Ylijäämävarasto tai jokin sellainen, missä halleittain keittiö- ja kylpyhuone kalusteita, komeroita jne..
Onko kokemusta, minkä laatuista tavaraa? Kuulemma halvalla saa, pitää vaan tietää itse mitat ja kaikki tulee osina. Onko oikeasti halvempia, kuin keittiöfirmoilla?
Onko kokemusta, minkä laatuista tavaraa? Kuulemma halvalla saa, pitää vaan tietää itse mitat ja kaikki tulee osina. Onko oikeasti halvempia, kuin keittiöfirmoilla?
Vastaukset 11
Vanhimmat
sivut löytyy netistäkin..
ei halleittain, mutta toistakymmentä eri ovimallia viimekäynnillä. sulla pitää olla tiedossa montako ja minkä kokoista kaappia sä haluut. kaikki on osina ja irtotavaraa eli ovet paljaana, rungot saatttaa olla paketissa nykyään, kahvat ja saranat pussissa ruuveineen ja kaappien tapit yms siellä seassa ja siitä vaan setvimään. eli jos kokemusta tai mielenkiintoa löytyy niin sinne vaan. muista tarkastaa tavara lastatessasi sillä myöhemmin on turha mennä urputtamaan lommoista yms.
meille haettiin vastaavaa ja osin näytti olevan samaakin tavaraa keittiönetistä ja halvemmalla, mutta vaihto yms oikeudella ja pakattua kamaa, myyjä piirsi keittiöstä tietsikalla kuvat jne joten halvemmalla parempaa, mutta matkaa ja aikaa paloi enemmän..
ylijäämän kama on ns sekundaa ja jäännöserää eli seassa kyllä priimaakin, mutta ikinä et tiedä varmaan. komeroissa meilläkin (ne ostettiin sieltä kun saatiin nopeammin) ihan hyviä ja sitten sellasia joista puuttuu lovi etureunasta tms vikaa.
varsinaiset keittiöfirmat pesee mennen tullen, mutta tollasta kamaa ei kyllä mistään petra tms keittiöltä yleensä kai haetakkaan vaan vähän laadukkaampaa ja erikoisempaa.. niin netissä oli myös värirunkoja ja ylijääm. vain päälle tulevia sivuja
Osa ovista on takuulla ihan ykkös laatua.
Tilaavat eräältä valmistajalta, eikä todellakaan mistään jäännös eristä.
yhtiö myy nimenomaan ylijäämätavaraa ja viallista - virallisesti ja sen vuoksi tavaralla ei ole vaihto eikä palautusoikeutta!! varsinkin ulko ja väliovet ovat kaikki viallisia, mutta taito onkin löytää se vika joka saattaa olla ihan olematon paljaalla silmällä. kaapinovet ovat todella uusia ja ehtoja periaatteessa, mutta eivät silti aina enää lastauslaiturillakaan sitä ole ja puuttuvat pakkaukset yms suojaukset lisäävät kolhiintumisen riskiä.
eli edelleen otan saman tavaran halvemmalla paketissa vaihto ja palautusoikeudella toisesta paikasta ja jonottamatta kylmässä tuntikausia tai ainakin sen yhden tunnin!!
Kaapit ovet ehtoja "periaattessa" mitähän tämä nyt oikein tarkoittaa?
Tasan tarkkaan tiedän, että tietyt mallit ovista on ykköslaatua ja tulevat isolta valmistajalta, siis samalta miltä muutkin isot keittiö valmistajat, puusepät ovet tilaavat.
Onkohan talonpoikapeiliovi vanilja, mdf kalvopinnoitteella ykköslaatua?? Kyseisellä ovella keittiöni tulee paljon edullisemmaksi, kuin "oikeasta" keittiöfirmasta. Houkutus ostaa tuolta kyseisestä paikasta on todella suuri.. joudunkohan pettymään..
No ei kyllä ole mitään viallista tavaraa, ihan uutta ja hyvää.
Ylijäämävarasto tai jokin sellainen, missä halleittain keittiö- ja kylpyhuone kalusteita, komeroita jne..
---------
Firmalla on varmaakin jokin nimikin?
Missä tuo varasto sijaitsee - osoite?
Googlea kannattaisi käyttää.
http://ylijaama.htk.fi/
Älkää ostako sieltä,tuovat rungot ja ovet ulkomailta ihan täyttä sekundaa,ja palvelu aivan surkeaa,mikään luvatuista asioista ei pidä paikkaansa,raha kelpaa mutta sen jälkeen palvelu todella ala arvoista
Systeemihän muuttui jossain välissä... ennen kävin.
Itse kyllä ostin ovet sieltä ja ihan Padasjoelta saakka tulivat!?Myöskin palvelu oli ihan sutjakkaa.Ei valittamista ainakaan meillä.