Nyt se tulee, kuluttajilekin,
Kk maksua bukkaa ja pakko Office 365:ttä
kk maksullinen Windows 10 tänävuonna
10
184
Vastaukset
- Ettätämmöinen
Eilen tuli uusin insiter beta, jossa on kk maksu kokeilu. Nyt ei saa enään ostella mitä huvittaa ilmaiseksi kuin tossa edeltäjässä oli. myös ne ilmais ostot katosi.
Kyllä elämä nousee jos tästä tulee normaali w10.
valehinta on nyt 4,90€/kk ja tupla Officella.- hetitänne
Kerro mistä näitä saa, ostan heti! Linkkiä pöytään!
- eimistäänvielä
hetitänne kirjoitti:
Kerro mistä näitä saa, ostan heti! Linkkiä pöytään!
Ei mistään, Insider porukasta vain harvoilla on näitä erikoisversioita.
- kaikki_posliinit
Onko siis niin että kaikilla joilla on koneissa Win 10, alkaa tulla lasku per kk?
Yksi tuttava on, joka saa keväisin muutenkin raivokohtauksia, nostaa varmasti metakan tuommosesta rahastuksesta, pitäisi varoittaa hänen vaimoa, ettei mene kaikki astiakaapista.Jatkossa mahdollisesti tulee kuukausimaksullisia Windowsin lisenssejä sekä vähittäismyyntiin että uuden koneen ostajille.
Veikkaan muiden käyttöjärjestelmävaihtoehtojen suosion kasvua ja sitä, että "vanhoista" Windowseista pyritään pitämään kiinni niin kauan kuin mahdollista, vaikka vilpillä.- kierouden_huipentuma
Kollimaattori kirjoitti:
Jatkossa mahdollisesti tulee kuukausimaksullisia Windowsin lisenssejä sekä vähittäismyyntiin että uuden koneen ostajille.
Veikkaan muiden käyttöjärjestelmävaihtoehtojen suosion kasvua ja sitä, että "vanhoista" Windowseista pyritään pitämään kiinni niin kauan kuin mahdollista, vaikka vilpillä.Tosi kieroa olisi pakottaa uuden koneen ostaja johonkin koneeseen sinäönsä liittymättömään kk-maksusopimukseen.
- qwer44
Nykyisiin voimassaoleviin lisensseihin ei vaikuta mitenkään, nehän ovat jo maksettuja. Jos kk- tai vuosimaksut tulevat, niin se on sitten kokonaan uusi systeemi.
- kepsap
Liene sitten uusi Windows 20 se kk-maksullinen windows? Mutta ei olisi käyttöä tuommoselle ei, käynnistän oman koneeni Windowsiin ehkä juurikin 1-2 kertaa kuukaudessa, joten en viitsisi moisesta maksaa.
- nimen_parhautta
kepsap kirjoitti:
Liene sitten uusi Windows 20 se kk-maksullinen windows? Mutta ei olisi käyttöä tuommoselle ei, käynnistän oman koneeni Windowsiin ehkä juurikin 1-2 kertaa kuukaudessa, joten en viitsisi moisesta maksaa.
Hyvä nimi olisi Windows 13.
- exBersel
"Once again, sensationalist clickbait is claiming Microsoft will soon require a subscription fee to “rent” your Windows operating system. This just isn’t true. Microsoft’s “desktop as a service” plan is only for businesses, and it also includes hardware—not just software." https://www.howtogeek.com/360938/no-microsoft-isnt-turning-windows-10-into-a-paid-subscription-service/
Eli aloitus ei ole totta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2425646Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304094Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,192394Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2952220Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481451Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611309Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1321202Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1311190- 35984
- 169895