Kenofestareille siitä

Taas_huomenna

Joko nyt osuu jackpot kohdalle?
Ja tunnistautumattomana täytyy pelata joko prismassa tai citymarketissa :D
Lol.

21

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KenoEno

      Kenon kaava on tässä:
      Etukeno, takakeno, sivukeno,
      kenollansa koko touhu :D

    • KAIKKIPELAAMAAN

      Keno-festareilla korotetut voitot kahden viikon ajan – jopa 3,75 miljoonan euron voitto mahdollinen
      Kenon pelaajille järjestetään jälleen Keno-festarit tammi-helmikuun vaihteessa 28.1.-10.2.2019 eli viikoilla 5 ja 6. Festareiden aikana kenotasojen 5–10 päävoitot maksetaan 1,5-kertaisina ja arvontakohtaista voittokattoa korotetaan.


      Esimerkiksi 10-tason täysosumalla voittaa normaalisti euron panoksella 200 000 euroa. Festarien aikana jokaisessa päivän kolmesta arvonnasta samalla tuloksella ja panoksella voi voittaa 300 000 euroa. Suurimmillaan voitto voi kohota 10-tason täysosumalla viiden euron panoksella 3,75 miljoonaan euroon, kun pelissä on mukana KunkkuKerroin.

      Ensimmäiset Keno-festarit järjestettiin viime vuonna elo-syyskuun taitteessa ja toiset loka-marraskuun vaihteessa. Pelaajien palaute festareista oli erittäin positiivista.

      - Yhteensä erikokoisia 1,5-kertaisia päävoittoja voitettiin festariviikkojen aikana yli 5 000 kappaletta, Kenon tuotepäällikkö Anu Elijoki sanoo.

      - Kenon pelaajat pitivät selvästi Keno-festareista. Festarit innostivat myös harvemmin pelaavia kokeilemaan Kenoa, iloitsee Elijoki.

      Pelaaja osallistuu automaattisesti Keno-festareihin, jos hän pelaa Kenoa aikavälin 28.1.–10.2. arvonnoissa tasoilla 5–10. Myös KunkkuKertoimet ovat mukana Keno-festareissa, ja tämän vuoksi arvontakohtaista voittokattoa korotetaan 2,5 miljoonasta eurosta 3,75 miljoonaan euroon ja KunkkuKertoimissa 3,0 miljoonasta 4,5 miljoonaan euroon.

      Kenosta on voitettu kaksi kertaan kaksi miljoonaa euroa. 2008 kierroksella 15 voitto meni Helsinkiin ja 2011 kierroksella 34 Turkuun. Miljoonan euron voittoja on juhlittu 2005-2018 Oulussa, Eurassa, Taivalokoskella, Savonlinnassa, Keiteleellä, Imatralla, Oulaisissa ja Kalajoella.

      Keno-festarit

      Keno-festareita vietetään 28.1.–10.2.2019
      Keno-festareiden aikana Kenossa on mahdollista voittaa tavallista suurempia voittoja. Festareiden aikaan kenotasojen 5–10 päävoitot maksetaan 1,5-kertaisina. Tarjous koskee myös KunkkuKertoimia.
      Muiden kenotasojen ja alempien voittoluokkien voittokertoimet pysyvät ennallaan.

    • veikan.kaveri

      Itse pitäydyn kyllä vain lotossa ja synttärit -pelissä. Hienoja pelejä.

    • ExKenottaja

      Kenon palautusprosentti max 10 % oli kenofestarit tai ei. Satasesta todella vaikea saada edes kymppiä takaisin, joten nuo kenofestarit ovat ihan hölynpölyä, kun päävoitto vain maksetaan korotettuna eikä sitä juuri kukaan saa. Yli 10 vuotta kenoa takana monella rivillä ja joka arvonnassa. Viime vuosina vakiorivit ilmeisesti laitettu "älä anna voittoa" -listalle, kun algoritmit ilmoittaneet, että tämä pelaaja pelaa voitti tai ei. Vaan eipä pelaa enää. Rahankeruun vauhdittamiseksi nämä kenofestarit taas järjestetään ja hermoja riipivä maínoskampanja. Onko muille tullut mieleen, että ehkä Veikkauksen kannattaisi viimein vaihtaa tj ennen kuin viimeinenkin maine ja uskottavuus menee?

    • veikan.mokat

      Jos alavoitot kasvaisi triplaten niin voiis pelata, mutta päävoittojen kasvattaminen puolikertaiseksi on pelkkää silmälumetta ja suoranaista kusetusta, johon mediakin voisi puuttua.

    • yläkenottaa

      Keno onkin hyvä peli edellyttäen että valitsee itse ne numerot eikä ota mitään valmiita kuponkeja kaupoista.

    • Tappiokeno

      Jo alkoi festarimainonta. Euron panoksella 300 000 euroa, kas kun eivät mainostaneet että 10 eurolla 3 000 000 euroa jotta pelaajat innostuisivat miljoonavoitosta ja maksaisivat rivistä kympin. Keno on hyvä peli, jos haluaa hävitä joka päivä ja monta kertaa päivässä. Kokemusta on ja liikaa.

    • persiilleenmeni

      10 taso panos 0,50€ päiväkeno 4 oikein

    • eikannatataas

      No älkää pelatko jos ahdistaa, en ymmärrä miksi pitää työntää sinne rahaa ja valittaa, ei se valittamalla muuksi muutu, ainut lääke on olla pelaamatta.

    • beck

      Joko tänään tulee Calvados rahat.

    • PitkäsäärinenVeikkaus

      Ei mikään iso ihme ole, tätä matemaattista totuutta ei sanallakaan kerrota lottopeleistä missään ettei rivien määrällä / arvonta voi edistää onistumista hyötyen pelistä tuskin ollenkaan mut fuulata arvonnan kyllä voi välttääkseen täysosumien jakamisen.

    • OnkoKukaan

      Voittanut keno festareiden aikaan yhtään mitään? Taitaa olla yhtä tyhjän kanssa.

      • Anonyymi

        Festareitten aikana pikkuvoitotkin katoaa kokonaan.melkosta kusetusta


      • Anonyymi

        Eilen laitoin rivin, tänään en viitsinyt. Eilen 5 tason rivissä oli ainoastaan 1 oikein. Muut jälleen kerran vierestä. Ei tuo mitään sattumaa tai huonoa tuuria ole. Ei vain haluta antaa voittoja. Veikkaus on ahne ja ahneemmaksi käy koko ajan, kunnes väki lopettaa sen tukemisen ja firma ajautuu konkurssiin. Kannattaako tuollainen ahneus? Ei tee mieli pelata mitään veikkauksen peliä kun tietää jo etukäteen ettei mitään voita kuitenkaan. On niille rahoille muutakin käyttöä kuin niiden jakaminen veikkauksen johtajien kk palkkoihin.


    • rupuvestarit

      Ei minkäänlaista voittoa.

    • sattumienkruunu

      Jos joku jotain voittaa. Yhden kerran täyspotti. Tiedä miten oikeasti rivi mätsäsi arvotun rivin kanssa.

      Myöhäisen illan parhaat.

      taso 6 kerroin 630 kpl 3
      taso 5 kerroin 300 kpl 7

    • perseensuti2

      6 arvontaa takana, ei voittoa, festarit alkaneet päin persettä.

      • kenokenokeno

        Olisko parempi vaihtaa teemaa. Keno pyövelin päivät. Mainoksessa Terminator aiheinen jytinä, nyt tulevaisuus on yhden keno rivin varassa sillä KenoTor tulevaisuudesta on täällä!


    • KenotonKerho

      Tipattoman jatkoksi kenoton kevät ja samaan putkeen menee kenoton kesäkin. Iltalehdet voisivat sitten haastatella tutkijoita, mitä hyvää kenottoman kevään viettäminen tuokaa mukanaan - kenties jopa kenottoman elämänmuutoksen. Ja sitten voimme viedä kenottoman elämän ilosanomaa kaikkialle.

    • Seuraa_tietoisku

      Veikkauksen pelit ovat huijausta.

    • Anonyymi

      Voitin 0,50 senttiä. Panos joukkokenoon oli vakio 2 euroa. Tuosta tuuristani hurmaantuneena panostin joukkovikinglottoon. Siitä tulee varmaan se pari miltsii?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      248
      9382
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      151
      7689
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      151
      5249
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      150
      4942
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      58
      4660
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      104
      4325
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4154
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1958
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1799
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      289
      1613
    Aihe