Tohmajärven huumehörhöt

Nanonyymi

Vankilaan kaikki. Poliisi ei tee mitään vaikka tietää käyttäjät diilerit.

23

1978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mummot

      Oot aivan oikeassa. Saa pelätä jo kaupassa käyntiä, kun sekaisin ajelevat miten sattuu.

    • jukolana

      Saman voi sanoa näistä keski ikäisistä juopoista jotka lähtee parissapromillessa ajamaan kauppaan tuolta peräkyliltä kukaan ei tee mitään antaa vaan ajaa.

      • romppanen70

        ajaahan se yksi harjulantieltä todella usein kaljan ostoon ja takaisin...eikä kukaan käräytä.


      • anonyymi_Yby

        Miksi sinä et käräytä jos kerran näet?


      • Anonyymi
        romppanen70 kirjoitti:

        ajaahan se yksi harjulantieltä todella usein kaljan ostoon ja takaisin...eikä kukaan käräytä.

        Pelkästä kaljan ostosta ei voi käräyttää, ja tokkopa sinulla on valtuuksia ketään puhalluttaa. Joten ainoa laittomuuksiin syyllistyvä olet sinä, syy: perättömät puheet.


      • Anonyymi
        romppanen70 kirjoitti:

        ajaahan se yksi harjulantieltä todella usein kaljan ostoon ja takaisin...eikä kukaan käräytä.

        Se on jäänyt nin monta kertaa ratista ettei mitään rajaa... Toistaa samaa käyttäytymiskaavaa!


    • Hulluakin

      Kaupastakin röyhkeästi varastelevat, eikä myyjät uskalla asiaan puuttua. Mihin tämä maailma on menossa?

    • poppajoe

      kyllä ne jeparit tekee..ne aikansa niitä katselee ja sitten isompi sakki ja etenki ne tukkukauppiaat kiinni. ilmoittakaa vaan aina 112 kun näette jotain, vaikka kaupassa varkaan niin ne kyllä jää enemmin tai myöhemmin jostain kiinni. samoin rattijuopoille...rekkarit ylös ja ilmoituksia eteenpäin, niin eivät ole muitten vaarana.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä.. Soitto 112 aina kun näkee jossain ylimääräistä liikennettä 🙂


      • Anonyymi

        siellä on niitä kylä poliisija kyylijä marttoja uskovaisii on kaivo onneks ou juottoloo jääpi joku tarina kuulemata niin mie oun kuullu kukahan sitä huasto


    • Anonyymi

      Taisivat pois muuttaa? Antoikohan joku lähdöt?.

    • Anonyymi

      Jättäkää veljekset rauhaan!!!

    • Anonyymi

      Vielähän nuo hörhöt tuolla pyörii liekkö välillä olleet vankilassa kun ei oo näkynyt

    • Anonyymi

      Onko apteekkari linnassa.

      • Anonyymi

        Justiisa ! Apteekkari linnassa ja huumehörhö apteekissa. Yöllä yhen aikaan.


    • Anonyymi

      Onko kuu juustoa vai guttaperkkaa saaatana!

    • Anonyymi

      SANNA MARINKIN KÄVELEE VAPAALLAJALALLA.

    • Anonyymi

      Täällä kasvatetaan kannabista kaikkialla vai luuletteko että ne tuota multaa kotikukille kantaa

    • Anonyymi

      Ensinäkin kannabis ei ole huume. Internetti käytössä, käy sivistymässä vaikka hamppumaa.fi:ssä ja lue missä kaikessa käytetään hampua ja mitä kaikea siitä saa. Siitä saa tehtyä vaatteita, naruja, lankoja, lääkkeitä, teetä jne. Suomi on todella hyvä maa hampulle, niinkun täällä ennen vanhaa ovat kasvataneet hampua. Käy sivistymässä, muualla euroopassa sitä lailistetaan koska huomaa kuinka paljon hyötyä siitä saa.
      Hamppu kasvaa nopeasti mutta metsä ei. Samaa tavaraa saa hampusta ja vielä kestävämpi.
      Sekä terveydelle on hyötyä. Mutta suomalainen juo viina ja äly menee pimentöön ja koko kroppa hupenee. Sitten näkää niitä "narkkareita". He vaan alkoholiin kautta valuneet syvään montuun. Ei kannabiksen. Joten alkoholi ja tupakka on pahin vihollinen sun älylle.

    • Anonyymi

      Kyllä kannabis on huume kun viimeksi suomen lakia vilkaisin tietysti käyttäjän mielestä ei ole.

      • Anonyymi

        Opiodi on pahempi huume ja monet kansalaiset käytää kipuihin. Vahva kamaa verrattuna kannabikseen ja se on tieteellisesti tutkittu ja todistettu. Jääräpäät eivät vaa näe ja kaikki uusi on pelottavaa.
        Tupakka on lailinen huume, järkevä pitää lailisena koska ihmiset sairastaa keuhkosyöpään, sydänsairauteen ja moni muuhun. Ihminen mene sairaalan silmälasipäinen "lääkäri" määrä miljoona lääkekuria, ihminen lähte apteekin, tuhlaa sielä satasii lääkeisiin, mene kotiin, ottaa lääkkeet, on ihan tööt luule että ne parantaa, ei todellakaan. Homma uuden satsin lääkkeitä ja noin hiirenpyörä. Rahat menee lääkefirmoille, ihmisiä ei kannata pitää terveenä.
        CBD kannabis on sitten vahva luonnon lääke pitää endokannabinoidijärjestelmä kunnossa. Mikä on kognentiivinen ajattelu mikä monella suomalaisella ei pelaa. Koska alkoholi, lääkkeet ja tupakka. Avaa internetti ja tutustu niin siunkin ajattelu muuttuu positiivisemmaksi ja terveempi olet jatkossa. Terveyttä sinullekin!


    • Anonyymi

      Siinäpäs näke että et sivisty koskaan ja oma järki ei pela.

    • Anonyymi

      poliisi ei te kunse tunte teki jät tuttavan kauppaa puolin ja toisin

      • Anonyymi

        poliisi kysel tohmajävellä aikonaan semosilta joka ei tienny kyseistä asioista mitään oltiin näyttävästi tekevinään jotain


    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      478
      3595
    2. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2968
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2886
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      150
      2774
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      165
      2123
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2085
    7. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      14
      1944
    8. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      102
      1854
    9. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1569
    10. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1530
    Aihe