Muistakaa, meistä kaikista tulee vanhuksia! Ainoastaan kuolemalla voit laistaa sen! Olet joskus samassa asemassa kuin vanhukset nyt.
Äänestäkää harkiten, ettei tarvitse katua myöhemmin!
Sinustakin tulee vanhus!
2
108
Vastaukset
- Fattige75
75 vuotiaana , olen jo vanhus ja kuultuani tuutin täydeltä miten vastuutonta ikäihmisten hoito on ollut , olen päättänyt tyytyä vihreitten jalostamaan itsehoitoon. Täällä Pohjanmaalla liikkuvat siellä sun täällä 3-5 suden susilaumat.
Silloin kun minulle tulee ns. heikon olon tunne menen etsimään vihreitä metsästä. Kokemuksen mukaan heitä ei sieltä löydy. He ovat kaupunkien betonipukkereissa. Jos luotan Jumalaan niin on turvallista liikkua metsässä silloinkin kun tuntee heikotusta ja jos lopun hetki kohtaa minut siellä on se loppu siellä kivuttomampi ja kohtaamani kivullisuus huomattavasti lyhyempi kuin jossain nykyajan hoitolaitoksessa.
Nälkäinen ja saalistava susilauma saatta löytää minut ennen Vapepaa.
Ne eivät lupaa kysy sitten ensimmäiseltäkään poliitikolta. Vapepan joukot saasttavat löytää minusta ainastaan kalvatut luut. Se siitä totuudesta.
It is the troth. - NestoriJukola
Kestävyysvajeella ratsastelu vaalipropagandassa mitä todennäköisimmin hiipuu tulevien vuosikymmenien mittaan. Kuvio on aivan yksinkertainen. Kun kestävyysvajeesta eniten ja äänekkäimmin kailottavat pullamössö- ja roskaruokasukupolvet siirtyvät jo ennen eläkeläisikää tuonpuoleisiin sfääreihin, niin sehän tarkoittaa käytännössä eläkeläisten määrän rajua vähenemistä suloisessa Suomessamme. Samalla siinä haihtuu taivaan tuuliin myös kestävyysvaje valtion talouden ongelmana. Eipä hätää eli kyllä muutama kestotermi vielä jää poliittisen propagandan arsenaaliin kuten tahtotila ja rakennemuutos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain20411444Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13510876Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2346232Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1885045Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313496- 1723485
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402343Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3031886Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov91734Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161644