mitä laki sanoo?

Kertokaapas viisaammat.. Rikonko lakia, jos ostan halvan yksiön ja vuokraan sitä netin kautta tuntemattomalle naiselle/naisille, joka/jotka myy siellä seksiä rahasta. Vuokraan kuuluu siivous, petivaatteet ym.
Mistäs minä voin tietää, mitä siellä asunnossa tapahtuu. Vuokrakin kohtuullinen. Ainoastaan 100 euroa/vuorokausi.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vuokraa Airbnb kautta. Myös salarakkaat saattaa käyttää, mutta tuskin maksavat satasta. Ongelma, jos naapurit alkaa valittaa. Tälleen pitäs olla lain puitteissa, mutta entäs verotus? Seuraava ongelma.

Äänestä

Itsellä keskustassa otan yksiöstä 150e päivästä suoraan lapaan

Äänestä
  • Ilimotatkos verotuksessa?

    Äänestä

  • En todellakaan..siskonpoika on vielä kirjoilla kyseisessä asunnossa ja otetaan sen kautta viel sossutuetkin

    Äänestä

  • Ensioreipas kirjoitti:

    En todellakaan..siskonpoika on vielä kirjoilla kyseisessä asunnossa ja otetaan sen kautta viel sossutuetkin

    Toivotavasti siskonpoika Ei välillä joudu linnaan, silloin Menüs asumistuet.

    Äänestä

Et riko
Meille muutti 35v sitten ihan tuntematon nainen.
Ei ole maksanut vuokraakoko aikana.Olen teettänyt sillä kaikki siivouksesta lähtien .
Ei ole suostunut muuttamaan pois.En tietenkään voi julkisesti kertoa miten hoidamme vuorarästit.

En ole verottajalle ilmoitellut.

Äänestä

Voit vuokrata kenelle vaan omaa asuntoasi. Mutta jos kysymään tullaan niin ei kannata tietää mitä asunnossa on tehty, eihän se sulle kuulukaan jos vuokralainen vuokransa maksaa.

Äänestä

Vuokraan pimeästi kaupungin vuokra-asuntoa ja vuokra vuorokaudessa 135,25€ jo vuodesta 2002 :),enkä ole kiinni jäänny.Suomessa,jokainen saa tehdä,mitä itse haluaa ja toisekseen suomen viranomaiset ovat vitun tyhmiä ja jälkeen jäänneitä aivollisesti ja ruumillisesti,etteivät tajua mitään.

Äänestä

Muista ottaa aina maksu etukäteen ja no, muista mahdollisista skenaarioita en voi tässä sen enempää kirjoittaa.

Äänestä

Oma lupa oma tupa mutta niin on mainekin vaikkei uskoisi.

Äänestä

Eiku vuokralle vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pisnes kirjoitti:

Kertokaapas viisaammat.. Rikonko lakia, jos ostan halvan yksiön ja vuokraan sitä netin kautta tuntemattomalle naiselle/naisille, joka/jotka myy siellä seksiä rahasta. Vuokraan kuuluu siivous, petivaatteet ym.
Mistäs minä voin tietää, mitä siellä asunnossa tapahtuu. Vuokrakin kohtuullinen. Ainoastaan 100 euroa/vuorokausi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu