Lampunvaihto

Montako persua tarvitaan vaihtamaan sähkölamppu?

Ei yhtään. Persut ovat ainaisessa pimeydessä.
1768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Montako kaunaisen katkeraa ja kateellisen vihaisen rasistista vasuri-idioottia tarvitaan kirjoittamaan noinkin typerä aloitus???

Näköjään yksi riittää, kun tekee sitä joka päivä.

1Äänestä

Aivan hyvä aloitus, koska kuvastaa kohderyhmän olotilaa. Tarvitsevat hoitoa, jota on heille järjestettävä.

Äänestä
  • Tällä palstalla on annettu persuille paljonkin neuvoja ja ohjeita elämään, mutta ongelmana onkin se että miten ne saataisiin uppoamaan umpiluuhun?

    Äänestä

  • hyviä.neuvoja.tarjottu kirjoitti:

    Tällä palstalla on annettu persuille paljonkin neuvoja ja ohjeita elämään, mutta ongelmana onkin se että miten ne saataisiin uppoamaan umpiluuhun?

    Pitäisi koettaa kallonporausta ja laittaa ohjeet reikään. Timanttipora vaaditaan noin kovaan umpiluuhun.

    Äänestä

  • hyviä.neuvoja.tarjottu kirjoitti:

    Tällä palstalla on annettu persuille paljonkin neuvoja ja ohjeita elämään, mutta ongelmana onkin se että miten ne saataisiin uppoamaan umpiluuhun?

    Hehe, vasuri on siis edelleen kaunaisen katkera ja kateellisen rasistisen vihainen.

    Vasemmiston neuvoilla se neuvostoliittokin meni konkkaan ........

    Äänestä

  • KaunainenNatsiVasuri kirjoitti:

    Hehe, vasuri on siis edelleen kaunaisen katkera ja kateellisen rasistisen vihainen.

    Vasemmiston neuvoilla se neuvostoliittokin meni konkkaan ........

    Kaunaisuudessa ja katkeruudessa persut ovat ylivoimaisessa johdossa. Taitaa ollakin ainoa ykkössija.

    Äänestä

Eihän Impivaarassa ole edes sähköjä!!

Äänestä

Persuja pitää kouluttaa, jotta he sopeutuvat tähän yhteiskuntaan.
Persujen opisto voisi valmistaa lampunvaihtoinsinöörejä.

Äänestä
  • Ai että, kyllä maistuisi insinöörin titteli persulle. Voisi saada naistakin.

    Äänestä

  • SaamatonPerussuomalainen kirjoitti:

    Ai että, kyllä maistuisi insinöörin titteli persulle. Voisi saada naistakin.

    Kyllä persulle osuvin titteli olisi diplomi-insinööri. Arvoisa titteli, mutta jälki on kuin Sipilällä.

    Äänestä

Persun mielestä lampussa ei ole mitään vikaa, vaan pimeys on maahanmuuttajien syytä.

Äänestä
  • "Anonyymi 03.05.2022 11:05
    Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."

    ...ja vainoaa&mustamaalaa niitä pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla anonyyminä puskista kun ei miestä muuhun ole eikä mitään muuta elämää kuin em."

    Äänestä

Sähköön voikin hukkua totalitäärisesti.

Äänestä
  • "no niin persuja vainoava antipersuluotsi, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään."

    Äänestä

  • Sähkötuoli-insinööri Ranne :)

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Sähkötuoli-insinööri Ranne :)

    " En jaksanut lukea kun pilkut puuttuvat"

    Äänestä

Kylläpä ovat ekologisia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Valoa.kansalle kirjoitti:

Montako persua tarvitaan vaihtamaan sähkölamppu?

Ei yhtään. Persut ovat ainaisessa pimeydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu