Sdp 20,1%
Kok 17,3%
Kes15,6%
Vih 14,6%
PS. 12,0%
Vas 8,6%
RKP 4,0
Kd 3,6%
Sin. 1,4%
Ylen Uusin galluppi SDP 20,1%
18
<50
Vastaukset
- ilon.aihe
Kuoleeko Antti Rinne jo ennen vaaleja?
- AnttiVaippaVanhus
Tai pääseekä eroon vaipasta. Miten lie Antin kuivitukset sujuvat Attendon hoitokodissa?? Onko eristyksissä kun levittää sairaalabakteeria??
- DemariMoskeija
Husu Hussein on valmiina kun tarvitaan......
Kokoomus ei lähde SDP:n kanssa enää ikinä hallitukseen.
Punamultaa pukkaa ja Sipilä lopettaa. Persut toki nousee ohi Vihreiden ja Kepun, mutta jäävät Kokoomuksen kanssa oppositioon- Lagavulin16y
Toivottavasti persut pääsevät taas hallitukseen näyttämään kyvyttömyytensä.
- Tasaarvot
Porvarien valta alkaa hiipua,hyvä demarit!
- NeljänneksiponnistaaKOK
Kokoomus jo seitsemän prosenttiyksikköä perässä. Vihreätkin ohittavat kokoomuksen.
- KannatusLaskussa
SDP:n kannatus selkeässä laskussa. Ei ole pitkä aika kun SDP:n kannatus oli yli 23%. Tätä vauhtia SDP:n kannatus ehtii tipahtaa reippaasti alle kahteenkymmeneen ennen vaaleja.
- SyöksyKierre
SDP:n kannatus on YLE:n vaali gallubin mukaan ollut vähän aikaa sitten jopa 26%:ssa ?! Lasku on ollut huimaa ja jatkuu edelleen.. . Tätä vauhtia SDP saa vain homojen, suomenruotsalaisen kielivähemistön ja mamujen äänet jotka antavat alle 15% kannatuksen jos sitäkään. Joka tapauksessa kannatus näyttää olevan jyrkässä alamäessä.
- faktahommeli
Kepu ei pääse yli 20% millään kun vaalit on kohta samoin Kok ,PS ja siniset jää historiaan sipilän aisankannattajana!
- HyiiSAAKELI
Myös SDP jää historiaan suurimpana puolueena jonka kannatus tulee romahtamaan pienpuolueen tasolle. SDP:stä on tullut peitejärjestö rikolliselle toiminalle jossa yhteiskunnan ja palkansaajien maksamia verovaroja kierrätetään kieroilla ja viekkailla tavoilla yksityisiin taskuihin. SDP on oikea mafia joka pettää hyväuskoisia työläisiä!
- vanhastamuistista
Kyllä kepulit osaa veronkierron ja palkansaajien riistämisen kaikki sen tietävät sanomattakin!
- lepivaan
Hyvältä näyttää kannatus!
- demokratiaapeliin
Olisi jo aika saada hallitus puolueeksi vasemmisto puolue nyt kaikki oikeisto puolueita Kok ,Kes ja siniset jotka ajavat vain parempiosaisten asioita eikä demokratia toteudu päätöksissä!
- keskustaduunari
Puheet eläkkeiden korotuksesta eivät motivoi rasvanahkaduunaria. Miksi siis äänestää demareita, eläkeläisten puoluetta? Saisko vastauksen.
- Demarityömies
Kuka hullu keskustaa äänestää eläkeläisten maalaispuoluetta?
- Laskussa
SDP on eläkeläisten puolue. Peruskannatus laskee sitä myöten kun maa kutsuu.
- Anonyymi
Punavihreä turvotus näytti pahalta, mutta Suomineito toipui.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381289
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35820Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27576Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24511
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .15472Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472