https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/affc1fa5-c63d-42d2-9973-d9fc208d8857
"Uusi rikollisjengi aloitti rankasti: Sieppauksia, törkeitä ryöstöjä ja puukotuksia
Tänään klo 11:03
Suomeen hiljattain rantautunut rikollisliiga Satudarah aloitti toimintansa silmittömällä väkivallalla siepaten uhrejaan kadulta. Raakojen muilutusten kohteeksi joutuneet pelkäsivät ilmoittaa kokemastaan poliisille."
Poliisi uutisoi taannoin, jotta Suomeen on tulossa, uusia rikolisliikoja, nyt ne ovat sitten täällä ja niiden jälki on karmeaa, kun poliisikin oli tietoinen jotta nuo gagsterit ovat tulossa Suomeemme, miksi niiden tuloa ei stopattu jo rajoillamme? Nyt sitten Suomen viranomaiset sanovat, jotta ei niitä voi pakottaa lähtemään kotimaihinsa, koska ne eivät halua poistua Suomesta, koska täällä on hotellimaiset vankilat!
Late Lapista !
KYLLÄ POLIISI TIETÄÄÄÄÄ!
10
<50
Vastaukset
- NaurettavatPoliisit
Poliisi ei ehdi mukamas hoitamaan kaikkia rikoksia ja niitä tutkimaan? Mutta ehtiipäs kuitenkin rullaamaan tutkaautoilla edestakaisin maanteitä ja kyttäämään jotain lapsellisia ylinopeuksia...tämä jos joku tekee poliiseista täysiä pellejä.Ilmeisesti monella poliisilla on ollut ahdistava lapsuus ja on pitänyt elää piilossa mistä on saanut kytätä kun tälläistä pellelyä tehdään...eikös poliiseilla olekin yleensä alkoholisti vanhemmat?
- juhrgfouih
Sama peli jatkunut jo vuosikymmeneiä. Kauhajoen poliisin perseenuolenta yksikkö tärkeänä jo 13v sitten. Lapsen huoltajuuskiista naisella rikostaustaa, MT-ongelmia, ei vakinaista asuntoa. Kaupungintalon Feministit ala kynnessä. Pyysivät poliisin perseenuolenta yksiköltä apua Perseenuolijat tärkeänä. Kauhajoen Poliisi tekaisi hetkessä kaksi perätöntä syytettä. Poliisi esti saamasta naisen rikokseta oikeuteen tietoja. Naisen terveystietoja ei saatu oikeuteen vaan pysyivät kaupungintalon Feministien takana. Kunnavaltuusto valitsijamiehet Femiistien valitsemia Jaa jaa himpukoita jotka puolisvat tuomarin tekaisemaa päätöstä. Tuomari käytti omaa määräystään puoltavana asiana. - Äiti ottaa hyvin apuua vastaan. -Äidillä mennyt hyvin (tuomarin määräämän ajan) tutkinta-ajan. Toinen perseenuolentaan osallistuneista poliiseita Korhonen löytyi yliajettuna jutun temmellyksessä. Poliisi joka junaili pistooli asian yritti toista yliajoa Kainastolla vanhalla saabilla kahdesti. Mukana oli ainakin ensimmäisellä kertaa seinäjoen poliisin johto porukkaa joka apukuskinpaikalla. Uskon kyläpoliisin olleen paljastamassa lapen isän harrastuksen koska poliisi tiesi yrittää tappoa yliajamalla.
Ottaakohan uusi poliisi päälikkömme tutkintaan edellisten tehtailemat perseen nuolennat joillei nii paljastaa todellisen minänsä. Poliisimme lavasti miehen koska vastapuolena nuori nainen. Poliisi käytti 7 v vanhaa lausuntaa joka laiton, vielä törkrästi tulkitsi sitä TÄYSIN VIRHEELIISETI päinvastoin. Poliisi haki turvaa perättömälle teolleen korkealta taholta. No PERSEENUOLIJAN vamma sielläkin painoi enemmän kuin asiapuoli. Katsotaan nyt toimiiko syyttömän puolella vai löytyykö poliisi vamma sieltäkin,, PERSEEN-NUOLENTAA..
Pitäisi saada voimat yhteen ja pistää nämä vammaisten SALATUT OISITETIEDOT selville. KAUHAJOEN Poliisi jatkaa SUKUPUOLI RASISMIA SIIHEN SAAKKA kunnes se tullaan lopettamaan.
Tietääkö joku onko Kauhajoen poliisissa VAPAAMUURAREITA juttuun liittyy vapaamuurariin joka esittää etsivää (Seinäjoelta) suojelua. RIKOS VALMISTELTIIN MUURARIN JA POLIISIN suojaksi. Kait ei maistunu lämpimäs vaipas Stalkkaaminen. VAMMAINEN ON AINA osoittanut vehkeensä mitan Salattu osoite ja SUKUPUOLIRASITINEN tutkinta suunta ei Nainen 50% / Mies50%.
Vammainen tietää aina jo ennen hälytystä miehen syylliseksi, myös paljastanut vammasas samoin tavioin!
Nyt näemme uuden päällikkömme suuntautumisen.
- Sosialistisdemokraatti
Poliisillakin on tulosvastuu.
Sakottamalla tulojen mukaan poliisi saa kerättyä rahaa sakkotuloina, joten liikennesakotukseen kannattaa panostaa. "Rikolliset" insinöörit, lääkärit ja räätälit eivät pane vastaan vaan istuvat kiltisti poliisiautossa ja ottavat sakot vastaan.
Rikollisjengiläiset ovat väkivaltaisia, vaikeasti käsiteltäviä ja aikaa vieviä asiakkailta, joille sakot kirjoitetaan minimi päivärahan mukaisina, koska laillisia töitä he eivät tee eikä ole siis laillisia tuloja, joista sakottaa.
Lisäksi he saavat sakot anteeksi, koska köyhinä reppanoina heilä ei ole varaa maksaa niitä.
Tulos on rahallisesti heikko, joten tulisvastuullisuuden vuoksi kannattaa panostaa yksityisautoilijoihin.
Jos pelkästä yhdestä liiallisesta kaistan vaihdosta poliisi voi kirjoittaa 75.000 euron sakot, niin kannattaako poliisin panostaa persaukisten jengiläisten kyttäämiseen?
Tulosvastuu se on poliisillakin. - realismi______
Eikös tällaiset järjestöt pitäisi kieltää jos laki on kaikille sama?
Eihän tuossa mitään ongelmaa ole. Aina löytyy entisiä palkkasotilaita, jotka rahasta vetävät moiset pyrkyrit vessanpöntöstä.
Jaahas! Mistähän moisia palkkasotureita Suomeen löytyisi? Isisin riveistäkö ?
Late Lapista.- Duumasta_toimeen
Pitäisikö soittaa putinille jos se lähettäis vihreät miehet apuun? Meijän vihreät miehet ku on setan marsseilla.
Duumasta_toimeen kirjoitti:
Pitäisikö soittaa putinille jos se lähettäis vihreät miehet apuun? Meijän vihreät miehet ku on setan marsseilla.
Putinilta voitaisiinkin lainata muutama entinen KGB agentti Suomeen liivijengejä kurittamaan !
Late Lapista
- ei-rasismille
"Jebreel Abdel Rahman Ahmad El Shamalaylle"
Lähtikö tässä koko perhe linnaan?
:P - Älä_ui_mun_liiveihin
Harmittaa ku liivit menee valtiolle, kyllä mua enemmän harmittas jos mopo menis valtiolle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621198- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 51628
- 93610
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56564