Muistakaa, meistä kaikista tulee vanhuksia! Ainoastaan kuolemalla voit laistaa sen! Olet joskus samassa asemassa kuin vanhukset nyt.
Äänestäkää harkiten, ettei tarvitse katua myöhemmin!
Sinustakin tulee vanhus!
2
102
Vastaukset
- Fattige75
75 vuotiaana , olen jo vanhus ja kuultuani tuutin täydeltä miten vastuutonta ikäihmisten hoito on ollut , olen päättänyt tyytyä vihreitten jalostamaan itsehoitoon. Täällä Pohjanmaalla liikkuvat siellä sun täällä 3-5 suden susilaumat.
Silloin kun minulle tulee ns. heikon olon tunne menen etsimään vihreitä metsästä. Kokemuksen mukaan heitä ei sieltä löydy. He ovat kaupunkien betonipukkereissa. Jos luotan Jumalaan niin on turvallista liikkua metsässä silloinkin kun tuntee heikotusta ja jos lopun hetki kohtaa minut siellä on se loppu siellä kivuttomampi ja kohtaamani kivullisuus huomattavasti lyhyempi kuin jossain nykyajan hoitolaitoksessa.
Nälkäinen ja saalistava susilauma saatta löytää minut ennen Vapepaa.
Ne eivät lupaa kysy sitten ensimmäiseltäkään poliitikolta. Vapepan joukot saasttavat löytää minusta ainastaan kalvatut luut. Se siitä totuudesta.
It is the troth. - NestoriJukola
Kestävyysvajeella ratsastelu vaalipropagandassa mitä todennäköisimmin hiipuu tulevien vuosikymmenien mittaan. Kuvio on aivan yksinkertainen. Kun kestävyysvajeesta eniten ja äänekkäimmin kailottavat pullamössö- ja roskaruokasukupolvet siirtyvät jo ennen eläkeläisikää tuonpuoleisiin sfääreihin, niin sehän tarkoittaa käytännössä eläkeläisten määrän rajua vähenemistä suloisessa Suomessamme. Samalla siinä haihtuu taivaan tuuliin myös kestävyysvaje valtion talouden ongelmana. Eipä hätää eli kyllä muutama kestotermi vielä jää poliittisen propagandan arsenaaliin kuten tahtotila ja rakennemuutos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit735860KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2744730Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202588Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei282493Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT881532Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro131412- 1051347
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281306seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1071248Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191201