Toppien hinnat

Joo eli paljonjo maksaa nykyään halvimmat topat punaista? Kuulemma Bomus Kultakin 6.70
Paljon West Red, L&M Full Flavor tai Pallmall Red?
Saatana tätä suomen hinta pelleilyä.
Nuuska niin paljon halvemmaksi.
4432935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

6,95e Pall Mall ja 7,10 Lm. Entäs paljonko nykyään maksaa breakin pikkusikarit?

Äänestä
  • 4€ aski, askissa nyt 10

    Äänestä

  • Pummi22 kirjoitti:

    4€ aski, askissa nyt 10

    Paljonhannyt 6kk jälkeen

    Äänestä

  • 4euroo

    Äänestä

  • paljon pallmallin toppa 2021 heinäkuu?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    paljon pallmallin toppa 2021 heinäkuu?

    Pallmall punainen toppa 8€.

    Äänestä

West source 6.20e ja hamppu rizlat 1.50

Äänestä
  • Tällee myöhäs mut ne ei oo hamppu rizloi vaa luomu ne o eri asia

    Äänestä

Maksaa mitä maksaa, mutta aivan liian vähän maksavat vielä. Tämän voi päätellä siitä, että niitä vielä joku ostaa, tosin yhä vähemmmän ja harvemmat.

Äänestä
  • Sunkomielestä hintoja pitäsnostaa sillai että kukaan enää ostais mutta miksi ei mielummin kiellettäis kokonaan

    Äänestä

  • Höpö höpö😂 Ei sen poltto hinnasta kiinni oo. Ei tartte Norjaa kauemmas mennä kattoo, mitä hintojen korotus tarkoittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höpö höpö😂 Ei sen poltto hinnasta kiinni oo. Ei tartte Norjaa kauemmas mennä kattoo, mitä hintojen korotus tarkoittaa.

    Eli jos aski maksaa 30€ niin silti palaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli jos aski maksaa 30€ niin silti palaa?

    Totta kai. Harvemmin ehkä jos rahasta muutenkin pulaa, tosin tuossa vaiheessa kävisin jo viemässä alvit naapurimaahan. Ja sitten taas toisaalta vien jo muutenkin kun käytän tavallisesti nuuskaa. Vähät ministereiden aivopieruista. Tupakoitsijat ovat maailman syrjityin vähemmistö. Pitäisi jonkun haastaa oikeuteen samalla perusteella kun he valtionsyyttäjät haastelee 'vääristä sanoista' persuja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli jos aski maksaa 30€ niin silti palaa?

    Tottakai palaa! Ei vaan tarvii rahoja tunkea "suomi" tupakkaan, voi ne verorahat viedä rajan toiselle puolellekkin :D

    Äänestä

Tänään loppui röökilakko, aloitin 2010 kesäkuussa:)
Jurkelepemalauta, Mallu aski maksaa 7,70 ja on ohuempi kuin ennen eikä edes maistu tupakalla, lähinnä vain palavalle paperille. Onko nykyisin kaikki merkit samanlaisia ??
Kaupoissa ja kioskeissa röökit on jemmattu pois näkyvistä....onko vielä myynnissä punaista norttia, sitä pidempää mallia ? Jos ei parempaa tupakkia ole myynnissä, taidan aloittaa uuden lakon;)

Äänestä
  • Ei kakaroilta kannata paljon kysellä:)))

    Jos styrkkaa haluat silloin pitää polttaa irtotupakkaa ja kääriä omat röökit.
    Rizzlan hamppu ei maistu paperille.

    Äänestä

Kuinka paljon mahtaa kustantaa pikkusikarit herranvuonna 2017 2

Äänestä

Saako mistään enää chestrefieldin vihreetä. Täältä päin ainakin loppu

Äänestä

Hamppu rizlat kolahtaa kiitos vinkistä

Äänestä

Paljon West Punainen tai West Source on nykyää? Entä rizlat ja ventit?

Äänestä

Viimesin Westin Source oli 7€, 0,50snt noussu.. Se oliki vika toppa enne lopetusta, yritus hyvä kymmene.

Äänestä

Paljonko nortti maksaa tänäpäivänä

Äänestä
  • 7.20e

    Äänestä

Huomenna raakatupakan hinta nousee taivaaseen samoin rislojen haaparannassa

Äänestä
  • Ei haittaa tippaakaan!

    Äänestä

Sama kai noi röökit on tuoda ulkomailta ja jättää verot maksamatta... Ketkä ne on niitä vammasia apinoita jotka koittaa huumeita rajoittaa ja kieltää ja väittää että kansanterveys mielessä? Jos näin olisi, niin ensimmäinen asia mitä rajoittaisivat olisi se paska mitä ihmiset syö. Sokeri ja rasva tappaa enemmän ihmisiä kuin kaikki lailliset ja laittomat huumeet yhteensä... Ja siihen sitten vielä prosessoitu lisäaine setti mitä ihmiset suuhunsa tunkevat. Mutta sitte itseään hengiltä syövät ihmiset itkee ja parkuu kun ei ole reilua. Mitä jos vaan antais ihmisten tappaa itsensä ihan miten lystää? Eniten se kuitenkin verorahoja vie että pidetään puolipakolla hengissä ihmisiä jotka ei tuota mitään, eivät enää edes ajattele kun koskaan sitäkään opetellu, eivätkä edes viitsi nuoremmille opettaa mitään hyödyllistä kun koko elämnsä tuhlanneet tekemällä jotain typerää kakkaa rahan takia ja sitten vanhoilla päivillä kädessä kasa kakkaa ja kyynisyys maximus.

Opettelisivat edes päästämään irti eikä pitämään kiinni siitä mikä on kuolemaa. Ja sitä ei tarvitse opetella ku vedät röökiä sen 4 vuosikymmentä. Varmasti lähtee henki vaikkei sitä itseltä uskaltais ottaa. Ei vahingossakaan jää muiden taakaksi liian pitkäks aikaa... Mikä ongelma?

Äänestä
  • Kyllä tupakointi aiheuttaa tuskallisemman kuoleman, kuin sokeri, rasva ja alkoholi yhteensä. Mieti, tukehtuminen hengiltä, kun keuhkosyöpä on edennyt finaaliin. Onko tuskaisempaa kuolemaa?

    Äänestä

  • Ettet vaan sattuis ite olemaan tätä kuvailemaasi ihmistyyppiä🙃;)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä tupakointi aiheuttaa tuskallisemman kuoleman, kuin sokeri, rasva ja alkoholi yhteensä. Mieti, tukehtuminen hengiltä, kun keuhkosyöpä on edennyt finaaliin. Onko tuskaisempaa kuolemaa?

    Ei tupakkaan kuole. Voi vaan kuolla sen aiheuttamiin vaivoihin

    Äänestä

Toppien hinnat taas nousseet!!

Äänestä

PallMall Red = 7,60€ (14.08.2020)

Äänestä
  • Sininen lm 8.00€ 14.8.2020

    Äänestä

Jos tupakin hinta hirvittää, on tarjolla halpakin vaihtoehto. Se tosin edellyttää keräilytalouden alkeiden omaksumista ja vähäistä ulkoilua.

Suomen luonnossa kasvaa aika yleisenä kasvi nimeltä Pleurozium schreberi. Sitä kun keräilee ja siitä kääräisee sätkän, niin hinnaksi ei tule muuta kuin se, mitä paperi maksaa. Jos sekin tuntuu kalliilta, voi aina repäistä palan valmiiksi luetusta sanomalehdestä ja käyttää sitä.

Turhaa ruikutusta, että tupakointi muka kalliiksi tulisi!

Äänestä
  • Joo, filtterit ja rizlat on neitienhiplausta. Sanomalehdestä saa tukevan sätkän.
    )

    Äänestä

  • KOMPPAAN!!

    Äänestä

Onko West topan hinta noussut??

Äänestä

Nykyisillä hinnoilla kannattaa kerätä maasta tupakantumppeja ja erottaa niistä se vähä palamaton röökipuru talteen.

Äänestä
  • Nykyisillä hinnoilla kannattaa pistää omat rehut kasvamaan. Tupakkipuskat hamppujen viereen.

    Äänestä

Pall Mall toppa 8,00€, LM toppa 7,80€, West toppa 7,70€ ja Bonuksen kultainen toppa 8,50€ 5.8.2021

Äänestä
  • Teillä myydään ainakin lm massia vanhalla hinnalla. Täällä maksaa 8,10€

    Äänestä

60 vuotta olen ollut polttamatta. En ole rikastunut.

Äänestä

Itse kasvattelen nykyään omat tupakat, ei näillä hinnoilla kannata kaupasta ostaa.

Äänestä

Omien listojen mukaan Bonuksen maxitopat (punainen, kulta/vaalea) 11.3e, pienempi 8.5e, L&M:t 7.8e, Pall Mallit 7.7e, Westit 7.7e ja Source 8e, Manitout 17e ja 14.5e.

Itse tosin ostin tänään LM punaisen (Original Label kaipa) 7.5 eurolla ja Westin Sourcen 8.3 eurolla.

Riippunee mitä erää on myynnissä, joskin eräs R-Kioski kieltäytyi myymästä, "En saa myydä vanhalla hinnalla", joku viikko sitten, mutta taisi vaan myyjä haluta viimesen säkin punasta Bonusta itselleen. Noista annetuista hinnoista lienee odotettavissa joidenkin prosenttien korotus kunhan varastot vanhoista tyhjenee.

PS. Papereita ja muita sätkä- ja hylsytarpeita saa EU-alueelta erittäin halvalla kunhan papereista (ja oletuksen mukaan hylsyistä) suorittaa valmisteveron OmaVeron kautta.

Äänestä
  • Jatkokommenttina: käsitykseni tupakkalaista on, että voitte ihan itse omine pikku suinenne pyytää R-Kioskin ja SK-marketin myyjältä listan/katalogin myydyistä tupakkatuotteista. He eivät saa markkinoida ja esitellä (tupakkakaupat saavat), mutta te saatte tietää, mitä merkkejä on myynnissä ja mihin hintaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pummi22 kirjoitti:

Joo eli paljonjo maksaa nykyään halvimmat topat punaista? Kuulemma Bomus Kultakin 6.70
Paljon West Red, L&M Full Flavor tai Pallmall Red?
Saatana tätä suomen hinta pelleilyä.
Nuuska niin paljon halvemmaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu