Huolimatta. Nuku hyvin.
Olet rakas kaikesta
Tuutilullaaa
36106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Yhyyy yhyy..
Oot rakas ja tärkeä.
Levollisia unia.
💛
Oo se mikä oot.
Mistä kaikesta?
Samoin! <3
Mä oon suhun täysin ihastunut, saisin ottaa sua kädestä kiinni ja pussata. Katsella sua sängyn vieressä ku nukahdat. Kova on kaipuu, kyyneleet valuu poskia pitkin.. Missä sä oot rakkahin
Nuku sinäkin hyvin. Olet mielessäni aina päivisin.
Olisit jättänyt pois sen kaikesta huolimatta.
Aloittaja. Pahin ihmistyyppi mitä tiedän.
On rakas kaikesta siitä kuran ja paskan määrästä mitä sen niskaan oot katsonut " rakkaudella " kaataneesi. Luuletteko te jotkut että tämmönen viesti jollainlailla saa sen aiheuttamanne pahan katoamaan.
Hyvä huomen kiireessä!
Säilyt sinä...
💛
Huomenta. Sinäkin olet minulle rakas ystävä. Kamppailen kuitenkin edelleen tunteen kanssa. Minun on myös vaikeata luottaa. Olen kuitenkin iloinen, että sinä olet olemassa. Jollakin tasolla uskon, että sinä ohjaat minua oikeaan suuntaan. Yritän olla puuttumatta elämääsi. Se on yllättävän vaikeaa. Älä hylkää minua. Pyydän. Olet oikeasti minun paras ystäväni😁
Yritän pysytellä pois täältä palstalta. Enhän ole sinkku. Tarkoitus on, että jään vähitellen pois kokonaan. Voi olla, että emme koskaan tapaa mutta muistan sinut aina.
hyvää huomenta
Hänellekin
kyllä Törmäämän.
En unohda.
Omassa vaivassa
tarvii ystävän.
Ymmärrä.
Missä vaivassa.
Kun ihmisellä on ulkoisia vaivoja,
jotka eivät johdu itsestä, silloin
hän tarvitsee jonkin kuuntelijan.
Mutta et koskaan puhu etkä kerro minulle.
Kuitenkin rakastaa häntä. Miksi et puhu hänelle. Olen tavannut kivan miehen ja minusta tämä meidän juttu ei ole enää oikein suotavaa täällä.
mitä ja miten se vieras ihminen toiselle vieraalle puhuis, itehän sä siinä oot sen puhumisen este jos kaikki mitä puhut niin on täällä tuiki tuntemattomille, koitas kerran puhua sille oikeelle ihmiselle.
vaikka varmasti on jo luovuttanut, sähän oot se tyyppi joka uskoo tuntevansa kaikki palstalla joka päivä ja joka yö.
Kerroin ja puhuin
monen monta kertaa.
Ohitit sanaa sanomatta, ei se kiinnostanut
mitä sanoin, mitä kerroin,
sanaakaan koskaan kommentoimatta tai vastaamatta
riensit muiden seuraan,
puhumaan, juttelemaan, pitämään hauskaa.
Kerroin kulkevani jo joinkin keppien kanssa,
siihen vastasit että kerjään sääliä.
Murtuneet selkänikamat ja lanneranka,
ne ovat minun vaivani.
Vaikka en tiedä miksi
sen tänne kerroinkaan.
Olkoon sinun alkava päiväsi
kivuton
ja mielesi hyvä.
Noinhan se on, valitettavasti. Silloin kun eniten tarvitsisi sitä ystävää, huomaakin olevansa yksin kurjuutensa kanssa. Toivottavasti joku ihan oikea ystävä löytyisi vierellesi. Ethän menetä toivoasi, jooko? Voimia sinulle!!!
Mää en oo ikinä tajunnut tuota, että ihmiset haluaa törmätä toiseen ihmiseen...
Sitten ei ollut varmaankaan sulle. Mulle esim. on joskus sanottu, että "törmäillään". Sitä häneltä odotellessa ...
Mikäpä täällä mulle olis...
Hyviä öitä
Levollista yötä, Jeesus myötä.
Kiitos tästä päivästä.
🌾
Oot rakas.
Samoin.Muuten missä tuulessa.
hyvät huomenet
tuutilullaa ja lällätilää onkin sit sama satusetä, nimimerkeistä ei voi erehtyä.
Hyvät yöt
Levollisia unia
💛
Voisi tähän vielä hyvää yötä toivotella.
Kiitos samoin.
Hyvää yötä. Toivoisin, että joku ihme ratkaisisi tämän tilanteen. Rukoilen sitä.
hyvää huenta
onko lällälää - mies jo heittänyt aamuvedet??