Jussille Halla-aholle lisää ideoita...

Hei, keksin tässä Jussi Halla-aholle lisää hyvä ideoita siitä mitä ei kannata tehdä, koska meillä on jotain ihan liikaa.

Vettä kummenpaa ei kannata juoda, siis kahvia, olutta, maitoa, viiniä jne. Koska se kumminkin muuttuu kuseksi ja meillä on sitä ihan täällä jo tarpeeksi. #Hanat_kiinni!

Kenkiä ei kannata laittaa jalkaan, koska niiden käytöstä tulee kumminkin hiertymiä ja niitä on jaloissa jo ihan tarpeeksi. #kenkälaatikot_kiinni!

Vaatteita ei kannata käyttää, koska ne vaan likaantuvat ja sitten niitä pitää pestä ja siitä tulee likavettä joka pilaa ympäristöä ja pesuaineet maksaa rahaa. Ja rahaa varten joutuu menemään töihin tai tekemään sossuanomuksen. Ja lopulta ne vaatteet menee rikki ja joutuu ostamaan uusia ja tervitaan lisää sitä rahaa mutta siitä lisää tuonnempana. Ja meillä on ihan liikaa rikkinäisiä vaatteita täällä ja eriparisukkia, joten ei sukkiakaan kiitos vaan #sukkalaatikko_kiinni!

Töitä siis ei kannata ottaa vastaan ja eikä niihin lähteä, koska kumminkin niistä saa palkaksi vain rahaa ja se menee ihan turhuuksiin kuten niihin vettä parempiin juomiin ja ne, kuten sanoin muuttuvat vain kuseksi, jota kuten sanoin on jo muutenkin liikaa. Ja sitten sinne mentäessä tulee käyttä niitä kenkiä ja niitä vaatteita ja mitä siitä seuraa, kerroin siitä jo aiemmin. #työt_kiinni!

Suomalaisia lapsia ei kannata tehdä, eikä niitä synnyttää, koska on suuri mahdollisuus että syntyy rikollinen, siis sehän on jo moneen kertaan todettu, että syntyperäiset suomalaiset ovat syntyperäisten suomalaisten tekemissä rikostilastoissa aivan yliedustettuja, siis 100%. Ei ei, siispä aborttia ja pidättäytymistä nyt vaan kehiin ja jos on pakko niin runkata saa, mutta mutta siitä päästiin taas niihin hiertymiin ja siihen että jos ei halua hiertymiä täytyy ostaa jotain liukastetta tai joutuu sylkemään mutta sehän johtaa lopulta janoon, joten tarvitaan sitä vettä tai rahaa. Mutta mehän tiedämme jo aiemmasta mihinkä ne johtaa. #pimpit_kiinni!

Siispä kaikkein parasta on jättää kokonaan persut äänestämättä, sillä meillä on täällä jo muutenkin liikaa persukansanedustajia, eikä ne kumminkaan mihinkään hallitukseen pääse, ja jos pääsevät niin tippuvat sieltä omasta tahdosta pois, koska johto vaihdettiin. Niin siinähän menee ääni ihan hukkaan ja meillä on täällä jo ihan liian paljon hukkaan heitettyjä ääniä. Siis kannattaa olla äänestämästä ollenkaan, jos kannattaa persuja. #äänestyskoppi_kiinni!

1

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ai niin vaalislogan, no sehän voisi mennä vaikka näin:

      Perussuomalaiset - Miksi tehdä mitään kun on turvallisempaa olla tekemättä. Jätä siis äänestämättä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3867
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3179
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      33
      2867
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2742
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      133
      2441
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      48
      2010
    7. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      90
      1225
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1225
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1129
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      78
      1119
    Aihe