tilauksen irtisanominen

mevirtaset

Voisko joku ystävällisesti kertoa kuinka saan appivanhempieni tilauksen irtisanottua!?! Heillä ei nettiä käytössä ja ikää jo 80, haluavat päättää tilauksensa omasta tahdostaan jatkuvien jakeluhäiriöiden takia.

5

132

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RaakaRipa

      Kannattaako noista jakeluhäiriöistä provosoitua tässä kohtaa. Jos heillä ei ole nettiä käytössä niin heillä ei ole mitään vaihtoehtoa asioiden seurantaan. Jää jäljelle vain radio ja televisio ja tuossa iässä se tarkoittaa vain Ylen kanavia.
      Jos lehti jää pois niin se tyhjiö 80 vuotiaille on suuri. Lopputulos on vain enemmän katkeroituneet appivanhemmat. Ymmärrän että monet lopettavat paperilehden tilaukse ja siirtyvät kokonaan digitilaajiksi.
      Enemmänkin pitäisi laittaa Aamuposti seinää vasten ja vaatia heiltä rahaa takaisn kun eivät toimita lehteä sopimuksen mukaisesti.

    • Mitäs tässä ollaan irtisanomassa? Kattoremonttia vai?

    • AnopinUkko

      Tilasit appivanhempasi jo silloin kun aloit seurustella puolisos kanssa. Hieman vaikea perua asiaa nyt, kun sinulla on ne olleet jo... ilmeisesti reilut viisikymmentä vuotta. Mutta älä huoli, tilaus peruuntuu automaattisesti, tilastojen mukaan vajaassa kymmenessä vuodessa

      • HäiriöJakelussa

        Kenellä heistä on jakeluhäiriö? Siitähän tässä on kysymys.


    • Helppoa

      Pyydä appivanhemmiltasi valtakirja kyseisen asian hoitoa varten ja käy Aamupostin toimituksessa sanomassa tilaus irti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      46
      4701
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2683
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      17
      1782
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      130
      1617
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1566
    6. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1437
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      26
      1351
    8. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      15
      1250
    9. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1156
    10. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1143
    Aihe