https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-valikysymykselle-tarvittavaa-tukea-ilmeisesti-oppositiossa-ollaan-tyytyvaisia-maan-turvallisuustilanteeseen/
Onneksi vaalit ovat 3 kk:n päässä, eikä ainakaan demareita tarvitse äänestää.
Suvakki politiikkojen pitäisi pyytää anteeksi suomalaisilta!
15
<50
Vastaukset
- Wanha-valtamedia
Wanha valtamedia joitakin poikkeuksia (mtv.fi, iltalehti) lukuunottamatta on keskittynyt tässäkin asiassa syyllistämään ainoastaan suomalaisia (saattaahan ne suomalaisetkin)
- suvakkipopulisoi
Järjestö hakee lähes satamasta, syylistää koko eu alueen.
https://yle.fi/uutiset/3-10608704
- Takiaispuolue
Persut itkevät vihervasureita kaverikseen omaan välikysymykseensä. Vanhat kamut eivät kuitenkaan lämmenneet perspyyhkeille.
- ryöstetäänvaikkavelaksi
Kaikki muut maksajina, ei veropakolaiset mitään maksa noista kuluista eikä järjestöt-säätiöt, vaan niille maksetaan avustusta.
- leveäpersputksaab
Persujen tulisi pytää suomalaisilta anteeksi kaikkia rötöksiään ja valheitaan.
Persujen ei tarvitse pyytää anteeksi, koska ovat maahanmuutossa olleet oikeassa. Persujen kannattaa yhtyä vihervasemmiston kantaan hävittäjähankinnoissa. Emme tarvitse puolustta koko maata, vaan Ahvenanmaa voidaan jättää ilman hävittäjien suojaa. Antaa Ruotsin hoitaa!
Suvakki politiikot haluavat nyt siirtä sähkäautoihin. Suomessa ei vain ole tarpeeksi sähköä. Tuulivoimalla ei saada tarpeeksi. Nyt tuodaan 30%:a ulkomailta.
- Vuh-vuh
Räksyn-räksyn -juttuja nämä persujen välikysymysehdotukset. Kun ilmoitetaan avoimesti, että pyritään raiskauksilla valtaan, ei tervejärkinen lähde mukaan sellaisen porukan kusetukseen.
- Perusvaari
Oikeastaan sillä ei ole väliä, koska äänestäjä äänestävät persuja. Perussuomalaiset ovat 3 suurimman puolueen joukossa.
- suvakitsyyllisiä
Kyllä suvakit ovat syyllisiä raiskauksiin, rahojen menetykseen, Suomen tuhoamisyrityksiin jne jne.
Keitä ovat suvakit ? Eivät ainakaan ansaitse suomalaisuutta tai suomalaisten tukea mihinkään.
Tukiporukkaa?
Tuet pois. - Luottotieto
Höpö-höpö. Ne tulevat sitä vaatien ja tekevät pahat tekonsa, kyllä näin on.
- veroaparatiisiinpakoon
Taas eu suvat huutaa, yritykset muuttavat pois, kaikki muuttajat VEROPAKOLAISIA sitä ei media edes kerro uutisissaan.
https://yle.fi/uutiset/3-10609927
- Onneksiolkoonpersut
Edustaja Eerola kehuu eduskunnassa vuonna 2016 tyytyväisyyttään hallituksen maahanmuuttopolitiikkaan ja vielä erikseen mainitsee hallituksen toteuttavan persujen tavoitteiden mukaista politiikkaa. No, lopputuloshan tästä Eerolan kehuma sta persupoliitiikasta tiedetään. Persujen linjaukset toteutuivat.
https://www.perussuomalaiset.fi/ajankohtaista/perussuomalaisten-maahanmuuttolinjaukset-toteutumassa/Hallitus ei ryhtynyt toteuttamaan Halla-ahon suunnittelemia linjauksia. Halla-aho olisi halunnut hallitukseen hoitamaan asian, niin kaikki tiedämme kuinka siinä kävi.
Kansalaiset äänestävät seuraavissa vaaleissa ja Persut saavat tupllajytkyn.
Demareiden ja Vihreiden alamäki on alkanut, koska heillä ei ole johtajaa puolueessa.
- SILMIENVÄLIIN
Entä teiltä venäläisiltä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1053651
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472590- 982380
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣401934Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu261614- 271512
Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et211468- 221308
Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81231Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?681214