Hallitus pääministerin johdolla yrittää vääntää uutta tulkintaa millä voitaisiin poistaa jo maahan tulleita ns,turvapaikanhakijoita.Tämä hallituksen "UNI" olisi pitänyt nähdä jo silloin kun tätä porukkaa alkoi tulla tänne.Sopimuksia noudattaen mitään juuri mitään ongelmia ei olisi syntynyt.Olisimme vain noudattaneet DUBLININ sopimusta.Siis palauttaneet ns.pakolaiset siihen EU maahan johon he ensimmäisinä menivät.Tämä maa olisi ollut Kreikka.Tänne tulleet olisimme palauttaneet Ruotsiin ja Ruotsi olisi palauttanut heidät Tanskaan ja niin edespäin.Nyt hurskastellaan kuinka sopimuksia voitaisiin tulkita toisin ja lähettää ns.turvapaikanhakijat takaisin kotimaihinsa,tai ainakin tiukentaa linjaa.Pääministeri oli etulinjassa tarjoamassa jopa asuntoaan tulijoille,mikä sekin osoittautui pelkäksi julkisuustempuksi.Lisäksi pääministerimme lupasi vikaan tullessaan jättää homman muille jos 100:ssa päivässä ei tule tuloksia.Tuloksia toki tuli,mutta kansakunnan kannalta epämiellyttäviä.Oulun ja muualla tapahtuneet tekoset ovat vain jäävuoren huippu.Kuinka kauan voimme katsoa yhteiskunnan päättäjien tietoista sääntöjen vastaista toimintaa.
Paskat on jo housuissa!
Galenpanna
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juha Sipilä on monelle Suomen Keskustan kansanedustajalle ollut rasite, jota on pitänyt sietää ja muille selitellä. Vanhat konkarit, joita Sipilä ei kelpuuttanut ministein tehtäviin, ovat jättämässä eduskunnan. Juha Sipilästä on tullut Suomen Keskustan ongelma. Hupaisaa on se, että tämä "ongelma" eli Juha Sipilä ei ymmärrä olevansa Keskustalle poliittinen ongelma. Bisnesmies ei näe omia ylilyöntejään. Talousrikokset tuntuvat bisnesmiehestä normaalilta liiketoiminnalta. Pääministerin virka on virkamieslainsäädännössä määritelty erittäin suurta lainkuuliaisuutta vaativaksi viraksi. Tätä bisnesmies Juha Sipilä ei ole vieläkään neljän vuoden jälkeen ymmärtänyt. Vahinko Suomen Keskustalle.
Suomen Keskusta maksaa kovan hinnan bisnesmies ja liberaali Juha Sipilän pääministerikaudesta, mikäli maakunta- ja sote-hankkeet eivät toteudu. Sipilän edistämän maahanmuuton seuraukset näkyvät Suomessa vielä vuosikymmeniä. Suomi ei ole Sipilän jälkeen enää sama Suomi, jota se oli esim. vuonna 2013. Isänmaa on myyty matuille ilmaiseksi.
Nyt Sipilä haluaa pääsykokeet kutsutuille kamuilleen. Antakaa mun itkunauraa. Voi h...... mikä pääministeri.