Vantaa satsaa päivähoitoon!

https://yle.fi/uutiset/3-10470524

Demareiden Antti Lindtman on vahva mies Vantaan politiikassa. Vantaalaisissa päiväkodeissa on tätä yhtä lukuunottamatta vakavia puutteita henkilöstömäärissä.

Vantaalla ei myöskään toteudu demareiden välikysymyksessä vaadittu 0,7 hoitajaa vanhustenhoidossa. Useimmissa on 0,53 ja sekin vain paperilla, koska haamuhoitajia on paljon.
Lindtman puhuu eduskunnassa muuta, kuin toteuttaa Vantaalla. Hän on samanlainen demari, kuin Sanna Marin. Vantaalaiset eivät voi luottaa demareihin.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalmahti

      Me Esperissä otamme asian vakavasti! Kaikki on meidän hoidossa saaneet nopean kuoleman.

      • Ehkäpä kuitenkin ensin antavat riittävästi opiaatteja. Ei nimittäin harmita vaikka onkin paskat housussa koko päivän.


    • Ljjfkhxkhx

      Emme ehdi nykyään muuta kuin toteuttamaan ilmaisessa päivähoidossa ns kotoutumassa olevien maahantunkeutuvien pentujen erikoistoiveita. Ei se mitään jos suomalaisista
      lasta kohdellaan huonosti, mutta helvetti on irti jos maahantunkeutujan pennulla ei ole kaikki hyvin.
      T alipalkattu hoitajatäti

    • Lukiolaislikka

      Attendolla ja Esperillä skaba. kummassa pääsee päiviltään nopeammin?

    • Vantaan demarit ovat sössineet päivähoidon ja vanhustenhoivan!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3723
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2454
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      33
      1983
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      20
      1724
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1679
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1588
    7. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1572
    8. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1447
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1409
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      96
      1408
    Aihe