Kestääkö kansi

Kuulemma olis heikko kansi tossa 525 bensakoneessa. Oon miettiny tota -95-96 mallia eli onko se nyt sitte E34. Pitääkö tuo kansihomma paikkansa?
Mitä muita häsmäkkää vois autosta löytyä. Ja kyseessähän olis tourinki.
2578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ongelmia 24v kannessa mitä oli 12v koneessa (88-90 eli ei touringeissa) joka oli herkkä halkeamaan esim kovan moottoritie ajon jälkeen. 12v m20 koneessa oli alimitoitetut vesikanavat kannessa joka oli syy ongelmiin, 24v m50 moottori on kestävä.

Äänestä
  • Jeps.m50 2.5 on luja kone. Sedanina saat e34:sta 95 vuosimalliin asti ja tourinkina 96 vuosimaliin asti. Ise suosittelisin 94-96 vuosimalleja.Ovat e34 korimallin viimeisimpiä tuotoksia,joten niistä on jo suurimmat lastentaudit muokkautuneet pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


525i kirjoitti:

Kuulemma olis heikko kansi tossa 525 bensakoneessa. Oon miettiny tota -95-96 mallia eli onko se nyt sitte E34. Pitääkö tuo kansihomma paikkansa?
Mitä muita häsmäkkää vois autosta löytyä. Ja kyseessähän olis tourinki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu