Aika vaihtaa pankkia

Nordeasta

Olen ollut Nordean asiakas yli 40 vuotta (entinen SYP) mutta vaihto esim. S-ryhmän pankkiin olisi varmaan ajankohtaista.
Nordeassa on huono palvelu ja aina vaan huononee.
Asiakasta kohdellaan puhelimessa kuin aivot menettänyttä rottaa.

Kirjautuminen myös verkkopankkitunnuksilla takkuilee jatkuvasti.
Ei auta että Nordea pahoittelee asiaa viikoittain kun asiakkaan pitäisi pystyä hoitamaan asioita.

Eivät Nordeassa edes selvitä asioita mitkä ovat jo rikosnimikkeen täyttäviä.

Jos joku vie väärennetyn valtakirjan Nordeaan, siellä ei vaivauduta edes selvittämään asiaa vaan annetaan esim. panttikirja ihan kenelle vaan!

5

77

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt

      Juuri näin.Tänään verkkopankki tökkii taas.Kirjautuminen ei onnistu.Johan se toimikin melkein viikon .
      Palvelua ei ole ja tilanne vain pahenee.
      Vaihtoon menee pankki.

    • Nordean (vasta uudistetulla?) sivustolla pitkästä aikaan; ja siinäpä onsopivasti "Kirjautuminen verkko- ja mobiilipankkiin ei onnistu tällä hetkellä. Korjaamme vian mahdollisimman pian. Pahoittelemme asiakkaillemme mahdollisesti aiheutuvaa haittaa."

      Jo vuosia sitten (vanhan 1,68€ Solo-paketin jälkeen) korkeiksi nostetut palveluhinnat, asiakaskyselyt ja heikentynyt asiakaspalvelu sai vaihtamaan pankkia. Hintojen korotus näyttää menneen kovasti eteenpäin "Peruspaketti 7,50€/kk", kun varmatoiminen S-Pankki veloittaa samoista asioista ( toinen kortti veloituksetta) 0€/kk.

    • Jeremiaz

      Toimisiko tuo muinainen Pohjoismaiden Yhdyspankki paremmin, jos pyydät palvelun ruotsiksi?

      PYP on todennut konttoreiden siivoojien palkat niin korkeiksi, että kävelevistä asiakkaista on päästävä eroon.

    • Nordeasta

      Itsekin vein Nordeaan kaksi pakettia kahvia, eikä vaivautuneet edes juomaan sitä. Taidan viedä kahvipaketit jatkossa S-pankkiin.

    • Seondanske

      Ruotsalainen jonka suurin omistaja on suomen sampo jonka omistavat eläkeyhtiöt, vakuutuspuljut , matit ja maijat ja rahastouunot....että sellanen ruotsalainen...seb kiittää.
      Mitään ongelmia ei ole ollut danskessa , rahat tililä ja ei ongelmia koskaan ,ps
      hölmöllä on aina kiire ja rahat loppu..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      79
      4634
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      50
      3852
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2591
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2051
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1799
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1735
    7. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1607
    8. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1521
    9. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      16
      1394
    10. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1339
    Aihe