Voisko joku ystävällisesti kertoa kuinka saan appivanhempieni tilauksen irtisanottua!?! Heillä ei nettiä käytössä ja ikää jo 80, haluavat päättää tilauksensa omasta tahdostaan jatkuvien jakeluhäiriöiden takia.
tilauksen irtisanominen
5
132
Vastaukset
- RaakaRipa
Kannattaako noista jakeluhäiriöistä provosoitua tässä kohtaa. Jos heillä ei ole nettiä käytössä niin heillä ei ole mitään vaihtoehtoa asioiden seurantaan. Jää jäljelle vain radio ja televisio ja tuossa iässä se tarkoittaa vain Ylen kanavia.
Jos lehti jää pois niin se tyhjiö 80 vuotiaille on suuri. Lopputulos on vain enemmän katkeroituneet appivanhemmat. Ymmärrän että monet lopettavat paperilehden tilaukse ja siirtyvät kokonaan digitilaajiksi.
Enemmänkin pitäisi laittaa Aamuposti seinää vasten ja vaatia heiltä rahaa takaisn kun eivät toimita lehteä sopimuksen mukaisesti. Mitäs tässä ollaan irtisanomassa? Kattoremonttia vai?
- AnopinUkko
Tilasit appivanhempasi jo silloin kun aloit seurustella puolisos kanssa. Hieman vaikea perua asiaa nyt, kun sinulla on ne olleet jo... ilmeisesti reilut viisikymmentä vuotta. Mutta älä huoli, tilaus peruuntuu automaattisesti, tilastojen mukaan vajaassa kymmenessä vuodessa
- HäiriöJakelussa
Kenellä heistä on jakeluhäiriö? Siitähän tässä on kysymys.
- Helppoa
Pyydä appivanhemmiltasi valtakirja kyseisen asian hoitoa varten ja käy Aamupostin toimituksessa sanomassa tilaus irti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.464701Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652683Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️171782- 1301617
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1321566- 1021437
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?261351Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä151250Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411156Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141143