Veikkaus Oy aloittaa YT:t

Piruko_irti

Yksi asia varma, ketään sisäpiiriläistä tai lähelläkään sellaista ei irtisanota koskaan. On turvattava "salaiset jutut", jos ne pääsevät vääriin korviin/käsiin niin piru on irti.
Uskokaa tai älkää se piru vielä karkaa ja silloin löytyy huonomuistisia ja verhojen taakse menijöitä/en tiennyt/en ymmärärtänyt/ henkilöitä paljon.

9

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinhän.se.on

      Jahas se on sitten taas herrojen liksankorotusaika ,kun duunarit potkitaan pellolle niin säästyneet rahat pannaan herrojen palkankorotuksiin.

    • pilviveikox

      ei koske talon luottoporukkaa , ulkoistettuja palveluja, eli siivoojat vaihdetaan , jääny käytäville setelinkuvat pitkin käytäviä, eivät saaneet putsattua, eivät tienneet sitä seteliksi kun oma palkka on sämpylä ja pussi kolikoita, siellä isokenkäiset hyvin syöneet kävelee kengillä joissa on dollarinkuva pohjalliset, kuulemma kiva jalanjälki.
      ainakaan lottokone ei saa kenkää .

      voi tosin olla että ne omat ( sipilän työnäytteen antajat ) valelottoajat saattavat joutua luopumaan paikastaan, ovat alkaneet epäillä , joten uudet kossunhuuruiset randomveikkaajat tulee korsosta.


      taloon tulee myös uusia ( id /sos ) tunnuksella varustettuja virtuaali henkilöitä ( tulevat päävoiton napsijat ) ( salanimellä " kimppalotto netinkautta ")


      onnea vaan taloon jääville. on päävoitto syntyä suomeen jossa sähkönsiirto hipoo pilviä ja lottovoittajakin asuu siellä.

    • Hihilihii

      Heilua menoa

    • huijarilafka

      hyväntekeväisyyttä juu.........johtoportaalle taas mojovat palkankjorotukset tulossa. Muistakaa pelata voiton toivossa, rahoitatte veikkausjohdon palkkoja ym mukavaa.

    • ähhä-ja-kutti

      vetoomus: lähtekäämme kaikki häviämään lisää veikkauksen tyhjään kassaan !!

    • plöws

      saakohan weikkaus nukuttua hyvästikki ku raha ropisee oikein urakalla kansan köytyy koytymistään manibilointi huijaukilla.mainokset pois telkkarista ja ruputtajat kauppoloista. kansan talous paranee,ostovoima lisääntyy.terveys paranee, mielenterveys ym. siinnä eduskuntaan välikysymyksen paikka.halloo eduskunta. missä pipo

    • phtyi

      peliriippuvuus on sairaus jota rahastetaan, samoin vanhuus jne. Ettekö ole huomannut tätä läpeensä mätää rahan ahnetta sivistyvaltion kouluttautunutta kieroa yläkastia.

    • huvaveli

      Kyllä kai ne "arvonnat" suoritetaan valtioneuvostossa, sehän se veikkauksen omistaja on.
      Miten muuten olisi mahdollista tai todennäköistä että viime vuosina on voitot - tai siis arvonnat - osuneet juuri Sipilän ja Orpon vaalipiireihin erittäin useasti??!! Ja on kuntia minne ei kertaakaan veikkauksen historian saatossa ole voittoa osunut.
      Sipilän ensimmäisiä toimia pääministerinä oli veikkauksen pomon palkankorotus - huima korotus-- mitä sopimuksia siihen liittyy?? Sipilä osaa hyvä-veli jutut paremmin kuin oikeudenmukaisuuden ...

    • Feikkausfeikkaus

      Toivottavasti koko feikkaus lopetettaisiin varsinkin bingot!!! Toisilta viedään rahat ja samat paska nimimerkit saavat bingo voitot. Jokainen asiakas pitäisi olla tasa-arvoisessa asemassa. Näin ei vaan ole feikkauksella!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      89
      8263
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4381
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2585
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1468
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      40
      1237
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1142
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe