Nyt kun Eura saa maailman luokan julkisuutta Euroviisuissa,kannattaa kunnan mitä pikimmiten varautua megaluokan julkisuuteen ja järjestämään suunnattoman megaluokan voiton bileet.Euran kunta voisi jo valjastaa kunnan elinkeino asiamiehen valitsemaan tapahtuma järjestävän yrityksen joka on on jo ennalta valittu etukäteen koska tämä yritys on voittanut kilpailutuksen ilman kilpailua Euran kuntalain mukaan,koska muuten kuntalain mukaan kunnanpalveluksessa oleva henkilö saa lähtee tapahtuma järjestäjän omistuksessa olevasta toimistotilasta.
Mikä tärkeintä,juhlapaikka!Nyt kunnan pitää hankkia juhlapaikka läheltä euran keskustaa (Hinnerjoki on metsässä),tietenkään ei voida pitää Euran torilla koska siellä on huopatossu kauppias lauantai aamuisin,mutta vapaata aluetta olisi liikenneympyrän lähellä olevasta yksityis omistuksessa olevalla pellolta,sillä eihän jo kertaalleen ostettuun käyttämöttömääön peltoon kannata ajatella ,tämähän olisi vastoin Euran kuntalakia jossa on järjen käyttö kieletty,ei muuta kuin lompakko käteen ja ostoksille ja lupaamalla optio myyjälle seuraavista maakaupoista,rahalla saa.
Eurariver festarin järjestäjä voisi sitten huolehtia myös alueen siisteydestä ja bajamoista suora putki Eurajokeen,näin kätevästi ravinteet palautuvat nopeasti kiertoon,kiertotaloutta parhaimillaan ja näin koko Eura voisi nauttia juhlan humusta koska juhlatunnelma leviäsi koko jokivarren asukkaiden iloksi niin kuin nytkin ja lopuksi Raumalaisetkin voivat nauttia Euran menestyksestä kultaisella suihkulla.
Juhlien jälkeen kalliisti ostettu pelto voidaan palauttaa takaisin alkuperäiseen käyttöön korvauksetta sillä kuka nyt Euraan enään tulisi?
Darude juhlat
2
120
Vastaukset
- Eivoikäsittää
Kyllä kunnan nyt pitää äkkiä ostaa lisää jäätävän kallista pdltoplänttiä tien toiseltakin puolelta ja ehdottomasti palkata taas uusi kehitysjohtaja tai tulevaisuuspäällikkö pohtimaan, mitä siihen peltopläntille sit koskaan tultais tekemään tai vaan kallispalkkaisena virkamiehenä toteamaan ettei kukaan pysähdy edes vilkaisemaan sitä plänttiä.
- Eijärjenhäivää
Ja kun kunnalla sitä ylimääräistä pätäkkää tuntuu olevan niin ostettakoon vielä kolmaskin peltotilkku ja tietysti vielä päälliskauppana annettakoon100 hehtaaria perämettää kauppasumman lisäksi. Peltotilkkujahan Euran kunta tarvihee, mitäs muuta. Voi sitten pystyttää pellolle banderollin, et kiva kun kävitte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El425989Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021