Lopeta itse niiden ssri-lääkkeiden syönti, vai mitä vedätkään, kun maailma on vaan kivaa pumpulia sulle koko ajan mallia smiley ":)", vaikka mikä olisi kyseessä. (Luuletko etten huomannut.) Ehkä, huom. ehkä, sitten ymmärrät miten olet toiminut mua kohtaan, voit pyytää anteeksi ja siitä lähdettäisiin.
Rakkaus ei kuole, mutta se on näin kuvainnollisesti lukittu johonkin ö-mappiin, odottelemaan parempia aikoja, mut sulla sitä, sanon vaikka; uudelleenjärjestelyn, halua ei edes ole, koska kaikki on muutenkin niin fantsua ja mikään ei vituta.
Rakkaus ei kuole, mutta se on näin kuvainnollisesti lukittu johonkin ö-mappiin, odottelemaan parempia aikoja, mut sulla sitä, sanon vaikka; uudelleenjärjestelyn, halua ei edes ole, koska kaikki on muutenkin niin fantsua ja mikään ei vituta.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jatkuvat vittuilut. Ollaan ikäväpalstalla. Mee sää katkeruuspalstalle.
TÄÄ OTTI SITTEN TON YHEN VIESTIN ITTELLEEN. ÄO ?
Ei tuo ole rakkautta, kaukana siitä. Se on vihaa, syvää vihaa ja katkeruutta ja epäluuloa. Oletko varma että viesti jonka omit ja tällä siihen vastasit oli sinulle osoitettu.
Anonymin viestin perusteella.
Perustuu IRL, en kai nyt saatana muuten olisi tuota kirjoittanut.
Vastasit aivan samoilla sanoilla mitä tuossa viestissä oli missä sanottiin että saat katua tekojasi ym ym.
Vihasi on hallitsematonta.
Et saa pillua, siitä johtuvaa :)
On peräkanaa eikä voi erehtyä. Melkonen mulkku olet.
Sanottavaa.
Sinnuu ressuu.
Pystyn kyllä tuntemaan erilaisia tunteita lääkityksestäni huolimatta ja olen saanut todella paljon apua kyseisestä lääkkeestä joten ihan heti en ole lopettamassa mutta todennäköisesti joskus kuitenkin.
Ei masennuslääkkeitä syövät kyllä varmaankaan kovin iloisesti hymyile. Eikös niillä lääkkeillä ole nimenomaan tarkoitus turruttaa mielialaa.
Muuten ap:lle sanoisin, että ihminen voi löytää iloa pienemmistäkin asioista. Kyllä itekin tiedän ihmisiä, jotka ei koskaan osaa iloita mistään ja toisaalta niitä jotka osaa pienestäkin iloita. Ei siis kannatakaan mennä siihen vipuun, että johtopäätökset jonkun onnellisuudesta tekee ulkoisen olemuksen perusteella. Lisäksi mun mielestä ainakaan pahaa oloa ei kuulu purkaa suyttömiin. Itteäni ei oikeastaan enempää potuta mitkään asiat kuin se, että kun jollain on paja olo niin se kyllä sitten näkyy ja kuuluu suurelle joukolle ihmisiä.
Niin ja jotkut kaatuu hymyillen!
laittaa johki ssri lääkkeiden koekaniiniksi, niin vasta tiedät mistä puhut. Jos et ole niitä koskaan edes syönyt, niin ei kannata puhua. Eivät ne ihmisestä mitään ihme tunteetonta konetta tee. Ne vain tasaavat mielialaa.
Tekeehän ne. Orkkuakaan ei niissä saa.
Pitäiskö sulle heiitellä banaaneita, että saisit näpeilläs niitä otella kiinnittää tuommosen pahaisen lääkemainostelun sijaan prkeleen tamppooni.
:)
En mä mitään lääkkeitä syö :D Kun osaa käsitellä tunteita ja jäsennellä ajatuksia ei tarvitse lääkkeitä. Mut suosittelen selvittämään irl noita mainitsemiasi asioita.
Olet sen hyvin osoittanut....
niitä ihmiset juurikin siksi syövät, että ois edes jonkinlainen virne naamalla, ettei iskis kaamos ja korjais kokonaan pois, elontieltä. =/
on ihmisiä, joilla ei sitä oikeaa hymyilyn aihetta ole koskaan elämässä ollutkaan ( en tar. itseäni) toki asenne elämään vaikuttaa, MUTTA myös taustat, kasvatusmetodit, historialla myös todella osuutensa, ja mielestäni myös tällä ilmastolla, harmaata ja kylmää, loskaa, paskaa,,
MUTTA kevättä kohden nyt mennään! =)