Hallitus jätti tänään lakiesityksen Maatilaverotuksen keventämisestä ! Kyllä tässä maassa rahaa on . Kepu on Kepu . Kaikki painopiste on maataloudelle kuppaaminen . Tämäkin verohelpotus maksatetaan tesaveroja nostamalla , koulutuksesta leikkaamalla , työttömiltä leikkaamalla . Sipilä ja Saarikko Rules.
Kepun loppuvedätys !
18
102
Vastaukset
- RahatPoisDuunarilta
Käytetään nyt ainutlaatuinen porvarillinen eduskuntaenemmistö hyväksi ja nuijitaan veronmaksajat maan rakoon! Tilaisuus ei ehkä toistu!
- S24uomlaineN
Niin kauan kuin kepu ja paskamahojen AY-liike MTK on vallassa, niin nuo loiset saavat maata pankolla tekemättä mitään.
- pianvaalipäivä
maata rakentaneille vanhuksille vain ei tahdo löytyä heti apua, kuten kokoomus ja kepu porhoille, jotka imevät kansakunnan voimavaroja loputtomalla röyhkeydellään ja ahneudellaan. . muista tämä vaaleissa
Kuka tässä valtakunnassa tasapuolisemmin pitää kaikista huolta? Uskallan väittää että se on Keskusta. Suuret tilat ja äveriäät farmarit ovat Lipposen aikaansaannos, hän poisti rajoitukset tuotannolta ja tappoi perheviljelmät. Maata rakentaneilla vanhuksilla menee hyvin ainakin niin kauan kuin asuvat omillaan, katsokaa muuta Itä-Eurooppaa, sitäkö haluatte vanhuksille. Moniko tänne kirjoittaneista on käynyt ketään vierasta vanhusta auttamassa ja taitaa olla niin että omatkin jätetty yhteiskunnan vastuulle ja valitetaan hoidosta.
- Kepuälykkö
Reissupoika kirjoitti:
Kuka tässä valtakunnassa tasapuolisemmin pitää kaikista huolta? Uskallan väittää että se on Keskusta. Suuret tilat ja äveriäät farmarit ovat Lipposen aikaansaannos, hän poisti rajoitukset tuotannolta ja tappoi perheviljelmät. Maata rakentaneilla vanhuksilla menee hyvin ainakin niin kauan kuin asuvat omillaan, katsokaa muuta Itä-Eurooppaa, sitäkö haluatte vanhuksille. Moniko tänne kirjoittaneista on käynyt ketään vierasta vanhusta auttamassa ja taitaa olla niin että omatkin jätetty yhteiskunnan vastuulle ja valitetaan hoidosta.
"Norminpoistotalkoo" tuottavat tulosta, yhä hullummat pääsevät ulos hullujen huoneelta, kuten sinä kepureppna Reissupoika.
- Juha-Sipilä
Laittelin tuossa vähän pankolla makaaville äänestäjille vähän helpotusta, mitä vanhuksista, kuoleehan ne kuitenkin.
- Laivahitsari
Paljonko Tuki-Einarit vuositasolla saavat taas lisää ansiota entisen päälle. En ole katkera mutta kuitenkin vituttaa.
- Laivahitsari
Olin tosin aikaanaan maalla, mutta isäni potki minut pellolle kesken pankolla nukkumisen.
- anonyymi_XBL
Olisiko hauska tietää mikä on SDP:n ja vihervasurien kanta tällä hetkellä maahanmuuttoon . Pitääkö olla rajat auki vieläkin Oulun keissienkin jälkeen. Rahaa on maahamuuttoon syydetty miljardeja - ne on pois työttömiltä, vanhustenhoidosta ja vähävaraisilta. Syökää vaan vasemmistolaiset ulkomaalaista lihaa niin pysytte terveenä - samoin etelän hetelmiä teille myös.
- Tukipellet
Tukiaispellet ovat loisineet valtion rahoilla 3 sukupolvea ja yhä syvemmälle maatalouskommunismi vajoaa.
- vanhus
Maataloustukihan on vasemmistopolitiikkaa, mitä te sitä moititte, itsehän te sitä halusitte että näin euroopassa ja usa tekeel
vanhus kirjoitti:
Maataloustukihan on vasemmistopolitiikkaa, mitä te sitä moititte, itsehän te sitä halusitte että näin euroopassa ja usa tekeel
Voi sinua onnetonta keputotuuden, siis törkeiden valeiden uskojaa. Maataloustukia Valtion varoista maksettiin ensi kerran 1922. Silloin maalaisliittolaiset näännyttivät punavankeja jopa janoon, vastasyntyneistä, heidän äideistään aina vanhuksiin asti.
Tiedätkö minkä tuotteen viennistä silloin valtio maksoi vientitukia?
- Agrisosialismi
Nimen voisi vaihtaa takaisin entiseen.
Maalaisliitolaisen kun kuvaisi paremmin poliittista agendaakin. - Eipä.taida.viitsiä
Kun on työssä, sitten ei ole työtötn enään. Niin jos viitsii, kun töitä nyt tarjolla runsaasti.
Kamalaa olisi orjatyö, eikö se niin mene punikin ajatukset. - vanhus
Niin verojako lisää, lisääkö veroja työttömille, otetaan veroinapois mitä annetaan näinkö-
- Tulevaisuutesi
Kepulogiaa vanhuksille, perehdy tarkoin:
https://www.iltalehti.fi/talous/a/bab9df1f-f206-4563-8847-2f94e8c3b1de - Entinensuuruus
Viimein alkaa näkyä kannatuksessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522834865Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1003596Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka293129Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672380Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1022299TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain941595Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281339- 411336
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli761324- 69999