...ettei heidän viesti vanhusten hoitomitoituksessa ole tullut perille?
Sehän NIMEN OMAAN ON TULLUT PERILLE, että Kokoomus on Esperin, Attendon ja Mehiläisen kanssa sitä mieltä ettei hoitajamitoitusta tule kirjata lakiin lukuna, huonon hoidon mahdollisuuden on saatava jatkua bisneksen teon ehdoilla!.
Mitä se Orpo höpisee...
15
<50
Vastaukset
- LUKUonliianSELVÄ
Eihän Orpo voi haluta laitoshoitoon hoitajien MINIMI-LUKUMÄÄRÄÄ, ettei tule moraalittomille yrityksille rangaistuksia lukumäärän alittamisesta; hoitamattomuudesta ja vanhusten kiduttamisesta.
- vanhus
Hoitotyöhän se pitääkin mitoitaa ja jossain on mitoitettujin ja laatu on parantunut
- orponkusetus13
aivan
- ykköseksiihmiset
Ihmiset eivät ole tärkeitä vaan raha bisnes . Ykkönä raha sitten vasta muut kaukana perässä on tärkeys järjestys. Ihmisten hyvinvointi ei ole tärkeä hoitoalalla eikä lapsetkaan ole sydämmen asia. Haamuhoitajia hoitoalalla on ollut jo kauan tämän hallituksen aikana ja tienneet sen. Antaneet asian olla vain.
- kok-kakkaa
Kyllähän se on ihmisille tullut erittäin selväksi kok=kakkaaa
- vanhus
<<<<<<kyllä niitä haamuhoitajia on ollut ennenkin jopa sellaisia joille palkka on tullut kotiin
- vanhus
Niin hoitaja mitoitus. maksetaan palkaa hoitajalle joka on kotona eikä käykkään työmaalla. Tälläkö saadaan hyvää hoitoa tai toinen vaihtoehto osa-aikaset hoitajat
Hoitomäärällä saadaan hoiroa - Liero_On_Kiero
Aloittaja on prikulleen oikeassa.
Kokoomuksen viesti on kyllä mennyt perille. Se vastustaa hoitajamitoituksen
kirjaamista lakiin ja hoitajamitoituksen alarajan nostoa 0,5 :stä ----0,7 :mään
On turha väittää että viesti ei ole mennyt perille - kahtoja
EI ole ihme jos kannatus laskee tuommosella helvetin höpötyksellä Ukko on niinkö ois jäänyt joku levy päälle Kunhan saamme työllisyysasteen nousuu niin se on ainut ratkasu kaikkiin ongelmiin Tätäse on höpöttänyt ainakin 10000kertaa kuukauden aikana Kai sitä ihmiset tajuaa vähemmälläkinEikai ne niin tyhmiä ole Näytti olevan jo tarttuneen Kaikkoseenkin eilen illalla HöpöttäkääKaikkosen kans kahdestaan jossain huoneessa tätä mutta pysykää pois televisiosta jos ei ole muuta sanottavaa
- YLEnOmaVihapuhe
Karmeampaa haastattelua kun mitä teki Kirsi Heikel Laura Huhtasaarta haastatellessaan saa hakea! Todellinen vihahaastattelu eli YLE voisi nyt aloittaa ja näyttää esimerkkiä, miten itse poistaa vihapuheen ja vihahaastattelijat palkkalistoiltaan, kiitos.
Myös Yhdysvaltain presidentin jatkuava haukkuminen YLE:ssä on vihapuhetta ja epäasiallista, joka on ilmoitettava poliisille.- rajatapauksia
mites tää valitus tänne kokoomuksen saitille tupsahti?
no, ei se mitään, sattuuhan sitä.
eikö muuten suomen uutisten jutut ole vihapuheeksi tulkittavia, jos niitä ilman perusvärilaseja katsellaan?
totuus taitaa olla, ettei kiinnosta vanhustenhoito kokoomusta tarpseeks ainakaan. Eilen Orpo vastas kyselytunnilla, ettei rahat riitä kaikkeen, eli edelleen vanhustenhoidosta säästetään tai veroja kiristetään?
sijoittajat ensisijalla, köyhät kansalaiset ei kiinn. heidän kohtalonsa.
eli raha ja valta näyttelee nykysuomessa suurta osaa. Kyllähän hoitoa yleensä terveydenhoidossakin aika nopeastikin saa, mikäli on varaa hakeutua esim. nyt vaikka leikkaukseen tai sinne silmälääkäriin yksityiselle, ei tarv. jonottaa mutta maksaa!Kokoomuksen äänestäminen ei oo käynyt ede pienessä mielessäkään. koskaan aikaisemminkaan.
- Eikelpaa101vSuomelle
Köyliöstä kotoisin oleva Petteri Orpo käyttäytyy kuin historian lalli, ovatko vanhukset hänelle piispa henrikkejä?
- moraalitonURPO
Orpo on paniikissa, kun KOKOOMUKSEN ARVOT ja ARVOTTOMUUS ovat selkiintyneet koko kansalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071173
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt621143Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146856Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64853- 68757
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel108657Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto94618- 54598
- 78571
- 39538