48 v ja haluttomuus

Halutonkaikkeen

Erottiin tyttöystävän kanssa muutama vuosi sitten. Viimeisinä vuosina esim seksiä oli enää kovin harvoin, mun ei oikeastaan tehnyt ees mieli. Oon nyt ollut vähän aikaa uuden ehdokkaan kanssa mutta en mitenkään saa itseäni vauhtiin hänen kanssaan eikä me alun parin kerran jälkeen edes olla oltu silleen. Hän haluaisi kovasti rakastella mutta en vaan pysty! Ollaan kyllä muuten hoideltu toisiamme mutta ei puhettakaan että voisin esim antaa hänelle suuseksiä (edelliselle kyllä annoin), hyvä että kädellä ilkeän koskea, hän on kuitenkin antanut mulle useasti. Muutaman välivuoden jälkeen koen asian nyt jopa yököttäväksi ja ällöksi puuhaksi enkä tule koskaan pystymään siihen!

Hän ei ole mun mielestä erityisen viehättävä mutta hän iski mut vahvempana ja itsevarmana naisena mutta tullaan muuten hyvin toimeen. Erityisherkkänä ihmisenä ongelma on sekin että haistan seksuaaliset eritteet nykyään jopa pahanhajuisina limaällöinä ainakin tässä henkilössä. Mietin itsekin että lieneekö liittyy pitkäaikaiseen ahdistuneisuuteen ja masennukseen ja työuupumukseen (joita ei oo kuitenkaan tutkittu mutta on päivänselvästi). Kropassa on ollut kauan kaikenlaisia stressioireita joita on kyllä tutkittukin mutta ei oo löytynyt elimellisiä vikoja. Mitään lääkkeitä en oo koskaan käyttänyt että siitä ei voi olla kyse.

7

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkjhgf

      käy mittaamasaa testotasot estrot. taidat elää testopuutteessa

      • Lkkjjhh

        Käy sinä antamassa Heinolan sedälle persettä, niin eiköhän se sinullakin elämä helpotu?🐖


    • veeäm43

      Tuon testomäärityksen lisäksi kortisolitason mittaus. = "stressihormoni". Toivottavasti keskitasolla tai sen allapuolella.

    • Kaikillejotain

      Nuppivika. Päästä hänet jatkamaan matkaa ja etsi itsellesi uusi aseksuaali kaveri. Turha sinun on tuollaista aktiiviyksilöä kuihduttaa, menee hyvä nainen hukkaan.

    • Selkeehomma

      Kun testosteroni on liian alhaalla niin ei ole kiimaa ja sillon seksi saattaa jopa ällöttää..
      Toki myös pilluissa on isoja eroja. Tuollaista keski-ikäisen naisen pillua itsekkään en välittäisi nuolla, mutta parikymppinen pillu on jo ihan eri juttu. Se on nätti, puhtaan oloinen ja tuoksuton.

      • uuuuuh

        Kun testosteronit on kunnossa, niin keski-ikäisen naisen pillussa ei ole mitään vikaa...


      • veeäm43
        uuuuuh kirjoitti:

        Kun testosteronit on kunnossa, niin keski-ikäisen naisen pillussa ei ole mitään vikaa...

        Ei edes 70 vuotisen. Kyse on vaimostani. Vieras olisi luultavasti toinen juttu.


    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      147
      7922
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      132
      3189
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      164
      2082
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      91
      1814
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      160
      1711
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1617
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      138
      1302
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      924
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      89
      921
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      814
    Aihe