Taivaalla tapahtuu

Näkikö kukaan eilen joskus kuuden jälkeen illalla taivaalla liikkuvan valoilmiön? Ei liikkunut kovin korkealla ja saattoi olla helikopterikin, mutta sen valon perästä lähti sellainen putkimainen tai häntämainen juttu.
6141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mikä lie ollut Juneksen lentokorkeus eilen?

Äänestä

Ei ollut mikään ufo, vaan Sipilä oli lentokoneellaan suorittamassa vaalikiertueimmelmannejaan ja veti perässään mainosta, jossa luki:"KEPU pettämätön valinta uurnilla kaikille skoijareille ja luikureille" valokirjaimilla, joten iltahämärissä joku huononäköisempi luuli nähneensä jopa pyrstötähden.

Äänestä

drone.. nwo miehet käyttää droneja kuvatakseen suomen ennenku julistaa sodan tänne.

Äänestä

munaton lesta-yp siellä vain lenteli turhautuneena

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


29824 kirjoitti:

Näkikö kukaan eilen joskus kuuden jälkeen illalla taivaalla liikkuvan valoilmiön? Ei liikkunut kovin korkealla ja saattoi olla helikopterikin, mutta sen valon perästä lähti sellainen putkimainen tai häntämainen juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu