Toivottavasti muutkin stadilaiset äänestävät sankoin joukoin puoluetta, joka näkee maan kokonaisuutena.
Ääneni menee keskustalle
VaaitsijaHki
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Hienoa myös minun ääni puolueelle.
Niin mille puolueelle ?
Minun jos pitäisi äänestää tukirahajullia, niin menisin kolera-altaan reunalle, laittaisin äänestyslipun siihen reunalle, kiven painoksi ja nauttisin merituulesta ja katsoisin kun lokki paskantaa kepuehdokkaan päälle.
Joo ja stadilaiset näkee maakunnan hivenen pummina, mut katsos juntti ?
Hei meillä on vara sutkin elättää sinne mamman tupaan.
On makeeta et sä oot "stadilainen", mut jos sulle aikaa jää, nii poikke tänne
Osa+minun+äänistäni+menee+juurikin+keskustalle.+60%+menee+kuitenkin+kokoomukselle+ja+25%+Vasemmistoliitolle.+Näin+ollen+keskusta+tulee+saamaan+13%+äänistäni,+sillä+2%+menee+väkisinkin+telakkateollisuudelle+kirkkoveneen+muodossa.+Muistakaa+äänestää.+Haravajärjestelmällä+saa+kattavimman+örähdyksen,+niin+lotossa+kuin+vaalitilaisuuksissa.
Stadin kunnanvaltuuston viisain jäsen on Laura Kolbe. Muut sohlaavat mitä sattuu.
Hahaha, hahaha, pösilö olet. Ei Helsingissä ole kunnanvaltuustoa, Helsingissä on eduskunta.
Katsohan vaikka Wikistä luetteloa Suomen kunnista!!
Hyvänen aika sentään, stadissa kuuluu äänestää Vihreitä tai Kokoomusta. Jos äänestät väärin, sinut karkotetaan Kehä III:n turhemmalle puolelle.
serkkupoika sano jotta minunnii kannattaa iänestää Hesassa ja anto kepulaisen ehokkaan nimen sel ol Arska Pulinen assuu kuulema sen ahveniston mäkihyppyraan vieressä ja on kuuloma uskovainen mies
meinoo tänävuona käyvä serkkupojan luona en oo koskaa kääny helsinkissä
eihätämä avvoojakkaaa oo
Kaikki saudilaiset antaa äänen keskustaan. Muhammed ei ota vastaan muhamettilaisiaan.
Surkea yritys munakarvaossilta, kun muilla nimimerkeillään viestit poistuu niin yrittää hämätä ylläpitoa.
Johan puolueen nimikin sanoo missä se vaikuttaa: KESKUSTA vaikuttaa kaupungeissa ja kuntakeskuksissa, vain meidän metsätilat on siellä maaseudulla. Sekä muutama maatila että lapset saavat juoda maiduuaa riittävästi..
Kaikki muut keskustalaiset ollaan kaupungeissa, vain sossu-komukat puhuvat puuta-heinää tässäkin asiassa, kun eivät mitään ymmärrä.
Keskustalaiset on ennenkin yllättäneet, nehän ei gallupeissa vastaa, Ne äänesatää vaaleissa vasta. Yllättävät varmastiGallup uskovaiset.
Keskusta yllättää,nehän ei gallupeissa vastaa, jos niiltä edes kysytään, ne äänestää vasta vaaleissa.
Kokonaisena? Meinaat matutuksen suhteen? Siis että matuilla on täytettävä maa?
Kyllä sekin (kepu) puolue on muistanut matuttaa. Nämä seuraavat hallituspuolueet laittavat lisää pökköä perään. Varmasti ei raiskaukset lopu, vaan yltyvät.
Miksi te kepulaiset ette kommentoi tuota puolueenne kannattamaa haittamaahanmuuttoa joka tuhoaa maamme? Olette ns. kuin kusi sukassa.
Kepu haisee paskalle, hyi hyi.
Juu ei viitti rahojaan paskaan laittaa pellolle, on niille parempaakin käyttöä tässä maassa kun pellolle levitellä ja maaviljelijöitä elätellä.Niillä on pelit ja pensselit millä itsensä elätellä. Ei ole työntekijän asialla vaan viemässä kaiken mitä ansaitsee ja tulonsiitoja jakelemassa tekijöiden kukkarosta tuohon suuntaan joten passaan .
Myös minun ääni menee Keskustalle!
Kyllä kun seurailee tuota persu- ja punarupujen rakutusta tällä saitilla, niin varmaa on etteivät ne ainakaan ääntäni saa.
Muilta osin katsellaan nämä tentit ensin.