Minkähän takia tuo kuvaruutu on tuossa kylän pinnassa kertomassa kyläläisille tutuista palveluista eikä valtatien varressa antamassa infoa ohikulkijoille? Varmasti moni matkailija kääntyisi Alajärvelle jos vain tietäisi kuinka hyvät ja monipuoliset palvelut Alajärveltä löytyy mutta nyt ei ole minkäänlaista matkan varrella.
Sisääntulotien valotaulu
4
<50
Vastaukset
Kuka sitä ehtisi valtatiellä lukea, kun pitää seurata liikennettä? On noita 80 rajoitusalueella, eikä niistä ehdi näkemään kuin korkeintaan yhden sivun ja senkin huonosti.
Turhia ne teiden varsilla ovat ja hengenvaarallisia.- Vaaranpaikka
Tuossahan tuo vasta vaarallinen on, vilkkaassa risteyksessä jossa vielä kevyt liikenne ylittää tietä...
- Vaarallisinnyt
Ei nykyistä vaarallisempaa paikkaa voi löytää, kirkas taulu lävähtää vasten autoilijan kasvoja juuri suojatien edessä...
- Optikollesiittä
Joo no pistetään se siihen jaakonhallin risteykseen mikä onkin jo tunnetusti turvallinen.
Syvyysnäössä vikaa jos suojatien siinä valomainoksen edessä näet, viime näkemältä se suojatie oli siellä abc:n liittymässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433543- 362184
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301829- 171589
- 231548
- 151535
- 241397
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781235Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881192