Tester seuraa Jassua Twitterissä mutta Jassu ei Rikua. Mistä nyt tuulee?
Jassun aussi ex
Aussiavanhasuolajanottaa
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
hänkin yhtä toivottoman rakastunut vieläkin Jassuun kuin Oulun mteläkeläinenkin. Eivät pääse yli.
He päättivät olla vain ystäviä. Varmaan soittelevat kuulumisiakin.
ap. ilmeisesti stalkkaa Jassun puolesta Testeriä syystä, että.......? ei.wit. huvinsa kullakin.
Mielenkiintoistaaa... Kunhan Testeri vielä viheltäis niin Jassu huomais jälleen kerran et häntä ei ole luotu suomalaiselle miehelle, Oulussa on kylmä ja toinen koti onkin Perthin patiolla eikä suinkaan Jambon ylä- ja alapartsilla.
Niin ja kiireisen lähtönsä Jassu selittäisi taas että seuraa aina sydäntään, joka siis jäi sinne Perttulan patiolle pari vuotta sitten. Jambo olis helpottunut.
Luultavimmin Jassulla on stalkausta varten luotu ihan oma feikkiprofiili.
Olen sitä mieltä, että Jassu seuraa kaikkien exiensä elämää somessa. Jassu vaan on niin kostonhimoinen ja ilkeä luonteeltaan, että on ihan loogista päätellä hänen stalkkailevan..Hänen luonteellaan ei osata olla ystäviä eron jälkeen.
Se on sinun mielipiteesi. Totuuden kanssa sillä tuskin on mitään tekemistä. Tuntuu tuo logiikka muutenkin sinulla olevan omanlaisensa. Mitä olet muuten mieltä sellaisesta, kun selvitellään somen syövereistä jonkun ihmisen työpaikan osoitetta tai työkavereiden ikää? Onko se stalkkausta?
Jos viittaat kysymykselläsi Jassua koskeviin työpaikkahuhuihin (joihin hän on itse syyllinen, koska levittelee auliisti työpaikkaansa koskevia asioita ja ihmisiä somessa), niin voi kertoa, että minua ei kiinnosta paskan vertaa hänen työkaverinsa eikä työpaikkansa osoite.
Somesta on jo Jassun postauksista käynyt ilmi, että työkaverit ovat alaikäisiä tai juuri ja juuri täysi-ikäisiä nuoria. Ja työpaikka on jokin kuppainen telemarkkinointifirma, jossa Jassu tekee hommia puhelinmyyjänä, vaikka kutsuukin itse itseään myyntineuvottelijaksi. Se on hienommalta kuulostava nimitys, mutta ei muuta itse työnkuvaa miksikään.
Jos julkku tai tyrkkyjulkkis aluaa pitää asioitansa yksityisenä, niin on kaksi vaihtoehtoa: tyrkky voi laittaa somensa yksityiseksi TAI ättää postaamatta niitä asioita someen, joista ei halua julkisesti tiedettävän ja keskusteltavan.
Jos miellät stalkkaukseksi jonkun uteliaan uunon somekaiveluita, niin se on sinun asiasi. Itse ajattelen, että liikutaan hieman kaltevalla pinnalla..Pikemminkin kyse on ihmisten uteliaisuudesta.. Ei liene kovin vaikea selvittää osoitetta Oulun kokoisen pikkukaupungin ollessa kyseessä, varsinkin jos tyrkky itse postaa hyvin paljastavia kuvia..
Somen kautta pystyy paikantamaan paljon merkittävämpiäkin asioita, kuin jonkun entisen julkkispyllistelijän työpaikan osoitteen..Mutta huvinsa kullakin. Ja Jassuhan joutuu paljastamaan työpaikkansa joka kerta, kun soittaa asiakkaalle :D
Tässä taannoin somen ja tavisten avulla saatiin kiinni törkeä eläinrääkkääjä, joka luuli olevansa piilossa instanimimerkkinsä takana. Kuubasta löytyi sadistinen perverssi, ja vankilassa on nyt.
Samaten pedofiilirinkien/ihmiskauppiaiden sijainteja on tavalliset ihmiset pystyneet paikantamaan pelkkien suttuisten valokuvien perusteella.
Mutta kuten sanottu, minua ei liikauta Oulun typerimmän naikkosen elämän yksityiskohdat.Kunhan naureskelen hänelle, koska hän on ilmiselvästi niin idiootti, ettei edes itse huomaa tollouttaan.
Muuten, minulla on erinomainen looginen päättelykyky. Sinulla on sen sijaan deduktiivisen päättelyn osalta paljon parannettavaa, jos teet ihmisistä moisia olettamuksia muutaman nettin kirjoitetun lauseen perusteella. Taidat olla Jassu kanssa ihan samis (eli kattokruunun himmein lamppu) :D
Hyvä kirjoitus!!
Monenko viestin perusteella sinä erinomaisen päättelykykysi avulla muodostit mielipiteesi minun deduktiivisen päättelyn kyvyistäni?
Menikö vähän metsään taas?
Opettele lukemaan.
Kirjoitin, että sinulla on deduktiivisen päättelyn osalta parannettavaa, JOS teet ihmisistä oletuksia muutaman nettiin kirjoitetun lauseen perusteella. Metsään meni ainoastaan se, että sinä et ymmärrä konditionaalilausetta :D
Juu, ja otaksumani arvio (puhtaasti arvaus) sinun henkisestä kapasiteetistasi taisi mennä juurikin ihan nappiin. Todistit sen ihan itse vastauksessasi.
Mutta eipä tästä aiheesta sen enempää, hyvää helmikuuta vaan! Nyt kutsuu muunlainen some ja täysijärkiset keskustelukumppanit. Päivän ulkoilulenkki on tehty ja suihkussa käyty, nyt alkaa sunnuntailöhöily!
Ja piiiitkä? Lyhestä virsi kaunis.
Onko n. 20 lausetta mielestäsi pitkä teksti?
Oletko illiteraatti elämäm koululainen?
Ex miehissä eläkeläisiä piisaa. Omat valinnat.
Juu ja eräs on mielisairaalassa hoidossa.
Onko samassa, jossa Mäntylän päätä ladattiin, kun Riku jätti?
Kannattaako mainostaa
Hassu on niin kaksinaamainen, kääntää takkia koko ajan.
Jassu on varmaan kovasti Testerin perään haaveillut, ei ole vastakaikua tullut.
Jassu haaveilee Testeristä edelleenkin.
Ei Tester tod.näk. edes muista että seuraa jaskaa tai ei pidä koko asiaa niin tärkeänä. Tyhmälle, kaunaiselle ja teinin asteelle jääneelle Jasminille toki se että seuraako jotakuta somessa vai ei on kuoleman vakava kysymys.
Riku huomasi nopeasti, mihin oli näppinsä pistänyt, ja palautti makoilevan ja ryypiskelevän rinsessan äipän hoiviin.
Ai, ai, nyt alkaa tulla jo paljasta pintaa kuvaan. Liian vähällä huomiolla on nyt ollut. Oulun raiskaukset, Matin poismeno ja vanhusten huono hoito, on olleet liikaa puheenaiheina. Jassu pelkää unohtuvansa ihan kokonaan noitten pikku juttujen alle.