Hei, keksin tässä Jussi Halla-aholle lisää hyvä ideoita siitä mitä ei kannata tehdä, koska meillä on jotain ihan liikaa.
Vettä kummenpaa ei kannata juoda, siis kahvia, olutta, maitoa, viiniä jne. Koska se kumminkin muuttuu kuseksi ja meillä on sitä ihan täällä jo tarpeeksi. #Hanat_kiinni!
Kenkiä ei kannata laittaa jalkaan, koska niiden käytöstä tulee kumminkin hiertymiä ja niitä on jaloissa jo ihan tarpeeksi. #kenkälaatikot_kiinni!
Vaatteita ei kannata käyttää, koska ne vaan likaantuvat ja sitten niitä pitää pestä ja siitä tulee likavettä joka pilaa ympäristöä ja pesuaineet maksaa rahaa. Ja rahaa varten joutuu menemään töihin tai tekemään sossuanomuksen. Ja lopulta ne vaatteet menee rikki ja joutuu ostamaan uusia ja tervitaan lisää sitä rahaa mutta siitä lisää tuonnempana. Ja meillä on ihan liikaa rikkinäisiä vaatteita täällä ja eriparisukkia, joten ei sukkiakaan kiitos vaan #sukkalaatikko_kiinni!
Töitä siis ei kannata ottaa vastaan ja eikä niihin lähteä, koska kumminkin niistä saa palkaksi vain rahaa ja se menee ihan turhuuksiin kuten niihin vettä parempiin juomiin ja ne, kuten sanoin muuttuvat vain kuseksi, jota kuten sanoin on jo muutenkin liikaa. Ja sitten sinne mentäessä tulee käyttä niitä kenkiä ja niitä vaatteita ja mitä siitä seuraa, kerroin siitä jo aiemmin. #työt_kiinni!
Suomalaisia lapsia ei kannata tehdä, eikä niitä synnyttää, koska on suuri mahdollisuus että syntyy rikollinen, siis sehän on jo moneen kertaan todettu, että syntyperäiset suomalaiset ovat syntyperäisten suomalaisten tekemissä rikostilastoissa aivan yliedustettuja, siis 100%. Ei ei, siispä aborttia ja pidättäytymistä nyt vaan kehiin ja jos on pakko niin runkata saa, mutta mutta siitä päästiin taas niihin hiertymiin ja siihen että jos ei halua hiertymiä täytyy ostaa jotain liukastetta tai joutuu sylkemään mutta sehän johtaa lopulta janoon, joten tarvitaan sitä vettä tai rahaa. Mutta mehän tiedämme jo aiemmasta mihinkä ne johtaa. #pimpit_kiinni!
Siispä kaikkein parasta on jättää kokonaan persut äänestämättä, sillä meillä on täällä jo muutenkin liikaa persukansanedustajia, eikä ne kumminkaan mihinkään hallitukseen pääse, ja jos pääsevät niin tippuvat sieltä omasta tahdosta pois, koska johto vaihdettiin. Niin siinähän menee ääni ihan hukkaan ja meillä on täällä jo ihan liian paljon hukkaan heitettyjä ääniä. Siis kannattaa olla äänestämästä ollenkaan, jos kannattaa persuja. #äänestyskoppi_kiinni!
Jussille Halla-aholle lisää ideoita...
1
173
Vastaukset
Ai niin vaalislogan, no sehän voisi mennä vaikka näin:
Perussuomalaiset - Miksi tehdä mitään kun on turvallisempaa olla tekemättä. Jätä siis äänestämättä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867878Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425395Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1454311Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.43499Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y732877Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan
kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.172637Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi112563- 2822479
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1472400Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5812213
