Kirkkslaavin tohtori Halla-aho

Nyt kyllä naurattaa. Kaksi sivaria ja kaksi vasemmistonaista on sitä mieltä että Suomea ei tarvitse puolustaa kunnolla. Niin siinä käy kun armeija on jäänyt käymättä. Halla-aho kun on sitä mieltä että suomeen riittää muutama torjuntahävittäjä. Taitaa olla toisen maan palkkalistoilla koko kaveri.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No hallis ei oo käynyt inttiä. Muutenkin on järkimies, jota pelkää melkein kaikki poliittisella kentällä.
Mutta kyllä Suomi voi miettiä erilaisia vaihtoehtoja. Ei sen määrän tarvitse olla just se mitä ovat puhuneet, koska jos kukaan ei ole saanut siitä lahjuksia, niin voimme päättää mitä haluamme.
Jos taas on lahjuksia taskussa jostakin, jota piti ajaa, niin nyt tuli sitten kurat silmille.

Äänestä

Putin sitten maksoi hallaaholle puolustuksen nakertamisesta?

Äänestä

Eikös tuo Halla-aho tule rankasta perhetaustasta? Mahtaa ärsyttää, kun on jatkuvasti kaikenlaiset lelliperseet vittuilemassa.

Äänestä

No olisi itse ihmisiksi niin pääsis vähemmällä.

Äänestä
  • Ha Ha Halla Aho Suuri Johtajamme! Isänmaallinen johtajamme on SIVARi!Kumartakaamme hänelle ja ylistäkäämme häntä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


varusmiespalvelus kirjoitti:

Nyt kyllä naurattaa. Kaksi sivaria ja kaksi vasemmistonaista on sitä mieltä että Suomea ei tarvitse puolustaa kunnolla. Niin siinä käy kun armeija on jäänyt käymättä. Halla-aho kun on sitä mieltä että suomeen riittää muutama torjuntahävittäjä. Taitaa olla toisen maan palkkalistoilla koko kaveri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu