Veikkaus Oy aloittaa YT:t

Piruko_irti

Yksi asia varma, ketään sisäpiiriläistä tai lähelläkään sellaista ei irtisanota koskaan. On turvattava "salaiset jutut", jos ne pääsevät vääriin korviin/käsiin niin piru on irti.
Uskokaa tai älkää se piru vielä karkaa ja silloin löytyy huonomuistisia ja verhojen taakse menijöitä/en tiennyt/en ymmärärtänyt/ henkilöitä paljon.

9

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinhän.se.on

      Jahas se on sitten taas herrojen liksankorotusaika ,kun duunarit potkitaan pellolle niin säästyneet rahat pannaan herrojen palkankorotuksiin.

    • pilviveikox

      ei koske talon luottoporukkaa , ulkoistettuja palveluja, eli siivoojat vaihdetaan , jääny käytäville setelinkuvat pitkin käytäviä, eivät saaneet putsattua, eivät tienneet sitä seteliksi kun oma palkka on sämpylä ja pussi kolikoita, siellä isokenkäiset hyvin syöneet kävelee kengillä joissa on dollarinkuva pohjalliset, kuulemma kiva jalanjälki.
      ainakaan lottokone ei saa kenkää .

      voi tosin olla että ne omat ( sipilän työnäytteen antajat ) valelottoajat saattavat joutua luopumaan paikastaan, ovat alkaneet epäillä , joten uudet kossunhuuruiset randomveikkaajat tulee korsosta.


      taloon tulee myös uusia ( id /sos ) tunnuksella varustettuja virtuaali henkilöitä ( tulevat päävoiton napsijat ) ( salanimellä " kimppalotto netinkautta ")


      onnea vaan taloon jääville. on päävoitto syntyä suomeen jossa sähkönsiirto hipoo pilviä ja lottovoittajakin asuu siellä.

    • Hihilihii

      Heilua menoa

    • huijarilafka

      hyväntekeväisyyttä juu.........johtoportaalle taas mojovat palkankjorotukset tulossa. Muistakaa pelata voiton toivossa, rahoitatte veikkausjohdon palkkoja ym mukavaa.

    • ähhä-ja-kutti

      vetoomus: lähtekäämme kaikki häviämään lisää veikkauksen tyhjään kassaan !!

    • plöws

      saakohan weikkaus nukuttua hyvästikki ku raha ropisee oikein urakalla kansan köytyy koytymistään manibilointi huijaukilla.mainokset pois telkkarista ja ruputtajat kauppoloista. kansan talous paranee,ostovoima lisääntyy.terveys paranee, mielenterveys ym. siinnä eduskuntaan välikysymyksen paikka.halloo eduskunta. missä pipo

    • phtyi

      peliriippuvuus on sairaus jota rahastetaan, samoin vanhuus jne. Ettekö ole huomannut tätä läpeensä mätää rahan ahnetta sivistyvaltion kouluttautunutta kieroa yläkastia.

    • huvaveli

      Kyllä kai ne "arvonnat" suoritetaan valtioneuvostossa, sehän se veikkauksen omistaja on.
      Miten muuten olisi mahdollista tai todennäköistä että viime vuosina on voitot - tai siis arvonnat - osuneet juuri Sipilän ja Orpon vaalipiireihin erittäin useasti??!! Ja on kuntia minne ei kertaakaan veikkauksen historian saatossa ole voittoa osunut.
      Sipilän ensimmäisiä toimia pääministerinä oli veikkauksen pomon palkankorotus - huima korotus-- mitä sopimuksia siihen liittyy?? Sipilä osaa hyvä-veli jutut paremmin kuin oikeudenmukaisuuden ...

    • Feikkausfeikkaus

      Toivottavasti koko feikkaus lopetettaisiin varsinkin bingot!!! Toisilta viedään rahat ja samat paska nimimerkit saavat bingo voitot. Jokainen asiakas pitäisi olla tasa-arvoisessa asemassa. Näin ei vaan ole feikkauksella!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe