törkeästä 12 vuotiaan lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä sekä huumausainerikoksesta Tampereella.
https://rikosuutiset.fi/alaikaisille-huumetta-kopelointia-tuulikaapissa-seka-seksiakti-rakennuksen-takana/
Alkaa se päivä näinkin.
https://rikosuutiset.fi/alaikaisille-huumetta-kopelointia-tuulikaapissa-seka-seksiakti-rakennuksen-takana/
Alkaa se päivä näinkin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä Suomalaisia tuomareita vaivaa?!?!
12v nussii ja 2v vankeus.
Aivan käsittämätöntä. Pitäis olla 5-10v. Ainakin. Eikä mikään lepokoti vankila.
Jossain maailmalla vois tulla kuolemantuomio. 50-100v.
Hyvä SUOMIIIIII!!!!
Tämä siis TÄNÄÄN!!!!
Katsokaapas kun se on se poliisi joka pimpittää!!! Ja murhaa, johtaa huumekauppaa, terrorismia ym.
Pommittaavat psykoosiin ihmisiä, kärräävät milloin mihinkin ...
SUOMI ULOS YK:sta! EI pitäisi olla mitään tekemistäkään TÄLLÄ VALTIOLLA YK:n kanssa!
Sakkoakin seitsemän tonnia, joita sitten lyhennellään sossun rahoista, joita veronmaksajat maksaa. Taitaa vain olla, että jää sakot maksamatta ja maa vaihtuu.
Ja taas:
törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, joka on tapahtunut seurustelunomaisessa suhteessa 1.12.2017–6.7.2018. Lisäksi hän joutuu maksamaan uhrilleen korvauksia kärsimyksestä 9 000 euroa.
https://rikosuutiset.fi/lahes-kolme-vuotta-vankeutta-jatkuneesta-seksisuhteesta-alaikaisen-kanssa/
– Tekoa on pidettävä törkeänä ottaen huomioon, että hyväksikäyttö on tapahtunut yli puolen vuoden ajan, sukupuoliyhteyksiä on ollut hyvin huomattava määrä ja vastaaja on luonut uhriinsa seurustelunomaisen suhteen ja tämän varjolla käyttänyt hyväkseen tytön kokemattomuutta ja ymmärtämättömyyttä, oikeus toteaa tuomiosta antamassaan julkisessa selosteessa.
Tuomittu on passitettu Kuopion vankilaan kärsimään rangaistustaan. Käräjäoikeus määräsi oikeudenkäynnin, asiakirjat ja asianomistajien henkilöllisyydet salassa pidettäväksi. Myös tuomio on osittain salainen.
Pitäis tulla _elinkautinen_ näille jotka mua rääkännyt vuosikymmeniä ja pitäneet keinotekoisessa köyhyydessä. Varastaneet spermaani vuosia. Vammauttaneet. Traumatisoineet loppu elämäksi.
Muu ei käy kuin oikeus.
Epäoikeus liian suuri.