Toimittaja Rauli Virtanen on lähtenyt Vihreiden ehdokkaaksi Uudellamaala. Hän on oikea taistelemaan ilmastonmuutosta vastaan, koska hänen jättämänsä hiilijalanjälki on puolisonsa Rita Strömmerin kanssa Pekka Haaviston ja puolison isompi. Rauli Virtanen on lentänyt elämässään jokaisessa maailman maassa.
Haavisto on myös lentänyt paljon, mutta lomillaan kaukana Etelä Amerikassa.
Virtanen saatta joutua lähtemään ehdokkaaksi, koska sähkönsiirto laskut ovat kovat eläkeläiselle maksaa. No Haavisto oli myynyt verkon Carunalle, joka korotti hintoja!
Täydellinen vihreä ehdokas!
6
57
Vastaukset
- Knononono
Mies on pyydetty täyttämään puolueen antisemitistikiintiötä.
- Harha-Ahonsisko
Vain äärioikeiston rasisti reppanoiden lehtien toimittajat ei lennä koska artikkelit keksitään kotisohvilla.. Paitsi Janitski taisi lentää ensin ulkomaille ja siitä sitten vankilaan.
- Kariemma
Carunanvihreää vaalirahaa Haaviston kampanjan taustalla. Suomalaiset Carunan taustalla olevat omistajat ovat omistajina veroparatiisin kautta ja tukevat hyviä ehdokkaita mielellään.
- 1111122222
Voi voi petterillä taas vaikiaa……………. Anarkistinen rasisti reppana...…. katkera muille. Tiedätkö edes mitä tämä äärioikeisto tarkoittaa, tiedätkö edes sitä mitä "natsismi" pitää sisällään?? Tiedätkö mitä suomen historia toi tullessaan nyky aikaan?? Tiedätkö sitä että olet rasisti kun moitit normaaleja ihmisiä natseiksi, tiedätkö mitä eroa anarkistisella rasistilla kuin sinä petteri ja normaalilla ihmisellä?? Normaali ihminen ymmärtää selko suomea osaa lukea ,kirjoittaa ja käydä töissä, että tuollaiset hampaattomat pullamössöt saavat "elääkseen" edes toimeentulotukea.
Vihreät ovat hyvin analyyttinen puolue. Ensin perustetaan puolue vastustamaan ydinvoimaa.
Sitten, kun on myyty sähköverkko omille tukiverkoille, niin vaaditaan sähkön käytön lisäämistä.
Millä carunanvihreät nyt aikovat tuottaa sähkön niihin latausasemiin?
Venäjällä tuotetulla ydinsähköllä?- dumped
Onko Rauli se joka dumppasi kaksi vaimoa nuoremman takia ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie807042Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816323Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532512Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant662206Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 141512
- 1981240