuueläkkeellä olevan asumistuen katto naantalissa on 680e

Äänestä

eiköhän se vuokratalo oteta pois kaavasta, kun nähdään etteivät tontit ostajia kiinnosta. vuokratalon poisto ei sinällään kysyntää lisää, kun kukaan täysjärkinen ei sinne landelle rakenna, ainakaan naantalin tonttien hinnalla.

Äänestä

Näyttää siltä, että asiattomia, huumehörhöjä ym. viinveikkoja näyttää olevan
täällä kirjoittamassa.

Itse asun nyt Raisiossa, jota sitäkin on näillä palstasivuilla haukuttu..

Tällaisilla sivuilla voitaisiin keskustella asioista jotain hyvääkin saavuttaen.

Äänestä

Täällä on kirjoittamassa huumehörhöjä, viinaveikkoja, raivoraittiita, nuoria ja vanhoja, haukkuvat tai kehuvat. Sama se kunhan kirjoittelevat. Ei kannata ottaa niin vakavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naantaliout kirjoitti:

rakennetaan vuokra rivitalo. naantali on lupautunut ottamaan raisiosta loputkin huumehörhöt, ja alustavasti on suunniteltu asuttamaan tulijat kyseiselle alueelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu