Kehottaisin uutta sairaanhoitopiirin johtajaa, Seppo Rantaa miettimään, voiko piirin viestintäpäällikkönä toimia henkilö, joka on tuomittu ihmisten yksityiselämää loukkaavien asioiden julkistamisesta. Tai voiko viestintäpäällikkönä uskottavasti toimia henkilö, joka on menettänyt luottotietonsa ja on ulosotossa seuraavat 15 vuotta. Nykyisin tällaisissa tehtävissä toimivalta vaaditaan nuhteettomuutta ja nollatoleranssia.
Avoin kirje Seppo Rannalle
nollatoleranssi1
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Törkeää että tällainen psykopaatti saa jatkaa virassaan
Sen tiedän, että suuri osa Hämeenlinnan asukkaista pitää Kiemunkia luotaantyöntävänä henkilönä
Voisiko avaaja hiukkaisen auttaa, sill muistelen että Iisakki Kiemunki olisi kirjottanut ns. yksityisasioista täysin totta.
Saako siis "2383287" mielestäsi yksityisasioista kirjoitella vapaasti lehtien palstoilla, jos ne ovat totta. Suomen lain ja Käräjäoikeuden mukaan ei saa ja tästä juuri Kiemunki tuomittiinkin. No kiemunkihan ei tietenkään siedä muutenkaan sitä, että Suomen laki koskee myös hänen tekemisiään ja tästä hyvänä esimerkkinä SCC tuomio. Hänen mukaansa vääryys huutaa taivaisiin asti, kun hänet tuomittiin jättikorvauksiin SCC:n miljoonien lähettelystä ulkomaille. Jokainen, joka edes auttavasti perehtyy osakeyhtiölakiin, ymmärtää, ettei käräjäoikeus yksinkertaisesti voinut toimia toisin, vaikka Kiemunki ei tunnu tätä millään ymmärtävän.
Kannattaa ottaa myös huomioon, että iisukki kuuluu tällä hetkellä Janakkalan äveriäimpiin henkilöihin ja näin ollen paskat välittää tuommoisista ulosotoista. Nehän lähtevät hänen palkastaan ja SCC-pääoma säilyy täysin koskemattomana. Markullakin menee nyt Floridassa kai ihan kivasti.
Kiemunki on persaukinen vippari, joka ruikuttaa nyt siitä että on sotkenut omat ja muiden asiat
"KHSHPssäharrastetöissä" ja "2383287" ovat Iisakki Kiemungin omia kommentteja. Liimailisit kuule Kiemunki vaan siellä sairaalan mäellä niitä keltaisia lappusia ja keskittyisit noihin vähäpätöisiin töihisi sen sijaan että räävit päätäsi täällä.
Gary Pilkkala on taas pahapäällä ja taitaa SCC painaa mieltä.
Iisakki Kiemunki on todella aktiivinen tällä palstalla
> paskat
Kielen käyttö on ketjussa nimetylle henkilölle tyypillistä. Tällainen henkilö ei kaupunkilaisten näkemyksen mukaan voi mitenkään kuulua sairaalaympäristöön.
Sairaalaympäristö on muutenkin täysin väärä. Ei nykysairaalan kuuluisikaan olla jossain skutsissa, vaan junaradalla, jotta huippukirurgien leikkausten väli eri kaupunkien välillä jäisi alle tuntiin ja jopa 8 erilaista möykkyä saataisiin kaivettua ihmisten kalloista yhdessä päivässä eri puolella Suomea.
Viinapullolla taas menee. Sairaala junaradalle selittää
Minun pitikin kysyä, tiedättekö, mikä tyyppi tämä Seppo Ranta on. Jos on se tyyppi, mitä epäilen, kuuluu sellaiseen ylhäisee,rikkaaseen,älykkääseen, vallankahvassa olevaan sukuun, että
eli että kannattako sellaisen puoleen kääntyä.
Ei kannata. Samaa skeidaa koko sairaanhoitopiiri. Mitä? Tosi rajuja näyttöjä.
https://homesodan-veteraani.vuodatus.net/sivut/laakareiden-mafiosoa-osa-2-5-2-2019
Klikit toimivat niinkuin ne toimivat... ja niillä nyt hätä käsissä, kun ..
Sairaala junanradan viereen. Sitähän asiaa ajoi innolla Iisakki Kiemunki ja Sari Rautio säesti. Pitivät asiasta jopa "tupailtoja". Onneksi järki voitti. Se on ihmeellistä Hämeenlinnassa. Nyt Kiemunki pasteeraa sairaalanmäellä ja nauttineen kohtuullista korvausta läsnäolostaan.
Duo tunnetaan arvostelukyvyistään.
Muistelen miten kävi Kari Ilkkalan arvostelukyvyn.
Tai pertun todellisuudentajun.
Kiemungin toiminnasta voi kuka tahansa tehdä hallinto kantelun eduskunnan oikeusasiamiehelle
Voip mutta kukaan ei tee koska häviää jutun. Tai tee niin näet miten väärässä hönö olet.
Jos taas palataan asialinjalle, niin todellsuudessahan sällille tekisi hyvää napanuoran katkaisu. Saisi itse perustaa oman tukikohtansa omien edellytystensä puitteissa ilman kaupunkilaisten jatkuvaa suoraa tukea.
Siellä tukikohdassaan saisi olla juuri niin kuin haluaa olla ilman että siitä aiheutuisi kaupunkilaisille kustannuksia tai harmia - etsiköön omat yhteistyökumppaninsa ja tulkoon toimeen kuten parhaiten taitaa.
Se kasvattaisi sälliä ihmisenä kun saisi näyttää, että pystyy tulemaan toimeen omillaan - jos siis pystyy. Mikäli ei pysty, niin se vain silloin osoittaa ettei hänestä koskaan ollut minkään sortin johtajaksi.
Ensin on opittava olemaan itsensä johtaja ennenkuin voi olla muiden johtaja - sälliltä on jäänyt tämä kasvuvaihe pois syystä taikka toisesta (jota ei kannata sen enempää analysoida).
Potkua vaan takamuksiin ja onnentoivotuksia - siitä se sälli lähtee ihmisenä kasvu käyntiin.
Politiikkona tuo tiedotuspäällikkö ei kyllä onnistunut tiedottamaan yhtään mitään, mikä olisi totta. Mutta ei kai totuudenpuhuminen politiikon hommia olekkaan. Miekkalinnan kidutuksen kyllä uskon, sillä nythän siitä jäi yksi poliisivankila kiinni, kun oli pidetty hereillä ovia tahallisesti paukuttamalla ja piippailemalla. Mutta oliko Miekkalinnassakaan sentään mitään vanhaa pulsaattorikonetta kuiteskaan. Vai tämä taisi olla toimittajan ominaisuudessa, kuten se pikkupartureiden kiusaaminen hintalapuistakin. No, anyway.