Persut siivottava...

...poliisijoukoistamme.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005975969.html
Häpeällistä.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Täytyy myöskin ulkomaalaisilla olla käytöstävat...

Äänestä
  • Kyllä se taksin pölliminen elukkalaumalla ottaa polisiakin päähän. Polisikin on vain ihminen!

    Äänestä

Hermot mennyt työssä-mikähän syy mahtaa olla?

Äänestä

Ei sovi poliisijoukkoihin, persujoukkoihin kyllä. Miksiköhän....?

Äänestä
  • siksihän se packaleenikin persuihin siirtyi. onko siltä jo virkamerkki otettu pois?

    Äänestä

ole poliisi, saa ensikäden tietoa raiskauksista ja niiden tekijöistä, seiso taksijonossa, joukko ulkomaalaisia kävelee jonon ohi...

Miettikää sitä vitutuksen määrää.

Äänestä
  • Onko persupoliisi vielä lisäksi urkkinut laittomasti tietoa poliisin rekistereistä? Olipa hyvä vihje, tuo asia varmasti tutkitaan.

    Äänestä

  • jos niin kovin vituttaa, eikö kannattaisi olla muualla? fiksummat ainakin tekevät niin, se on turhan stressin välttämistä. stressi voi kehittyä vakavaksi sairaudeksi, kuten pers..luksi

    Äänestä

  • ottakaahan.iisisti kirjoitti:

    jos niin kovin vituttaa, eikö kannattaisi olla muualla? fiksummat ainakin tekevät niin, se on turhan stressin välttämistä. stressi voi kehittyä vakavaksi sairaudeksi, kuten pers..luksi

    Persuiluhan on kommarien mielisairaus, kuten täälläkin näkee.

    Äänestä

  • No Suomen yleisin av(i)opariyhdistelmä oli jonkun tilaston mukaan insinööri hoitoalan työntekijä.
    Äänestävät sitä, joka ajaa parhaiten perheen pääasiallisen tulonlähteen etuja.

    Lisäksi Tehyn (kuten muidenkin AY-jengien) johto kuuluu suurituloisina Kokoomuksen kohderyhmään, sitä kautta masinoivat liitoltaan kannatusta porvaripuolueille.
    Raha puhuu...

    SDP-vetoisten liittojen, kuten SAK, johto on saanut virkansa SDP:n luvalla, näillä ei ole taas muuta mahdollisuutta kuin SDP:n lobbaaminen liitoissaan.

    Äänestä

  • Raha.ratkaisee kirjoitti:

    No Suomen yleisin av(i)opariyhdistelmä oli jonkun tilaston mukaan insinööri hoitoalan työntekijä.
    Äänestävät sitä, joka ajaa parhaiten perheen pääasiallisen tulonlähteen etuja.

    Lisäksi Tehyn (kuten muidenkin AY-jengien) johto kuuluu suurituloisina Kokoomuksen kohderyhmään, sitä kautta masinoivat liitoltaan kannatusta porvaripuolueille.
    Raha puhuu...

    SDP-vetoisten liittojen, kuten SAK, johto on saanut virkansa SDP:n luvalla, näillä ei ole taas muuta mahdollisuutta kuin SDP:n lobbaaminen liitoissaan.

    vaalit on tulossa kaikesta päätellen

    Äänestä

Työllisyysaste kohosi jo selvästi yli 72 prosenttiin – joulukuussa ”korkein lukema sitten vuoden 2008”
Suomen työllisyysasteen trendi kohosi joulukuussa 72,5 prosenttiin ja työttömyysaste laski 6,6 prosenttiin.

Tämähän on juuri sitä mitä vasemmisto ei halunnut!

Kuka nyt enää heitä äänestäisi!

Äänestä
  • Kiky tuli kalliiksi palkansaajille ja vähempiosaisille. Se unohdetaan mainita työllisyyden parantumisessa.
    Kyykytyksellä laittoi hallitus työllisyyden kuntoon, siihen Persutkin siis yhtyvät.
    Älkää Persut vahingossakaan mainitko olevanne tavallisen kansan asialla vaaleissa, teidät ammutaan alas välittömästi.

    Äänestä

Viime hallituskaudella piti tulla satatuhatta työpaikkaa tuli samanverran lisää työttömiä, Vasemmisto oli siellä myöskin sotkemassa asioita, demarit ja vihervasurit ovat luvanneet nostaa polttoaineveroa pitkien välimatkojen maassa ihmiset joutuvat ahdinkoon töissä on pakko käydä, ja vielä nämä pölvästit kannattaa sähköautojen verohelpotus tai autojen ostajille, leikataanko jälleen lapsilisiä kuten Vasemmisto teki edellisessä hallituksessa.

Äänestä
  • vaalit+tuleevihreiden+äänestäjistä+naisia+on+72%ratkaiseeko+naiset+pääministerin+pestin?

    Äänestä

Eikös poliisin työ ole palveluammatti? Voiko meillä olla poliisina rasisteja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


virkamerkki.veks kirjoitti:

...poliisijoukoistamme.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005975969.html
Häpeällistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu