MT potilas horisee tukiaa

Varmasti tällekin yölle tulee vielä muutamia avauksia ja kommentteja johonkin tyhjänpäiväisiin ipuininöihin mutta siivoillaan palsta taas aamulla asialliseen kuntoon.
6125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

päivä mennyt eikä SN ole enää pystynyt vastaamaan omaan kirjoitukseensa. Taitaa olla suuria ongelmia.Arvata voi.

Äänestä

Voi reppanaa taas on ilta ja sisäinen pakko ajaa koneelle pitkin yötä horisemaan joutavia. Miksi kaikki eivät voi vain saada elämässään tyydytystä nomaalilla tavalla. Johtuuko ongelma lapsuudesta, sitä voimme vain arvailla..

Äänestä

Sotea tämä härikkö pelkää, koska elämä on muiden varassa ja kuitenkin antaa talousneuvoja.. siis muka.. ja mikä parasta soten lakkautuksen yhteyteen samaan lauseeseen kytketään "jos ipu olisi voittanut vaaleissa"!!!!

Siis vaikka ipun kaikki sekopäiset ehdokkaat olisivat menneet läpi, ei edes siinä tapauksessa tuo porukka edes pampuin ja sähköpiiskoin pakotettuna suuren ryhmänjohtajansa toimesta johonkin horisijan väittämään kuppakerhon sotelinjaukseen olisi saanut edustajamäärällään linjauksiaan läpi. Toisekseen edes asialla spekulointi on turhaa, koska tämä aikaansaamaton ryssäkkäkerho ei voi saada kannatusta tai tukea, eikä se tosiaankaan edes kaikkien ehdokkaidensa kohdalta tajuna tai tajunnut edes mitä sote tarkoittaa, tuskin tuo kirjoittajakaan.

IPU ajaa ryssälää ja Nicolae Ceaușescun aikaista romanian utopialandiaa suomeen ja siellä kuoli nälkään niin äitejä kuin lapsiakin, kun samaan aikaan pääkaupunkiin rakennettiin suurella rahalla maailman suurinta palatsia jolla ryssäkkyyden ylivoimaisuutta ja diktatuuria aiottiin korostaa ja hehkuttaa maailmalle. Viimein sielläkin kansa sitten ratkaisi ongelman eräänlaisella kansannousulla. Meillä vastaava ongelma on ratkaistu onneksi verettömästi ja jo etukäteen ennakoiden demokraattisissa vaaleissa jättämällä moiset ryssäkkähöröporukat ilman kannatusta.

IPU:n hedonististen narsistien ainoa mahdollisuus nousta valtaan on ulkovallan sotilaallinen puuttuminene maamme sisäisiin asioihin ja siksikö lie se länsi ja natoviha niin tiukassa...

Äänestä

Nyt se kyselee mikä tääkii on... jaa-a

Äänestä

Kuten huomaamme normivuorokauden ajoista hairahtaneille reppanoille ipun viestitys kohdentuu ja taso on sen mukainen.
Niin sanomattakin on selvää, etteivät tällaiset sekopäät edes äänestä mutta onhan heilläkin muutama ropo josta heidät voi vierottaa. Mutta mutta minkä leiman antaa joku ipun lopullisesti häiriinnyttämän tekemä väkivallanteko ja millaisen lopullisen maineen se ipulle tuo?

Ipu on lakkautettava

Äänestä

Kannatan sotea mutta vain sillä sosiaalipuolella jossa hoidetaan henkisesti sairaita jotta normaali elämä voi jatkua muilla ihmisillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ipuraukan_pihinää kirjoitti:

Varmasti tällekin yölle tulee vielä muutamia avauksia ja kommentteja johonkin tyhjänpäiväisiin ipuininöihin mutta siivoillaan palsta taas aamulla asialliseen kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu