Suomi tarvitsee maahanmuuttajia

Ja sitäkin enemmän maahanmuuttajia tarvitsee PS.

Mistä se muuten meuhkaisi, jos ei maahanmuuttajia olisi? Viimeinen lähtisi puoluetoimistosta ja sammuttaisi valot. Jussi Halla-aho palaisi slaavilaisen filologian pariin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se mitä Suomi tarvitsee on täyspäisiä päättjiä.Näiden puheissa ei ole siteekskään totta.Millon on työvoimapaula ja millo on eläkepula ja aina ratkaisu on maahanmuuutto. Siihen on rahaa ,mutta kansalaisten perustuvaan ei .

1Äänestä

Johan tuollaisella ressillä irtoo siililtä piikit.

Äänestä

Suomi on häkämiehen allah.

Äänestä

Suomi ei tarvitse yhtään maahanmuuttajaa tällä hetkellä, varsinkaan rättipäitä tänne oleskelemaan, sen enempää kun romanialaisia kerjäläisiäkään. Suurin osa tänne väkisin tulleista pitäs toimittaa takasin ja hirveetä kyytiä.
Se työvoima minkä Suomi tarvii, lötyy omasta populaattiosta. Jos ei, nii Eesti, Latvia, Liettua ja ryssä toimittaa. Suomessa on puoli miljoonaa työtöntä suomalaista. On se vaikeeta työllistää omia.

1Äänestä

Ek mielestä tarvitsee

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005905823.html

Käytänössä tietää vääjämättä irtisanomisia ja työvoiman vaihtoa halpatyövoimaan, sillä tarkoitus on palkkatasojen alas polkeminen työvoiman tuonnin harkinnan purkamisen kautta.Työvoiman tuotnti harkinalla hallitaan työvoiman saatavuuden kautta mm. palkkatasoja. Tuo tietää kaikille palkansajille vaikeuksia, sekä romuttaa maan elintasoan .Jo nyt on olllut työvoiman ylitarjonnasta johtuen ongelmia palkkatsoissa.

https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/saksassa-osa-saa-niin-pienta-palkkaa-etta-silla-ei-tule-toimeen-ja-suomessa-haikaillaan-samaa/

Tunnetusti Kokoomus on Ek:n edunvalvontaa harjoittava poliittinen järjestö ,joten kehoitan vakavasti harkitsemaan millaisen Suomen ja millaiset elin mahdollisuudet haluatte jättää jälkipolvillenne. Jos Kokoomus istuu vielä seuraavassa hallituksessa on enenmmän kuin todenäköistä että työvoiman harkinta puretaan maassamme ja työttömyys lisääntyy .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isän-maallinen kirjoitti:

Ja sitäkin enemmän maahanmuuttajia tarvitsee PS.

Mistä se muuten meuhkaisi, jos ei maahanmuuttajia olisi? Viimeinen lähtisi puoluetoimistosta ja sammuttaisi valot. Jussi Halla-aho palaisi slaavilaisen filologian pariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu