Sinä joka et kritisoi pakkoruotsia - mikset kuuntele ja kunnioita niitä, jotka kertovat ongelmista?

Pakkokysyä

Täällä on porukkaa, joka päivystää lähes ympäri vuorokauden valittaaksen pakkoruotsin kriitikkojen avauksista - mutta he eivät suostu kuulemaan kriitikkojen näkemyksiä saatika että pyrkisivät vuoropuheluun.

Miksi?

Mikä on teidän selityksenne tälle kohtaamattomuudelle?

Miksi tulette tänne? Mitä haluatte?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pakko_on_ylilyönti

      Tätä kysyn minäkin!

    • Hgfdv

      Tähän kysymykseen kaivataan edelleen vastausta!

    • Hjgf

      Edelleen odotamme!

      • Anonyymi

        Sitä ollaan kuninkaallinen vai lapamadon ansiostako kirjoitat monikossa?


    • Niinpä, miksi?

      • Ihmeellistä, mistä tänne näin pääsiäisenä on eksynyt näitä epäammattimaisia asiantuntijoita, kieltenopettajia joille oma ala ei ole tuttu, insinööriejä jotka rakastavat ruotsia mutta vihaavat pakkosuomea ja nyt vielä psykiatrinen sairaanhoitaja kehottamassa pakkoruotsin kriitikkoa hoitoon - ja kaikki puhuvat puuta heinää.

        Mietitkö koskaan, mistä tällaisilla palstoilla on kysymys. Ei sinun henkilökohtaisesta väittelyvoitostasi. Ei siitä mahdollisesta ilosta, mitä kiusanteko joillekin suo. Mistä siis?


      • Anonyymi
        RuotsiValinnaiseksi kirjoitti:

        Ihmeellistä, mistä tänne näin pääsiäisenä on eksynyt näitä epäammattimaisia asiantuntijoita, kieltenopettajia joille oma ala ei ole tuttu, insinööriejä jotka rakastavat ruotsia mutta vihaavat pakkosuomea ja nyt vielä psykiatrinen sairaanhoitaja kehottamassa pakkoruotsin kriitikkoa hoitoon - ja kaikki puhuvat puuta heinää.

        Mietitkö koskaan, mistä tällaisilla palstoilla on kysymys. Ei sinun henkilökohtaisesta väittelyvoitostasi. Ei siitä mahdollisesta ilosta, mitä kiusanteko joillekin suo. Mistä siis?

        Hoitoon hakeutumisessa ei ole mitään hävettävää.


    • Anonyymi

      Alkukysymys hyvä: annattaako tulla keskustelemaan kielipolitiikasta, jos provosoituu pakon purkamisen ajatuksestakin?

    • Anonyymi

      Pakon kannattajat ovat selitykse velkaa, mutta he linnottautuvat omiin valitusketjuihinsa haukkumaan kehnoa palvelusväkeä.

      • Anonyymi

        Nykyään on vaikea löytää hyvää palvelusväkeä!


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe