Sinustakin tulee vanhus!

Pitää_ajatella

Muistakaa, meistä kaikista tulee vanhuksia! Ainoastaan kuolemalla voit laistaa sen! Olet joskus samassa asemassa kuin vanhukset nyt.
Äänestäkää harkiten, ettei tarvitse katua myöhemmin!

2

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fattige75

      75 vuotiaana , olen jo vanhus ja kuultuani tuutin täydeltä miten vastuutonta ikäihmisten hoito on ollut , olen päättänyt tyytyä vihreitten jalostamaan itsehoitoon. Täällä Pohjanmaalla liikkuvat siellä sun täällä 3-5 suden susilaumat.
      Silloin kun minulle tulee ns. heikon olon tunne menen etsimään vihreitä metsästä. Kokemuksen mukaan heitä ei sieltä löydy. He ovat kaupunkien betonipukkereissa. Jos luotan Jumalaan niin on turvallista liikkua metsässä silloinkin kun tuntee heikotusta ja jos lopun hetki kohtaa minut siellä on se loppu siellä kivuttomampi ja kohtaamani kivullisuus huomattavasti lyhyempi kuin jossain nykyajan hoitolaitoksessa.
      Nälkäinen ja saalistava susilauma saatta löytää minut ennen Vapepaa.
      Ne eivät lupaa kysy sitten ensimmäiseltäkään poliitikolta. Vapepan joukot saasttavat löytää minusta ainastaan kalvatut luut. Se siitä totuudesta.
      It is the troth.

    • NestoriJukola

      Kestävyysvajeella ratsastelu vaalipropagandassa mitä todennäköisimmin hiipuu tulevien vuosikymmenien mittaan. Kuvio on aivan yksinkertainen. Kun kestävyysvajeesta eniten ja äänekkäimmin kailottavat pullamössö- ja roskaruokasukupolvet siirtyvät jo ennen eläkeläisikää tuonpuoleisiin sfääreihin, niin sehän tarkoittaa käytännössä eläkeläisten määrän rajua vähenemistä suloisessa Suomessamme. Samalla siinä haihtuu taivaan tuuliin myös kestävyysvaje valtion talouden ongelmana. Eipä hätää eli kyllä muutama kestotermi vielä jää poliittisen propagandan arsenaaliin kuten tahtotila ja rakennemuutos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      60
      3508
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      77
      2845
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      76
      2643
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      94
      2464
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2224
    6. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      148
      1881
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      66
      1855
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      181
      1818
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      90
      1780
    10. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      388
      1759
    Aihe