Milloin on Seatin vuoro.
NO VOI RÄHMÄ, NYT SE VASTA MYRKYN LYKKÄS
Palstalla on keskusteltu tiiviisti jo vuosien ajan tankkauksen aikana räjähtelevistä maakaasu-Volkkarien ruosteisista kaasutankeista. Konserni onkin ottanut opikseen ja tankit ovatkin nykyisin muovi/hiilikuituvahvisteista ”lasikuitua”. Tämäkään ei näköjään ole auttanut vaan nyt räjähti Audi A3:n tankki samanlaisin seurauksin kuin terästankkien räjähtäessä. Onnea oli taas kerran matkassa sillä vieressä ollut Land Rover Discovery vaurioitui myös pahoin mutta kaikki matkustajat (5-henkinen perhe) olivat huoltamon sisällä räjähdyksen tapahtuessa. Audin omistaja loukkaantui sen sijaan vakavasti kasvoihin ja jalkoihin. Onko kyse taas huolimattomuudesta tai huonosta tuurista, on vielä tutkinnan alla. Toisaalta herää kysymys, pilaako Vw-konserni kaasuautojenkin maineen samalla tavalla kuin dieselautojenkin.
Kaasuautovaroitus
Audi-aina_menee_pieleen
6
129
Vastaukset
- aasialainenKusetus
Ja sitten linkki perään?
Yhtään Toyotaa ei ole palanut koskaan.- Krstykjak
Rumaa jälkeä taas, aivan kuin Volkkareiden räjähdyksissä.
- deutschkenner
Luin. Uutisen mukaan kyseistä autoa oli aiemmin rytätty parkkihallissa takaosastaan ja jouduttu korjaamaan sen jäljiltä. Nyt sitten takapään pellit lensivät lopullisesti tiehensä tankkauksen yhteydessä kun yli tuplaten täyttöpaineelle eli 500 barin paineelle asti speksattu säiliö petti. Veikkaan, että aiemmalla ruttauksella tai sen jälkihoidolla on osuutta asiaan.
- Anonyymi
Bensa autoja palaa enemmin ?
- Anonyymi
valtava kehitys
- Anonyymi
pilaa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125686Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835315- 1253344
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893278- 1181064
- 561030
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130962- 43746
- 37745
- 23699