kokeilemassa miltä kattovalot näyttää makuulta.
Onhan sitten lapsille kertomista kiikkustuolissa jos muistaa mitään.
Onhan sitten lapsille kertomista kiikkustuolissa jos muistaa mitään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pulev ranking 7 helenius 21.
Pulev on kova äijä, ei kunnioittanut Wk,ta yhtään vaan kävi kimppuun, vaikka osoittautuikin altavastaajaksi ja tuli tyrmätyksi. Ei ole Pulevilla muita tappioita kuin tuo yksi.
Pulev on otellut suurissa matseissa ja psyyke kyllä kestää. Helenius meni Englantiin ja jäätyi
totaalisesti. Miten muka meinaa muovisapeleiden ja kauhuviitan turvaamana polla kestää, ei taatusti, tästä matsista tulee fiasko.
Kyllä on ikävä kunnon Suomi nyrkkeilyä. Katsokaa vaikka juutubesta halme vs murikka:
https://youtu.be/FR_E-3ON_64
Jos seuraatte tarkkaan esim murikan jalkatyöskentelyä niin kyllä näkee miten kaveri on satsannut siihen tosi paljon. Näitä kun katsoo niin Helenius ei ole mitään.
No pitihän se arvata, ottelu peruuntui, Pulev mainitsi asian facebookissaan , että Helenius on perunut ottelun, olikin liian hyvää ollakseen totta, no säästyipähän selkäsaunalta, itsesuojeluvaisto ainakin Heleniuksella pelaa hyvin.
Nyt vaan kaikenlaisia selityksiä kehiin Heleniuksen tiimiltä. Marttinenkin sanoi, että Pulevin mukaan Helenius kieltäytyi matsista, piste.
Helenius vs murikka? Tätäkö haetaan..
https://www.mtvuutiset.fi/aihe/nyrkkeily/4296248
No sehän se parempi vaihtoehto oli mistä Sundman tossa sano.
Helenius hakee varmasti Pulevista helpompaa, mutta kuitenkin
kohtalaisen hyvää vastusta ja mittaria. Nyt ei kannata ahnehtia,
uran loppu jo lähellä ja kunto on saatava porras portaalta huippuunsa.
Sundman kertoi selitykseksi, että "se ei ole aina kiinni ottelusta tai rahasta"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/robert-helenius-kieltaytyi-huippuottelusta-yhdysvalloissa-meilla-on-parempia-vaihtoehtoja/7274850
Eli mitä jää jäljelle? Ottelu olisi ollu iso loikka, isolla areenalla eteenpäin isoon otteluun ja jos ei ollut rahastakaan kiinni jäljelle jää vain jänistäminen. Sundman sanoo, että heillä on parempia vaihtoehtoja? Mitä parempia? Haluan kyllä sen kuulla ja nähdä, Pulev on IBF mestari Joshuan 1 haastaja?
Ja Pulev itse sanoi, että Helenius kieltäytyi ottelusta, eli se ei ollut Pulevista kiinni, eikä rahasta?
"oisko sitten olkapää vähän huonossa kunnossa"?
Jotenkin aavistin jotain tällaista.