Miehelle.💗aiotkos katsoa telkusta illalla tuntemattoman sotilaan?
Hyvää sunnuntaita
Tämmöstätänään
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Nähnyt sen jo 100 kertaa😃
Mut nyt se tulee sarjana.☺ja ihan hyvät näyttelijätkin.itse tykkään tästä Rokan esittäjästä.
Mä tykkään siitä Rokan vaimosta:D
Saat tykätä paula vesalasta..😁😁
Niin..tykkään:D
Hyvää sunnuntaita ja hyvää nimipäivää S-miehelle😁. En varmaan katso. Kävin elokuvissa katsomassa elokuvan niin en ole sarjaa katsonut. Tänään on löhöpäivä. Tehdään ruokaa, tyttö tulee kotiin, kysellään kymmenen kysymystä, juodaan kahvit. Illalla menen kävelylle ja huomenna on taas työpäivä.
Tekee liian surulliseksi. Minuakin nuorempia poikia kuoli, että me saataisiin olla olemassa ja nyt meidän kansamme on täynnä ihmisiä, joillla ei ole tarpeeksi sydäntä arvostaa heidän uhrautumistaan. Päinvastoin ovat valmiita luopumaan siitä mitä meille Jumala ja isoisämme antoivat. Media ja koulut vaan aivopesevät meitä luopumaan siitä kaikesta. No uskon Jeesukseen ja luotan. Hän tulee jakamaan oikeutta.
Onhan tuo tottakin.nuoria miehiä menehtyi paljon myös venäjän puolelta.jeesusta odotan minäkin hartaasti.
Niin, hekin taistelivat oman hallituksensa määräyksestä vain. Uskon että Suomi pelastui Jumalan armosta, kun Neuvostoliitto oli ateismin ja kommunismin vallassa silloin.
Ei kansalaiset varsinaisesti halua mistään luopua. Politiikot täällä päätökset tekevät kansalla ei ole valtaa. Se on helppo leikata muiden etuja kun ei omaan elämään vaikuta millään tavalla.
Kansalaiset äänestävät valehtelijoita. Toisaalta olet oikeassa siinä, että poliitikoilla on se isoin vastuu. Me tavalliset kansalaiset ei keskitytä niin paljon maailman menoon, että näkisimme esimerkiksi sen kuinka globalisaatio on vienyt työpaikat monilta suomalaisilta. Uskoisin että ainoa oikea ratkaisu työttömyyteen on globalismin välitön lakkauttaminen (ei toteudu). Tuotannon siirtämisestä ulkomaille pitäisi tehdä vähemmän houkuttelevaa.
No en usko politiikkaan yhtään. Siitä on joskus kiva puhua, mutta se on rasittavaa kuinka hyviä ihmiset ovat luomaan kärsimystä sen kautta. Jeesus on se kuka tähän tarvitaan.
Olen saanut Tuntemattomanta jo yliannoksen teininä, kun veljeni ja isäni siteeraavat sitä ja pitävät totena.
Mahdollisesti..jos kerkiän
On jo tulut katsottua niin ei varmaan nyt.
Ei kannata kysellä enempää. Mene hiihtämään.
Ei ole suksia.luistimet on mutta ei ole jäätä lähellä..